Pomosht! Nujdaia se ot recepti po-taka

  • 6 758
  • 30
Privet na vsi4ki! Bade6tiat mi maj ima mnogo stranen vkus, ne e balgarin i pove4eto balgarski mandji ne mu xaresvat, ne iade krastavici i domati, ne obi4a kartofi-samo parjeni, ne iade supi i ve4e v 4udo se vijdam kakvo i kak da sgotvia! Molia vi za idei i ima li niakoi s podoben opit? newsm78

  chef
Виж целия пост
# 1
Наи-добре е да си купиш книга с рецепти за чуждестранна кухня - аз имам например еврейска, испанска, френска... и има интересни неща. Може да погледнеш и тук в библиотеката, както и в гювеча на абв пощата, ако искаш ще ти намеря линк.
Виж целия пост
# 2
Пробвай с пилешки пържоли.Ако не е вегетарианец,разбира се!Ама първо ги накисни поне 2 часа в бира или бяло винo(по принцип бялото вино е за бели меса,а червеното за червени) и соев сос.Придава много приятен вкус,а и месото става много крехко.Дали ще ги пръжнеш или ще ги опечеш си е твой избор.Друг вариант е риба-треска или хек на филе.Мяташ в тавата и слагаш 1 ч.ч.бяло вино,сока на един лимон,лук по възможност зелен,чесън,ако яде половинката,подправки каквито имаш(с девисил и целина става вкусно),нарязан на тънко морков и гъби,ако яде половинката.... newsm47 Той какъв е по народност?Опитай да сготвиш нещо от тяхната кухня.  chef свиркай ако искаш още-ще издирим още нещо  food002
Виж целия пост
# 3
И не яде шопска салата???? Не мога да повярвам! А  баница опитва ли дали ще му хареса? Мусака, пълнени чушки?newsm78
Виж целия пост
# 4
Ni 6opska, ni banica, ni liutenica, ni na6e sirene, ni lukanka. I za men e malko stranno, no vkusovete ne sa pridobiti, a sa zau4eni, ot mesoto predimno iade tele6ko, amerikanska mu rabota, niakakva si riba, no predimno skaridi, ne 4ernomorski de, i raci.
blagodaria vi za savetite  :chef:6te se probvam i 6te vi kaja dali cialtata tazi rabota e bila polzotvorna : newsm12
Виж целия пост
# 5
Ето ти една рецепта. Можеш да замениш пилешкото с телешко. http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=18872.msg361068#msg361068

Виж целия пост
# 6
Добре, при положение, че не харесва бг кухня, защо искаш съвети в бг кулинарен форум не мога да разбера- тук малко трудно ще намериш нещо по вкуса на бъдещия ти мъж, поне както го описваш.  Wink
Виж ето тези два линка. Пълни са с американски рецепти, можеш да търсиш по различни критерии, абе въобще може да ти послужат доста (аз самата редовно ги ползвам за идеи като ми се изпразни главата, макар че моят американски мъж харесва бг кухня. Даже сам направи мусака преди два дни, много съм горда!Но както и да е, де, то това е малко извън темата  Laughing).
Успех с готвенето!

www.foodtv.com
www.epicurious.com
Виж целия пост
# 7
Моята приятелка ми дойде на гости с приятеля си-германец, който живее в Палма де Майорка. На нея й се яде кисело зеле-две не вижда, да ама той ядеше май само спагети и телешко алангле. В къщи цяла вечер яде маринована цаца Laughing Върви ги разбери тия чужденци.
Виж целия пост
# 8
Даруша, я го научи твоя човек, докато е време, да яде български ястия Laughing

Кажи му- щом се опъваш, готви си ти Wink

Аз така бих казала.
И ще готвя каквото си готвя, а той или ще свикне, или ще стои гладен(ако не яде навън, разбира се).
Виж целия пост
# 9
Даруша, я го научи твоя човек, докато е време, да яде български ястия Laughing

Кажи му- щом се опъваш, готви си ти Wink

Аз така бих казала.
И ще готвя каквото си готвя, а той или ще свикне, или ще стои гладен(ако не яде навън, разбира се).

напълно подкрепям  Peace Peace
Виж целия пост
# 10
Izviniavam se za kasnia otgovor i pisaneto s latinski bukvi. Blagodaria na vsi4ki za ideite. Otnosno otgovora na MrsG, 4e tova ne e samo forum za BG manjdi, i drugi kato men. kakto i ti, imame sapruzi, koito ne sa balgari, po ste4enie na obstoiatelstvata tvoiat iade po4ti vsi4ko, ne samo ot BG kuxnia. Slu4aiat pri men e po-osoben i za tova poiskax savet, dori i amerikanskite xrani, niakoi ne mu xaresvat, no blagodaria ti za stranicite, koito si mi predostavila! newsm74
4ovek se nau4ava na vkusovete, ne e po rojdenie, kakto e i s men, az ne moga da si pomislia za tele6ko meso, po na4ina po koito go gotviat tuk! I vaob6te za tele6ko
No kakto i da e, bavno no slavno 6te se spravim.
Ve4e gotvix musaka, pile frikase i oriz s pile na furna, i si obliza 4iniata!!!! topicclosed
Blagorarsko mnogo na vsi4ki!
No ako mi pisne, 6te go ostavia sami4ak da si gotvi!  food002
Виж целия пост
# 11
Даруша,аз бих звъннала на майка му,без майтап newsm62
Виж целия пост
# 12
Ne e lo6a ideia! smile3552
Ama maika mu 6te mi kaje kakvo e gotila za nego kato e bil malak!!!\
A toi xi4 ne iska da si spomnia kakvo e ial kato malak!
Blagodaia ti, ama az pordaljavam da uporstvam v opitite si! Niama da napusna boinoto polre ei taka! #2gunfire
Sega 6te otida i 6te zabarkam edin iabalkov slaki6!!!!
  food002
Виж целия пост
# 13
В такъв случай и това като не помага,съветвам те да го върнеш от там от където си го взела докато е в гаранция Naughty!Явно има някакъв дефект,до сега не съм чувала мъж нищо да не яде Thinking.
От друга страна не е чак толкова лошо,от спестените пари за неговата дневна дажба,можеш да спестяваш за грим,дрехи...обувки...де такъв късмет във всяка къща hahaha!
Виж целия пост
# 14
be tiq aide na pazara.
Na takav gllad mu e majkata.
Da te wodi na resturant ili da si naeme gotva`ka Sick
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия