http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=71453.msg1516383   направих нова тема за псориазиса, защото и аз сам болна от тази ...ужасна болест от 2 годишна, сега съм на 13. Баща ми също имаНадявам се да помогна малко. Първо получих зачервяване и лекарите не знаеха какво е и почнаха да ми дават купища лекарства, мазила и какво ли още не, ни с корти костероиди, защото от тях изчезва но след време се появава два пъти повече. Така че , ако не сте ги почвали недейте. Разбра се че имам псориазис вулгарис.Миналата година отидох в 1 клиника, казва се online clinic. Там ми дадоха 2 крема за мазане, но страшно скъпо. 1 мака кутийка -80лв... ooooh! мазах се...и по гърба ми ( целия ми беше на петна) изчезнаха и още не са ми се появили...Ходих на облъчване в кожната клиника, не помогна.главата си мазах до скоро с Дайвонекс, но не помогна особено. Ходих на море - нали е полезно слънцето и водата, малко се поскриха но сега пак се увеличиха. Ходих миналата седмица на с. Марикостиново - там има лекувита кал и вода - минерална. Отидох с надеждата че ще се излекувам, но лекарката там каза, че не е за деца под 14 г. Почувствах се....незнам. Тя каза да се мажа с калта без да влизам във водата. Направих го (10 дена)....и...никакъв резултат.Сега опитвам с диета - плодове и зеленчуци...и пак с тия от клиниката...търсих в гугъла...пише за хума, алое вера...пишете нещо, което е помогнало, че направо съм отчайана, а и не мисли като тръгна на училище.... Praynig
Виж целия пост