Възможно ли е фолиевата киселина да влияе върху продължителността на цикъла?

  • 6 248
  • 13
Малко глупаво и нелогично ми звучи собственият ми въпрос, но все пак реших да попитам, ако някоя от вас има подобни наблюдения... Wink Възможно ли е приемът на фолиева киселина да повлияе върху продължителността на месечния цикъл?

От няколко години насам цикълът ми е като по часовник - 28 дни. От май месец съм на фолиева киселина и горе-долу оттогава-насам (4-5 месеца) цикълът ми се удължи с няколко дни. Това принципно не ме притеснява, понеже е в рамките на допустимото - 30-31-32 дни - но хич не мога да преценя кога да си правя тест за бременност - миналия месец направих няколко (все отрицателни, но надеждата си остава до последно - знаете как е) и на 34-ия ден ми дойде. Confused Мъжът ми е на мнение, че най-вероятно фолиевата киселина е причината за закъсненията и ми е интересно дали някоя от вас случайно има подобни наблюдения?
Виж целия пост
# 1
Не е възможно, според мен. Това си е само един витамин.
Виж целия пост
# 2
И според мен не е от фолиевата. Ако правите опити за бебе е по-вероятно да е от това. Моят цикъл се измени откакто бебеправим - стана по-редовен т.е. по-къс.
Виж целия пост
# 3
Бебеправенето не вярвам да е - хем действаме от миналия месец по този въпрос, хем се чудя с какво може да повлияе? Нали сме се "сексили" и преди това. Mr. Green
А относно влиянието на витамините - спомням си, че някои съученични пиеха разни витамини, за да им закъснее (понеже ще ходят на море, например) и казваха, че е ефективно - затова се замислих дали в тази теория на мъжа ми не е възможно да има доза истина. newsm78

И все пак и аз си мисля, че не е от фолиевата - ще се завърна явно към мнението си, че е от жегите, поради смяна на климата (понеже попътувахме насам-натам), напрежение и тям подобни... Wink
Виж целия пост
# 4
Не мисля, че е от фолиевата Naughty. Аз я пия от 4 месеца и нямам промяна в цикъла.
Виж целия пост
# 5
Сега като се замисля миналата година като пиех фолиева киселина и на мен ми се удължи с около 5 дена (но тогава постих един месец и го отдадох на това).
Виж целия пост
# 6
Според мен фолиевата киселина не може да влияе. Но бебеправенето - да. Поне при мен е така. Преди това цикълът ми беше като часовник, а сега ту се удължава (и ми дава надежда), ту се скъсява.

Успех и скоро да се похвалиш!
Виж целия пост
# 7
Анири под бебеправене разбирам това че не се пазим, а не просто секс Wink Още повече че действаме активно във фертилните дни, а преди по-скоро ги отбягвахме  Mr. Green
Виж целия пост
# 8
Анири под бебеправене разбирам това че не се пазим, а не просто секс Wink Още повече че действаме активно във фертилните дни, а преди по-скоро ги отбягвахме  Mr. Green

И аз това разбирам под бебеправене. Wink Никога не сме отбягвали / наблягали на определени дни, просто престанахме да се пазим, затова някак не мога да го отдам на бебеправенето. А и това мое закъснение се появи за сефте 2-3 месеца преди самото бебеправене. Може би просто на всеки човек му влияят различни фактори.

Според мен фолиевата киселина не може да влияе. Но бебеправенето - да. Поне при мен е така. Преди това цикълът ми беше като часовник, а сега ту се удължава (и ми дава надежда), ту се скъсява.

Успех и скоро да се похвалиш!

Ей това е гадното - че не знам кога да си направя теста, понеже не искам да се разочаровам, но и да не го направя, пък накрая вземе, че ми дойде, пак толкова ще се разочаровам, та май ще е най-добре да се разходя до аптеката. Simple Smile
Късмет на всички бебеправещи!  bouquet
Виж целия пост
# 9
И при мен е точно същата ситуация.Освен с приема на фолиевата няма с какжо друго да си го обясня. Но може би с времето ще си стане пак на 28 дни .Кой знае..........
Виж целия пост
# 10
  Peace Не е възможно.
Виж целия пост
# 11
И аз не мисля, че е от ФК.
Моят цикъл се скъси като започнахме бебеправенето - стана 25-26 дена.
Виж целия пост
# 12
И аз си мисля, че не може да е от фолиевата киселина. Моят цикъл също се скъси откакто бебеправим... хм   newsm78
Виж целия пост
# 13
И моят така, преди на една и съща дата месеци и година подред, а от 2 месеца, т.е. от както бебеправим и пия ФК - с ден-два-три по рано ми идва.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия