Трудова злополука ли е ?

  • 1 737
  • 14
Токов удар, при който се нанасят 90 процента изгаряния на ръката. Не се издава болничен лист, не се регистрира злополука - по нареждане на директора на болницата. Има ли права този човек?От другата страна - пред пенсия е,  малък град. Игрички бих казала аз /не можеш да си търсиш правата следва съкращение/.
Виж целия пост
# 1
Ако злополуката е станала на работното място, то тя е трудова! Да си търси правата по кодекса на труда-това е отговорност по чл.200!Да си ангажира адвокат!
Виж целия пост
# 2
Ако се е случило по време на работа и има сключен трудов договор - да!
Виж целия пост
# 3
Ако се е случило по време на работа и има сключен трудов договор - да!

Да по време на работа и с трудов договор.
Виж целия пост
# 4
Определено е трудова злополука. Да си търси правата чрез адвокат. Ако има профсъюз, то той също би могъл да помогне.
Виж целия пост
# 5
 Дори да не е станала злополуката на работното място определено с трудовият договор, пак може да е трудова злополука ако има документ удостоверяващ защо този конкретен човек работи на конкретното място
( например - командировка, със заповед за командировка).

Но тук проблема сякаш е с издаването на болничният лист, а не с работодателя.
Много странно как така директора ще откаже да се издаде болничен лист, след като човека е лекуван в конкретното болнично заведение и се предполага, че е вписан някъде.
Виж целия пост
# 6
На братовчедка ми мъжа го уби токов удар на работното място от неизправен ел. уред и се опитват да го изкарат виновен защото бил гол, което разбира се не е вярно има и свидетели - колегите му са видяли всичко. Дори погребението се опъваха да платят   Sad. Сега ще ги съди, но незнам дали има изгледи да спечели - предприятието е голямо представям си каква мафия е.
Виж целия пост
# 7
В страната ни има закони! Има синдикати. Има правила.

Кой издава болничния лист? Лекарят!

Не затваряйте очи! Търсете правата си...

Много от нещата, които ни се случват и обвиняваме държавата, зависят от самите нас!

Докато си мълчим, ще бъде така.
Виж целия пост
# 8
Дори да не е станала злополуката на работното място определено с трудовият договор, пак може да е трудова злополука ако има документ удостоверяващ защо този конкретен човек работи на конкретното място
( например - командировка, със заповед за командировка).

Но тук проблема сякаш е с издаването на болничният лист, а не с работодателя.
Много странно как така директора ще откаже да се издаде болничен лист, след като човека е лекуван в конкретното болнично заведение и се предполага, че е вписан някъде.

Човекът - баща ми работи в болницата. Първата помощ оказват в хирургията. Г-н директора нарежда на хирурга да не се издава болничен лист. Странно. Къде ли е тънката част?

Малко оф - този същия г-н директор /гинеколог/ на времето аз след раждане с плацента на един месец той ми изписа лекарства за нерви понеже бях цялата изрината.

Още повече сега ме е яд.
Виж целия пост
# 9
На всяка цена да си вземе болничен лист баща ти, мама на мишле. Ама непременно  Peace
Виж целия пост
# 10
Грозна работа-търсете си правата!!!!!
Виж целия пост
# 11
Разбира се, че е трудова злополука! Какъв е този директор! Търсете си правата! Една колежка на мъжа ми се спънала в скъсан балатум на работното си място, счупила си крака и, разбира се, се водило трудова злополука. Изплатили й обезщетение Peace А вашата злополука е и много по-сериозна!
Виж целия пост
# 12
На всяка цена да си вземе болничен лист баща ти, мама на мишле. Ама непременно  Peace

От друг хирург, личен лекар или ...?
Виж целия пост
# 13
категорично Е трудова злополука,даже един час преди и след  работното време. Търсете си правата! Директорът на болницата пък е най малко човекът който да си позволява такива волности!
Виж целия пост
# 14
Със сигурност е трудова злополука, а ако се стигне до дело, то съдът отсъжда почти винаги в полза на работника - така, че се "подковете" ако трябва и с още 1-2 ма лекари - независими, да установят изгарянето Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия