Коя банка избрахте да съхраните стволови клетки?

  • 969
  • 11
Здравейте,

обръщам се към тези, които вече са се възползвали от тази услуга (или поне са подписали договор за извършването й).
Доста изчетох из форума (а също и из нет-а), но ми се иска да споделите най-вече вашите съображения за направения избор - защо предпочетохте тази банка пред останалите?
А и ми е интересно, знаете ли от какво се получава разликата в цените (която не е малка според мен) например в офертите на Cryo-save, 'Св. Лазар' и клиники 'Малинов'?  newsm78

Благодаря ви предварително за отговорите
Виж целия пост
# 1
Защо мислиш, че си струва да запазваш стволови клетки? За сега данните, които се изнасят са само и единствено с рекламна цел. Стволовите клетки изобщо не са панацеа. Да не говорим, че често няма съвместимост между съхранените стволови клетки и организма на братя, сестри, майки, бащи и прочее. Подобен ефект можеш да получиш и при ползване на стволови клетки от дарителска банка.

Да, не мога да отрека успехите в областта. Но те са толкова, колкото и успешно излекуваните от ракови образувания. Сиреч, въпрос на късмет.

Не ме разбирай погрешно - не отричам изцяло евентуалната полза от стволовите клетки. И тъй като препочитам да подпомогна изследванията, като същевременно дам евентуален шанс на някого да се възползва от стволовите клетки, които ще има в пъпната връв на моето бебе, ще ги даря. Смятам, че това е най-разумното решение.

Отделен е въпросът дали в БГ вече има дарителска банка за стволови клетки. Отговорът на този въпрос ми е неизвестен.
Виж целия пост
# 2
Да не говорим, че често няма съвместимост между съхранените стволови клетки и организма на братя, сестри, майки, бащи и прочее.

Достатъчно е, че има 100 % съвместимост с клетките на самото дете. Нали за това се прави  на първо място.
Сумата за съхранението -20 години възлиза на около 12 лева на месец-нищожно в сравнение с  евентуалната си полза.
Ти си свободна да дари клетките на своето бебе, а други искат да ги запазят за себе си- въпрос на избор. Освен това- мисля,че ако човек реши- никога не е късно да  ги дари.
Аз съм твърдо -за!

По въпроса- след дълги проучвания,две мои приятелки се довериха на Cryo-save.
Виж целия пост
# 3
И аз съм 100% за съхраняването на стволови клетки, но за съжаление нямахе толкова пари, за да го направим Sad
Чувам добри думи за "Св. Лазар", но не мога да ти дам компетентно мнение Wink
Виж целия пост
# 4
Монда, не съм се опитвала да налагам мнение. Просто зададох въпрос и предложих друга гледна точка. Естествено, че всеки има право на избор.

Отделна тема е, че няма смисъл да се обсъжда съхранение в продължение на 20 години. Причината е проста: замразените стволови клетки са жизнеспособни само 10 години.

Що се отнася до "Св. Лазар", на фона на всички негативни мнения за практиките там и въз основа на личния ми опит, аз не бих дала своя глас в тяхна полза.
Виж целия пост
# 5
Благодаря ви за включването, но все пак пред мен не седи въпроса дали да замръзяваме, а 'Къде да замразим клетките?'. Затова и се обърнах към тези, които вече са направили своя избор Thinking
Виж целия пост
# 6
Аз избрах cryo save, условията ми допаднаха, а и цената е добра.
Виж целия пост
# 7
Аз избрах cryo save, условията ми допаднаха, а и цената е добра.
И аз мисля да се обърна към тях,но сега като прочетох написаното до тук се питам:вярно ли е ,че клетките са жизненоспособни-10 год? В брошурата им пише,че едва ли не могат да се съхраняват през целия живот
Виж целия пост
# 8
Аз избрах cryo save, условията ми допаднаха, а и цената е добра.
И аз мисля да се обърна към тях,но сега като прочетох написаното до тук се питам:вярно ли е ,че клетките са жизненоспособни-10 год? В брошурата им пише,че едва ли не могат да се съхраняват през целия живот
И аз попитах лекар-гинеколог, който ми каза,е е 20 години срока. Не може такова малоумие- да са годни 10, а да ги съхраняваш 20 години.
Виж целия пост
# 9
В тази статия пише, че максималния срок е 15 години...

Какви са цените и бих попитала авторката къде си избраха?
Виж целия пост
# 10
Аз избрах клиника Малинов. Първо се бях ореантирала към Шейново, но пренасянето на клетките в чужбина крие риск от загуба на виталността им.
В Малинов най-много ми допаднаха условията.
Виж целия пост
# 11
А какви все пак са цените, бихте ли споделили?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия