и отново за захранването....

  • 988
  • 6
Мамчета, след като изчетох една камара теми за захранването, реших да изневеря на педито и
да се придържам към съветите ви. След като обаче бях започнала да давам на бебо сокове от ябълка и морков
от 3-ти месец  Embarassed, сега, вече в почти 5-ти започнах да захранвам с оризова безмлечна каша в обедното хранене.
Въпросът ми е като започна със зеленчуковото по обяд, тази каша кога да я давам newsm78??   
By the way, бебето повръща и сега съм му спряла соковете, кажете дали е правилно или веднъж започнала ли съм да продължавам.
Виж целия пост
# 1
Щом повръща остави го 3-4 дни без соковете. Зеленчуковото пюре се дава на обяд, а следобяд - кашата.
Виж целия пост
# 2
Сокът може и въобще да го спреш,особено ако бебето ти пие или пропие вода.Аз също давам сок,но  точно по тази причина че не пием вода въобще.Но пък и той е един сок-разреден 1:1 с вода,дори по-често водата преобладава.Когато стигнеш до плодовете по-добре пасирай тях и си пийте водичка/не веднага де/.А за зел.пюре-давам наобяд,а каша следобяд.
Виж целия пост
# 3
Ако си сигурна, че повръща от соковете, по-добре не му давай! Пюре - обяд, каша - следобяд, въпреки че аз по едно време им смених местата, защото на обяд не искаше пюре  Crazy
Виж целия пост
# 4
Ако си сигурна, че повръща от соковете, по-добре не му давай! Пюре - обяд, каша - следобяд,

 Peace
Виж целия пост
# 5
ами не съм сигурна, че повръща от соковете, просто си връща непрестанно, ама като давам сокове е страшно  Sick
Особено от морковите тези оранжеви петна ми бъркат в здравето... и може и да си втълпявам, че точно сока го провокира
Казаха ми, че имало някаква клапа в стомаха, която не позволява връщането на храна и която при някои бебета се затваряла
по-късно, около годинката, а дотогава  ooooh!
А да попитам, като се муси и на кашата и си иска само млякото да изчакам ли още месец за зеленчуците???
Виж целия пост
# 6
Не мога да разбера колко е голямо бебчето ти,но ако почти в 5ти означава навършени 4 месеца спокойно можеш да изчакаш минимум 1 месец.Ние сме на АМ и захраних чак на 5,5 месеца,а сок дадох чак на 7 месеца/разреден 1:1/защото бяхме настинали и уж за витамини.Кърмата или АМ си остава основна храна/разбирай сутрин и вечер след като си заменила хранения/ поне до 8-9 месеца,а най-добре и до годинката.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия