Гледахте ли по БТВ- дискриминация на баща?!

  • 883
  • 5
Днес точно два пъти даваха репортаж за баща, признал детето си, но без брак с майката , на кого му е отказан достъп до детето. Стигнал е до Касационен съд, където върнали делото в Софийския съд с мнение, че трябва да си вижда детето..ама Софийския рекъл, че няма! И той сега щял в Страсбург да съди държавата....Та оттам и репортажа беше на тема, че при положение, че двамата родители не са женени, бащата няма как да заведе дело да вижда детето си! То и да го заведе - ето не можа да го спечели! Оказва се, че неженените самотни мами сме "облагодетелствани" от сегашното законодателство? Пиша тази тема ако има мами, които се притесняват могат ли бащите да направят нещо, за да виждат децата си, когато мамите не са съгласни и не са женени.
Виж целия пост
# 1
Днес точно два пъти даваха репортаж за баща, признал детето си, но без брак с майката , на кого му е отказан достъп до детето. Стигнал е до Касационен съд, където върнали делото в Софийския съд с мнение, че трябва да си вижда детето..ама Софийския рекъл, че няма! И той сега щял в Страсбург да съди държавата....Та оттам и репортажа беше на тема, че при положение, че двамата родители не са женени, бащата няма как да заведе дело да вижда детето си! То и да го заведе - ето не можа да го спечели! Оказва се, че неженените самотни мами сме "облагодетелствани" от сегашното законодателство? Пиша тази тема ако има мами, които се притесняват могат ли бащите да направят нещо, за да виждат децата си, когато мамите не са съгласни и не са женени.

Виж, по понятни причини не съм гледала БТВ.
Но ....

Какво значи неженена самотна мама? Самотна или сама? Ако въпросната майка беше самотна, нямаше да има наоколо навъртащи се бащи с претенции, признали детето.

Баща, признал детето си, но без брак с майката ... ако по някакъв повод не са му отнети родителските права със съд, или ако няма определен от съда режим на свиждане, а на майката - отглеждането и възпитанието на детето, то той има СЪЩИТЕ права, каквито и майката. С две думи колкото и тя, толкова и той. Няма значение, дали са женени или не, стига с тия игрички на неразбрали журналисти.
Достъп до детето НЕ може да му бъде отказан от Съда, освен в тежки случаи на вредно за детето поведение  от страна на бащата, но и това е въпрос на доказване, свидетели, преписки и съдебна процедура.
Според мен обаче "филмът" не е такъв и просто един баща е останал с пръст в уста, защото съдът е присъдил правата по отглеждането на майката. И се почват драмите, леле, искам аз да гледам детето, съдът не е прав, аз съм онеправдан, тя не заслужава, войната в съда не стига, дай да я пренесем и в публичното пространство.
Абсурдно е твърдението, че след като родителите не са женени, бащата няма как да заведе дело да вижда детето си!!!
Всичко може да се изкриви по хиляди начини! Хайде да не се връзваме на манипулации плийз.
Интервю със съдия да видяхте случайно? А с адвокат? Всеки може да си говори каквото иска и да се оплаква и разкрасява случая както иска.

Да не говорим, че ако Градският съд е постановил решение, с което както той твърди го ограничава да вижда детето си, (ако въобще случая е такъв) считам, че има основателна причина  Thinking все пак това е въззивен съд и делото се е решило по същество още на първа инстанция и има голямо значение как се е решило там. Един съд не взима току-така решения, особено що се отнася за дете  Naughty Особено трите софийски градски съдийки които са просто железни дами!
Може естествено ВКС да върне за преразглеждане делото на СГС, но не да го разглежда наново по същество!  Naughty Предполагам са намерили неспазена някоя процедура в процеса и са счели за необходимо да го върнат, но не за разглеждане по същество! Совите не са това, което са!

Ми да ходи в Страсбург, да се оплаква! То и моят бивш се кълнеше, че Страсбург щял да му върне детето  hahaha  hahaha ми да му го върне, ама първо трябва да си припомни, че има дете  hahaha  hahaha  hahaha

А това за дискримираните бащи  ooooh! хм, къде по-точно са дискриминирани? И как  newsm78
С това, че съдът е постановил решение в интерес на детето ли? И на някой не му изнася  newsm78 Има начин и за човешко споразумение извън съда обаче, стига и двамата да са "хора".

Ако говорим за статистика колко деца след съдебен процес са били поверени за отглеждане на майките, а не на бащите, със сигурност те са мнозинство. Тъй като считам, че съдът не присъжда нещо току-така, то този факт ми изглежда реален. Познавам и бащи, на които е поверено отглеждането на децата им и те не са малко.


Не, не сме облагодетелствани, според мен, ние, майките/бащите, които отглеждаме сами децата си, от сегашното законодателство. За нас има само задължения. Задължение да се грижиш за детето, задължение да го възпитаваш, задължение да поемеш по-голямата част от материалната издръжка, задължение да предоставяме кученцето оооопппссс детето  Rolling Eyes, като някаква вещ, когато бившият съпруг или партньор благоволи (в голяма част от случаите) да го види, независимо дали детето иска, не иска, дърпа се или не се дърпа да се запознае с непознатия чичко/лелка. Особено когато няма 10 години и мнението му не значи много. Задължение да се съобразяваме с абсурдите на бившия/бившата по гарантиране на неговите права, с които често бившите преиграват. Аз на това му викам дискриминация. Например баща, дето от 10 г. не знаеш нито къде е, нито какво прави, да се налага да го намериш, да му поискаш разрешение тийнейджъра, който той не познава, да отиде на екскурция в Гърция с класа. И бащата казва "не".

А бившият/бившата има права. Право, тоест когато му скимне, но не е задължен, да си вижда детето. Право, когато му скимне, да каже "не" за много неща.
Тоест ако говорим за дискриминация, аз познавам дискриминирани майки, не толкова бащи  newsm78  newsm78.
Виж целия пост
# 2
Гледах го и някакси не мога да съжаля този баща.Освен това е изложена само неговата позиция.Убедена съм ,че и майката има много какво да каже,относно това защо не дава детето.Намирам всичко това за някакъв цирк и умишлено вдигнат шум.


П.П.Дано моят бивш не го е гледал,че пак ще започне с неговите театри Close
Виж целия пост
# 3
Aз не съм го гледала.Разкажете каква е драмата там? newsm78
Виж целия пост
# 4
свобода,свобода на словото,ама....
тя направо смешна е ситуацията
и аз ще се рзделям ,какво ще стане след това,не знам
ще търся помощ от вас, със сигурност
Виж целия пост
# 5
Жалка къртинка!
И аз не бих му дала детето си.
Той не е мъж като мъж, а седнал и да "реве" по ТВ.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия