С деца на сватба - идеи?

  • 1 434
  • 18
Здравейте!

Толкова рядко ни се случва близки приятели да се женят в последните години. И затова много се зарадвах като ни поканиха скоро. Само че няма на кой да оставим децата (момче на 5 и момиче на 3.5). Сватбата започва с ритуал в 11, ресторанта е към 13... Синът ми е доста енергичен и със сигурност няма да издържи всичко това, малката пък е доста емоционална, лесно се превъзбужда, а и е много нервна като й се спи. По принцип спят следобед около час, като сме на гости играят до 5-6 с децата, после спят в колата и са кисели.
Така че приемам всякакви идеи как да успеем да си направим преживяването приятно. За ритуалната и църквата сигурно ще се редуваме с баща ми кой да присъства и кой да е вън. За ресторанта мисля да взема някоя нова книжка, неща за рисуване, може би някое малко ново конструкторче (сина ми може доста да се занимава с тях).
Споделете опит и идеи, моля.

Благодаря ви!
Виж целия пост
# 1
Веднага ще ти разкажа на каква прекрасна свтба бяхме само преди по-малко от месец с двете деца. Сватбата беше вечрна, демек ритуалната беше от 16ч. каката не спа изобщо, а бебката дремна за целия ден половин час. Нямаше на кого да ги оставя и аз и дечицата ми се държаха геройски до вечерта. Малката заспа в ресторанта на цица в едно ъгълче на заведението, и после я преместих в количката, която също беше там. Заспа чак в 22ч. като преди това игра хора и танци с мен и булката, а каката която както пишеш и ти за твоите деца е много емоционална и като се превъзбуди и не спи, обикновенно изпада в истерични кризи, направо неовладяеми. Обаче до 23,30ч. беше кукуряк и само един път леко полудя, но с едни балони с хелий оправихме положението. В колата заспа щом седна на седалката и после си я пренесохме в леглото.
Мислих си по едно време да я отпратя със съпругът ми у нас, обаче тя така искаше да види тортата, че щеше да е престъпление от моя страна. А и булката й е най-голямата любимка от всичките ми приятелки. Така че, казвам ти най-добре да не го мислиуш много-много и да оставиш нещата да си вървят по течението, пък ти само се зареди с много търпение  Wink
Весела сватба ви желая.  bouquet
Виж целия пост
# 2
  Мисля, че ще си изкарате супер и въобще няма да стигате до книжките и конструкторите.
 Да, и моите деца като им се доспи стават кисели и невъзможни, но това в ежедневна обстановка. На сватба е друго - емоции, музика, танци, много нови неща, евентуално пространство за тичане и други деца за игра Grinning
Сигурна съм, че няма и да помислят за сън и ще им е много весело.
Само в ритуалната зала сигурно ще им е скучно и мнооого трудно да мълчат, но все пак там някой от вас ще се "жертва" и ще ги поразходи на вън.
 Щерката беше на 2 год на сватбата на чичо си(вечерна) и издържа до доста късно без да спи следобяд и без да е изпадала в някакви кризи тип "спи ми се".
  Сега брат ми ще се жени и двамата вече са "наточили зъби", че и те ще присъстват на всички събития. Дори онзи ден щерката ме попита - "Мамо ние ще ходим, а ти?!", т.е. тяхното ходене не подлежи на съмнение, а моето Joy
Виж целия пост
# 3
Много ме обнадеждихте!! Канските дози търпение, с които трябва да се заредим са ясни. И въпреки това знам, че на всяко събитие тип ресторант, на което сме били с децата имаме проблеми  ooooh! Това, което ме успокоява частично е, че като е сватба ще има доста пространство и няма да се налага да ги държим само на нашата маса...
Дъщеря ми умира за булки и принцеси, а и също не бихме пропуснали тортата.
Дано да мине добре и да имаме повече положителни емоции. От опит знам, че нашата предварителна настройка оказва голямо влияние в такива случаи.

Етиа, гледам, че сме в една и съща възрастова група  Hug

Благодаря ви   bouquet
Виж целия пост
# 4
   Да и ние като ходим на ресторанти си имаме перипетии редовно(само на морето малкият едната вечер се заля с един хубаво червен сок, другата вечер неизвестно как падна между столовете, третата вечер щеше да събори един сервитьор, а на едно от заведенията на обяд отиде и изтри цялото меню от дъската ooooh!)
  Обаче това е защото им е скучно, а на сватбата няма да е така.
 
  Весела сватба Ви желая!

Етиа, гледам, че сме в една и съща възрастова група  Hug
Даааа, знам! Наблюдателна съм Wink[/size]
Виж целия пост
# 5
Със сина ми ходихме на сватба точно преди година, тоест бил е на година и 7-8 месеца някъде. Беше както при вас, на обяд. По принцип той е доста буен и много се притеснявах, но напразно. Толкова много му хареса, в Ритуалната зала се държа прилично за мое огромно учудване, в ресторанта танцува и се весели.  Разликата е, че ние ходихме с количка и успя да подремне половин час в църквата...
На децата сватбите им харесват, мисля, че ще мине леко и при вас. Весело изкарване ви желая!
Виж целия пост
# 6
Обедните сватби са малко кофти за децата по принцип, но независимо дали са обедни или вечерни, съветът ми е:
щом ще има и ритуал, и венчавка, пропуснете едното от двете, което си прецените.   Simple Smile
Ние винаги пропускаме ритуалната и отваме направо в църквата, а след това директно в ресторанта. Не носим играчки, защото пускаме и тримата да вършеят. Когато им писне просто си тръгваме, защото и детски магазин с играчки да сме довлякли, те вече са уморени от самата суматоха и просто искат да си починат от шума и хората, т.е. - играчките не помагат   Simple Smile

Весело изкарване   bouquet
Виж целия пост
# 7
Децата са много пО-издържливи, отколкото изглеждат.
Била съм и на вечерни и на дневни сватби с малко дете (на 1.8г. и после беше на 2г.6м.) и нямаше по-весело и издържливо същество от нея сред гостите. На последните 2 сватби щерката е била на 5.5г. и пак се държа и издържа геройски.

Millena - не забравяй, че сигурно ще има и други деца, така, че твоите няма да скучаят. Такава веселба е на тези тържества, че чак ми се прииска пак да съм на сватба  Peace
Виж целия пост
# 8
Мда, Деметра се включи като гласа на реалиста споделяйки точно моите опасения. Работата е там, че по принцип не ми се иска да си тръгваме много рано, адски рядко ни се случва такова събитие последните години и то на толкова близък приятел (миналият път Вики беше бебе)...
Ами каквото се получи. Ще гледаме да сме макс позитивни и спокойни, нямаме друг избор  Crazy
Виж целия пост
# 9
...те вече са уморени от самата суматоха и просто искат да си починат от шума и хората....
да бе да, говори си ти, аз нали ги видях как си почиват от суматохата  ppp
снимковият материал ще го спестя  dance
Виж целия пост
# 10
...те вече са уморени от самата суматоха и просто искат да си починат от шума и хората....
да бе да, говори си ти, аз нали ги видях как си почиват от суматохата  ppp
снимковият материал ще го спестя  dance

В такива моменти децата нямат умора (е поне моята палавница), ако може няма да спре да играе, дори няма да седне за минута да почине или да хапне.
Виж целия пост
# 11
В такива моменти децата нямат умора (е поне моята палавница), ако може няма да спре да играе, дори няма да седне за минута да почине или да хапне.
о, да Simple Smile моето гардже дето в 21.30 е забравило кога е заспало, от последната сватба си го прибвахме нахилено в 0.30ч. Simple Smile заспа ми на рамото докато я пренеса от таксито до апартамента  Crazy


милена - и аз си мисля, че на децата ще им е интересно и забавно и ще прекарате добре, особено ако има и други деца  Party Blush може би само наистина ритуалите ще са им досадни  Confused
весела сватба!
Виж целия пост
# 12
  Основното, което трябва да направиш относно задължителната част (било ритуална зала, било църква) е да поприказваш с тях преди сватбата,  да  ги запознаеш с ритуалите, т.е. какво да очакват и после заедно да следите дали се случва очакваното. Това означава че трябва да сте по-назад,  да не пречите на другите участници в събитието, с постоянното дърдорене, така няма да им е скучно, дори напротив най- досадната част ще е интересна. После в ресторанта, ги пусни да си вършеят,  докато се уморят Laughing
Виж целия пост
# 13
оххх,какви спомени имаме от единствената сватба на която сме били след като родих...малииии
бебка беше на 1,3г  Crazy ,само от 2м  ходеше,но не се спря цял ден.....и църковен и граждански брак издържа,но кулминацията беше в ресторанта......в началото се шашна от силната музика. бяхме на сватба в Петрич и там свирят зурни,които пищят доста силно.... но после като им свикна....та като се разтича из целия салон....уффф...все между хората се вреше,все искаше да спъне някой играещ хоро и редовно беше при музикантите  Laughing
тя беше най-малката сватбарка...и обра точките...сви тапата на тромпета на единия музикант и се отрепахме да я търсим....накрая си я донесе,беше я скрила някъде   hahaha   ....
после се заля с бира,явно на някой музикант,понеже те си държаха пиенето на тонколоните,а те бяха ниски....от някоя маса едва ли би стигнала,все пак тогава беше още нисичка Simple Smile .... за капак се наака и олепа шаферската рокля..... Crazy ...абе програмата беше пълна..... заспа веднага щом седна в колата....а цял ден не мигна....около 18ч се пробвах да я преспя в колата,но не и не....купона беше в разгара си,как така тя ще отсъства  Laughing  
та така.....купунясвайте смело,но не ги изпускай от очи    bouquet
Виж целия пост
# 14
Децата са издръжливи Simple Smile особено когато нещо им е интересно. На последните сватби на приятели, Дияна лудя нон стоп, ние капнахме - тя не. Мисля, че ще им бъде интересно Simple Smile
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия