GI диетата

  • 4 427
  • 18
Днес четох в един сайт за най-модерните диети на 21 век. Та като се размислих, за моя тип обмяна /имам нарушен глюкозен толеранс/, като че ли е най-подходяща диетата с гликемичния индекс /GI диетата/. Кажете ми среща ли ли сте някъде книжки или нещо по-подробно за тази диета? Искам да намеря повече и да я започна евентуално.
Виж целия пост
# 1
това ме заинтересува! GI имам впредвид.
дали ти е възможно да ми пуснеш линк към това, което си чела,моля?  Peace

благодаря предварително.
Виж целия пост
# 2
На мен също ми звучи интересно, ще чакам да прочета нещо Simple Smile
Виж целия пост
# 3
http://www.tiabg.com/?c=n&id=130
Виж целия пост
# 4
Предполагам, че се следи ГИ и се ядат храни само с нисък такъв. Т.е. това вероятно е нещо близко до НВД, аз се храня така повече от 2.5 години.
Виж целия пост
# 5
Предполагам, че се следи ГИ и се ядат храни само с нисък такъв. Т.е. това вероятно е нещо близко до НВД, аз се храня така повече от 2.5 години.
Тц, близко до НВД е диетата на Аткинс. На мен лично такъв режим изобщо не ми допада. За това също се интересувам от тази диета с гликемичния индекс (подозирам, че и аз имам нарушен глюкозен толеранс... който предшества диабета).
Виж целия пост
# 6
Предполагам, че се следи ГИ и се ядат храни само с нисък такъв. Т.е. това вероятно е нещо близко до НВД, аз се храня така повече от 2.5 години.
Тц, близко до НВД е диетата на Аткинс. На мен лично такъв режим изобщо не ми допада. За това също се интересувам от тази диета с гликемичния индекс (подозирам, че и аз имам нарушен глюкозен толеранс... който предшества диабета).

Аткинс е много драстичен и краен спрямо НВД, не бих ги сравнявала само заради факта, че се избагват въглехидратите. Освен това щом е ГИ диета значи се следи да не се покачи нивото на инсулина в кръвта, като при диабета, а в този случай избягването на простите въглехидрати е ном. 1, което значи че се доближава в целите си до НВД  Peace
Не съм запозната, само спекулирам и правя аналогии.Извинявайте  Hug
Виж целия пост
# 7
има такава тема и в Дира ето какво намрих там копирам
http://www.glycaemicindex.com/- саит с продуктите на англ.
и Bobelina   е поместила един списък на български :
ГИ Храна
152 Малтоза
138 Глюкоза
132 Оризон
128 Катоф печен
126 Мед
121 Ориз
118 Картофено пюре на прах
117 Моркови сготвени
115 Корнфлейкс
109 Боб смилянски
100 Тортила царевична
100 Картофено пюре
100 Хляб бял пълнозърнест
100 Хляб бял
99 Царевичен чипс
96 Мюсли
95 Ръжен сухар
94 Mars
91 Крекери
91 Компот от кайсии
89 Хляб ръжен пълнозърнест
88 Стафиди
88 Цвекло
87 Овесена каша
84 Банан
82 Слабин
81 Ориз кафяв
81 Баница
80 Царевица сладка
80 Картоф пресен сварен
79 Ориз бисерен
78 Овесени сладки
77 Картофен чипс
74 Картофи сладки
74 Праскови компот
74 Елда
74 Корнфлейкс пълнозърнест
69 Грейпфрут "натурален" сок
ГИ Храна
67 Портокал "натурален" сок
66 Ананас "натурален" сок
65 Грах
65 Булгур
64 Макарони
63 Пшеничен зародиш
63 Кекс
63 Круши компот
62 Грозде
61 Спагети бели
61 Спагети кафяви
60 Боб консерва
59 Портокал
59 Ябълка "натурален" сок
58 Круша
54 Ориз на пара
54 Боб кафяв
53 Ябълка
52 Кисело мляко
52 Доматена супа
52 Сладолед
52 Рибни хапки
50 Боб маслен
50 Грах сух
49 Мляко пълномаслено
49 Нахут
48 Мляко 2% мазнини
46 Мляко обезмаслено
46 Кайсии сушени
40 Праскови
39 Кренвирши
37 Леща
34 Сливи сини
31 Фруктоза
31 Ръж
20 Соя сушена
15 Фъстъци
 

и още:
2 седмици се ядат само от най-ниската група - тези с индекс под 40
1 седмица - въвеждат се и втората група до 50
1 седмица, в която вече се ядат от всички, но май имаше ограничение до 1 прием от третата група.

Виж целия пост
# 8
Нали не мислите,че има някой,който би могъл да издържи 2 седмици на праскови ,кренвирши , леща ,сливи сини , Фруктоза , ръж ,
соя сушена,фъстъци?
 
Виж целия пост
# 9
Не съм запозната, само спекулирам и правя аналогии.Извинявайте  Hug
Аз също. Възможно е да греша.
Много е ограничителен този списък ooooh!
Виж целия пост
# 10
Нали не мислите,че има някой,който би могъл да издържи 2 седмици на праскови ,кренвирши , леща ,сливи сини , Фруктоза , ръж ,
соя сушена,фъстъци?
 


нененееееееееееее  Grinning
аз четох сайта от линка на FRutELiA (благодря и за което!)
този списък тук е много съкратен.
сега ще ви дам още храни  Mr. Green, че да се успокоим, макар, че едва ли само аз разбирам английски.

Патладжани - 10
Броколи - 10
Зеле - 10
Чесън - 10
Зелени и зеленолистни зеленчуци - 10
Марули/салатки - 10
Гъби - 10
Лук, кромид - 10
Домати - 10
Червени чушки - 10
Орехи - 15
Кайсии - 20
Фруктоза - 20
Грейпфрут - 20
Фъстъци - 20
Соя (готвена) - 20
Череши - 22
Натурален шоколад (> 70% какаова маса) - 22
Леща - зелена - 22
Грах - 22
Сини сливи - 22
Ябълка - 30
Боб - 30
Плодово сладко (ако не е добавена захар) - 30
Леща - кафява - 30
Мляко (полу-обезмаслено) - 30
Праскови - 30
Сушени кайсии - 35
Моркови (сурови) - 35
Смокиня - 35
Царевица - 35
Портокал - 35
Круша - 35
Грах (сух) - 22
Кисело мляко (пълномаслено) - 35
Кисело мляко (обезмаслено) - 35

Ябълков сок - 40
Черен хляб - 40
Черно брашно, нерафинирано - 40/45
Грозде - 40
Бял боб - 40
Портокалов сок - 40
Булгур - 45
Киви - 50
Ориз - 50
Сладък картоф - 50

и над 50 ще ви дам разни по-популярни:
Макаронени изделия от бяло брашно - 55
Бял, дълъ ориз - 60
Банан - 65
Мармалад - приблизително 65
Пъпеш - 65
Картофи (сварени с обелките) - 65
Стафиди - 65
Разни каши (овесени и пр.) - 70
Шоколад - около 70
Кола - 70
Царевично брашно - 70
Равиоли - 70
Захар (захароза) - 70
Ряпа - 70
Тиква - 75
Диня - 75
Моркови (сготвени) - 85
Корн флейкс - 85
Пуканки (некарамелизирани) - 85
Мед - 90
Чипс - 90
Варен ориз - 95
Бира - 110  Crazy - леле, това последното не го очаквах  Rolling Eyes

(доста повече са храните  Mr. Green )
Монда, мила, това се оказва досущ на същия принцип на диетата на Д-р Ори Хофмеклер!  Peace
Той залага именно на контролиране на нивата на инсулина и гликогена през деня, за да се постигне ускорен метаболизъм и пълно усвояване през нощта.
Като цяло, идеята е, че чрез категоризиране на карбохидратните храни в тази скала може да се контролира приемът според индекса и да се избегне хиперинсулизъм. При внасяне на бързоусвоими или повече от необходимата концентрация на захари в кръвта, панкреасът отделя ензимите инсулин. Инсулинът превръща ненужните към момента захари в чернодрбни депа и/или в мазнини.

Мисля, че тази класификация ми идва в мноооого голяма помощ към Ори Хофмеклер. Сърдечно благодаря!!
Виж целия пост
# 11
Е,браво, Веси...так вече може!
Виж целия пост
# 12
а казано ли е горе-долу нещо за количества?
Виж целия пост
# 13
milena69-Автор
Диета - на нисък индекс на GLYCAEMIC - това, което го да притеснява


Много често Аз моля хора да правят диети с нисък индекс на GLYCAEMIC. Индексът GLYCEMIC отразява способността на храни за да вдига вашата кръвна захар . проблемът с кръвна захар е, че в краткосрочен план то дава на някой късо подсилване на физическа и умствена енергия. Както и да е, висока кръвна захар е много вредна за артерии и затова тялото работи усилено да пази кръвната захар в пияни граници. От еволюционна гледна точка, главният механизъм за намаляваща кръвна захар е физическо упражнение. хубавото настройване на кръвна захар е постигнато с инсулин. проблемът е, че съвременните диети високо са в въглехидрати, ние не се упражняваме много и затова инсулинът стана най- важният път където тялото сгъстява нива за кръвна захар. проблемът е, че това поставя напрежение на панкреасът, който в края на краищата се износва завършвайки с вид II или диабет на нападение на възрастен. За по-нататъшни детайли вижте моят лист на диета на HYPOGLYCAEMIA. най- желателният начин, затова, на продължаване, по който нива за кръвна захар в нормалната редица най-напред са за да ядат храни на нисък индекс на GLYCAEMIC, второ да упражнен да удържам нива за кръвна захар и трето да хващам, по който MICRONUTRIENT допълва което помага на тялото за да прави необходимото ензими и хормони за близка кръв подслаждат контрол.

Индексът GLYCAEMIC на храни е частично диктувал от тяхното съдържание за въглехидрат, частично е зависим от приготовление на храна, как огромно частиците на храната са и с което другите храни, които те са ядоха. Например, силно влакно, голяма частица, сурова храна - разядени с протеин и FAT ще има долен индекс на GLYCAEMIC отколкото ниско влакно, готви храна, с малка частица (т.е. сложете на земята бяло брашно, препича, смачква картоф), която ар консумира сама. Както и да е, абсолютният индекс на обикновени храни са както следва - идеално яжте храни с толкова ниско четиво колкото е възможно! Индексът GLYCAEMIC на обикновени храни, сте както следва :


Яжте тези
Тези храни имат никакво съдържание за въглехидрат.

Месо
Птици
Риба
Яйца
Мазнини
Масло
Авокадо


Нисък индекс на GLYCAEMIC
Тези храни също могат да бъдат ядени свободно .

Каймак и сирене
Събира : Бразилия, фъстъци, CASHEWS, орехите, бадемите, лешниците
Семена : сусам, тиква, слънчоглед, PINENUTS
Билки и подправки
Салати : маруля, домат, краставица, репичка, магданоз, целина
Зелени зеленчуци : зеле, издънка, цветно зеле, зеле, Кол RABI, зеленчуци за пролет, аспержи, морав цвят напъпващ
Ревен (но това не има значение ако вие го задушавате с захар!)
SOYA

Среден индекс на GLYCAEMIC
Разпределете се Към 2 - 3 части Ежедневник на храни Този списък . Не забравяйте, че индексът на войникът на храна също зависи от количеството на онази храна : зърненост на захарта не има много опиянен войник (т.е. то няма да има много ефект върху вашата кръвна захар) но чаена лъжичка Уил. Някои хлябове (Wholemeal, PITTA, PUMPERNICKEL са поставени в категории на" среда" или дори" слаб" войник, но не забравяйте, че това е" един тънък резен"! Подобно с ориз и тестени изделия, количествата за порция не са твърде щедри.

Зеленчуци : лук, плясък, SWEETCORN, морков
Плодове : всички цитрусови плодове, и също ябълка, кайсия, череши, праскови, круши, сливи, ягоди, киви
Премества : CHICKPEAS, боб, лещите
Някои вкореняват зеленчуци : кръмно цвекло, ряпа и сладък картоф
Някои тестени изделия и ориз : потъмнете ориз, див ориз, ориз за дълга зърнена храна, потъмнете и оваляйте в яйце (малки части на тестени изделия!)
Мляко

Висок индекс на GLYCAEMIC
Избегнете тези -, искащи беда! Една порция - всекидневна.

Захари : мед, сироп, сладко, мармалад, сладкиши, шоколад, и каквото и да е свършващо в" - OSE" (фруктоза, глюкоза, малтоза), гранулирани подсладители
Сокове на плод : най-доброто ще пие разводнено
Зърнени храни : пшеница, ръж, овес, ечемик, свързват накъсо ориз за зърнена храна - дори по-зле ако те бяха фино земя или избелиха т.е. брашно, бял ориз, моментален RICES, безмаслени бисквити, торти за ориз, корнфлейксът на RYVITA, WHETABIX, пуши пшеница, консервира тестени изделия, бели тестени изделия и т. н.)
Вкоренете зеленчуци : пащърнак и картоф (инк. се мачка)
Сладки плодове : банан, праскова, чепки грозде, пъпеш, манго, PINEAPPLE, чепки грозде
Изсушавам плодове : партньори, смокини, SULTANAS, банан
Всички торти и сладкиши : CROISSANTS, понички, палачинки, зърнени парчета, торти, бисквити.





http://www.drmyhill.co.uk/article.cfm?id=353




 
 
Тема   Re: GI диета? [re: DietFAN] X 
Автор milena69 (moga)
Публикувано 23.08.06 23:15
От IP 217.9.239.130   
 


Разбирайки индексът GLYCAEMIC
Разберете как индексът GLYCAEMIC работи, и вие можете да правите елементарни промени по вашата всекидневна диета за да ядете здравословно и бъдете пълни с енергията. То може да ви помогне да победите храната CRAVINGS, и избегне преяждане и възможно увеличение на тежест. И то може да помогне за да избягва възможното нападение на диабетът.

Какво е то?
Индексът GLYCAEMIC (войник) е път от индивидуални храни на класация според ефектът те имат за кръв нива за захар, това е, как бързо те са смляни. степента, при която смесените храни са смляни, зависи от целите количества на мазнина, протеин, въглехидрат и влакно, които те се делят на, с компонентът за въглехидрат, в частност засягащ нива за кръвна захар.

Как ще спечелвам?
Храните с ниска класация на войник причиняват бавно, стабилно издигане в нива за кръвна захар, и високо храните на войникът причиняват бързо покачване. Ако вие ядете храна на слаб войник в същото време като храна на опиянен войник, общия ефект ще бъде комбинация на ефектите на индивидът - умерено покачване в кръвта подслажда. Бързи покачвания и падания в кръвна захар засягат нива за енергия и причинете CRAVINGS, това може да активира преяждане.

Преработващата, рафиниращата и готвещата храна прави въглехидратът по- смилаем, но то също вдига класацията на войникът. Силно - влакно и естествен WHOLEFOODS (цяла зърнена храна или цяла пшеница) отиват по-дълго към извлечение и така имат долен войник. Тези храни вдигат нивото за кръвна захар бавно, правейки им най-добрият избор за хора с диабет и тези търсещи да ръководят тяхната тежест и подобряват тяхното общо здраве.

Постигане на баланс между храни на силен и нисък войник ни помага да изберем по-здрава диета. Включвайки храни на по- слаб войник в вашата диета ще предоставите чувство на пълнота и контрол изпратете рекорди за ядене и ниски нива в нива за кръвна захар.

Защо въглехидрати са важни в балансирана диета?
Храните за въглехидрат оформят съществена част от балансирана диета. Те предоставят глюкоза, която е предпочитания източник за енергия за мозъкът. Те също са важен източник от витамини и минерали, жизненоважен за добро здраве.

въглехидратите група за храна включва захари, колосва и влакно. Диетични източници на въглехидрати включват хляб, зърнени храни, ориз, тестени изделия, CHAPATTIS, YAMS, PLANTAINS, плод, LEGUMES, картофи и зеленчуци на друг корен - тези са нишестени въглехидрати. Храни, които се делят на по-високи нива на захари включват торти, бисквити, сладкиши, сладникави напитки, сладолед и сладкарница, и трябваше да само бъдат ядени в умереност а не всеки ден.

Диабет и войник
Разбирам, че как различните видове на въглехидрати засягат кръв контролът на захар особено е важен за хората с диабет. Това е условие, в което количеството захар в кръвта е твърде опиянна, поради недостатъчна продукция за инсулин. Затова, хора с диабет са съветвани да отрежат включени сладникави храни. Няколко научни проучвания показаха, че ядения, съдържащи храни на слаб войник са полезни за ръководене диабетното условие като подобряват и кръвна захар и метаболизъм на мазнина. Епидемиологичните проучвания също идентифицираха онези диети, които поощряват слаб войник храните са важен фактор в предотвратяване нападението в същност на диабетът на вид II.

Как да внедрявам войник в вашият план на ядене
Защото ние ядем много различни видове от храни за денят, когато то е общия баланс на храни, които е важна, класация на не само индивидуален войник. Примери на храни на слаб и силен войник са дадени в този документ с факти.

Как войникът е измерен
Чистата глюкоза има стойност 100 защото то създава най-голямото покачване в нива за кръвна захар. Всички други храни са наредени от 0 до 100 според техният ефект върху кръв захарта се изравнява.

Опиянен войник 70 или повече
Среден GI - 56 без 69
Слаб войник 55 или по-малко
Храни на опиянен войник :
Бял хляб, чисти сокове на плод, високо рафинирани зърнени храни за закуска, печаха картофи, CROISSANTS, цвекло, пащърнаци, срещи, банани.

Средни храни на войник :
Скъпа, изстудете сметана, нови картофи, сладко, кус-кус.

Храни на слаб войник :
Ябълки, кайсии, череши, грейпфрут, портокали, праскови, круши, сладък картоф, SWEETCORN, грахови зърна, грахови зърна на мацка, жълт боб, боб на бъбрек, зрял фасул, лещи, ечемик, пшеница на BULGAR, ориз на BASMATI, овес за каша, мюсли.

Слаб войник закусва :
Прибавете нарязан плод към цели късчета за закуска на зърнена храна.
Млечен шейк е направен от полу - обезмаслено мляко от свежи плодове.
Плодове като праскови и малини, разрязани и смесени с Лоу угояват естествено кисело мляко.
Каша с стафиди.
Смесвам хляб за зърнена храна с авокадо или MARMITE.

Слаб войник обядва :
Плосък хляб с HOUMOUS и домати.
Прясна салата на плод с естествено нискомаслено кисело мляко.
Зелена салата с готви пулсове и хляб за цяла зърнена храна.
Печен небелен картоф с зрял фасул и SPRINKLE на сиренето или слънчоглед дава семе.

Обеди на слаб войник :
BOLOGNESE за спагети с зелена салата.
Разбъркайте дребни риби, които гръд за пилешко с забъркайте на зелени зеленчуци и юфки.
Пека пържола с нови картофи, SWEETCORN и грахови зърна.
Пикантен DAHL с ориз и CHUTNEY.

За повече информация, отнесете се към WWW.DIABETES.ORG.UK

http://www.waitrose.com/food_drink/nutrition/healthyeating/glycaemicindex.asp




 
 
Тема   Re: GI диета? [re: DietFAN] X 
Автор milena69 (moga)
Публикувано 23.08.06 23:19
От IP 217.9.239.130   
 


Маси на войник
Таблици за нисък, умерен и силен GLYCAEMIC индексират храни.

таблици на индекс на GLYCAEMIC
Намиране на петното на войникът!
Храните само се появяват на индексът на войникът ако те се делят на въглехидрат. Това обяснява защо вие няма да намирате храни като прясно месо, пилешко, риба, яйца и сирене в списъци на войник. Както и да е, вие можете да намирате няколко преработени храни като наденици или буци за пилешко в списък на войник защото те се делят на брашно!



Лоу GLYCAEMIC индексира храни (55 или по-малко)
Включете няколко от тези храни в всяко ядене или закуска, но отидете за нискомаслени избори където е възможно, като махнаха мляко. Ако вие искате да отслабите , вие също ще трябва да гледате вашите размери на част. Онова средство, поддържащо малък SERVINGS на тестени изделия и юфки, се ограничаващо до две резени хляб с ядене, и имащо само няколко квадрати на шоколад или малка шепа фъстъци!



Храни на таблица 1 - слаб войник
Храна Войник
Се пека и посолявам фъстъци 14
Нискомаслено кисело мляко с подсладител 14
Череши 22
Грейпфрут 25
Перлен ечемик 25
Червени лещи 26
Пълномаслено мляко 27
Изсушавам кайсии 31
Жълт боб 31
тестени изделия на FETTUCINE 32
Махам мляко 32
Нискомаслено кисело мляко на плод 33
Wholemeal спагети 37
Ябълки 38
Круши 38
Консервиран от супа на домат 38
Сокът на Епъл, неподсладен 40
Юфки 40
Бели спагети 41
Цялата трици 42
Грахови зърна на мацка, консервирани 42
Праскови 42
Направена с вода каша 42
Супа на леща 44
Портокали 44
Макарони 45
Зелени чепки грозде 46
Оранжев сок 46
Грахови зърна 48
Зрял фасул в сосът на доматът 48
Моркови, сварени 49
Млечен шоколад 49
Киви 52
WHOLEMEAL хляб на STONEGROUND 53
Се мачка 54
Специален k 54
Банан 55
Груб OATBRAN 55
SWEETCORN 55




Средата GLYCAEMIC индексира храни (56 към 69)
Вие можете да включите няколко от тези храни всеки ден, но отново ограничавате размери на част ако вие искате да отслабите .



Таблица 2 - смекчете храни на войник


Не- печен от мюсли 56
Сварявам картофи 56
SULTANAS 56
PITTA - хляб 57
ориз на BASMATI 58
Мед 58
Храносмилателна бисквита 59
Сирене и пица на домат 60
Изстудете крем 61
Нови картофи 62
Кока Кола 63
Кайсии, консервирани в сиропът 64
Стафиди 64
Бисквита на маслена бисквита 64
Кус-кус 65
Ръжен хляб 65
Свеж за PINEAPPLE 66
Пъпеш на пъпеш 67
CROISSANT 67
Надробявам пшеница 67
Разваля парче 68
RYVITA 69
Печен от кифла 69
WEETABIX 69
WHOLEMEAL хляб 69



Храни на висок индекс на GLYCAEMIC (70 или повече)
Разменя тези храни за тези с ниска стойност на войник или ги яде заедно с храна на слаб войник. Имането на печен небелен картоф от зрял фасул, например, ще понижи стойността на войник на онова цяло ядене.



Храни на таблица 3 - опиянен войник


Смачквам картоф 70
Бял хляб 70
Диня 72
Швед 72
BAGEL 72
BRANFLAKES 74
CHEERIOS 74
Французинът се пържи 75
Пукания от кокосово дърво 77
Боб за желе 80
Торти за ориз 82
Райс KRISPIES 82
Корнфлейкс 84
Печен небелен картоф 85
Пуша пшеница 89
Франзела 95
Пащърнаци, сварени 97
Бял ориз, запарен 98


--------------------------------------------------------------------------------

WLR има отделен Великобритания и САЩ бази данни за храна с калория и информация по хранене за основни и жигосани храни. Регистрирайте се за да получавате безплатен достъп за достъпът за 3 дни.

http://www.weightlossresources.co.uk/diet/gi_diet/glycaemic_index_tables.htm




 
 
Тема   Re: GI диета? [re: Bobelina] X 
Автор milena69 (moga)
Публикувано 23.08.06 23:31
От IP 217.9.239.130   
 


 
Доклад на диета на войник
диетата на войникът работи ли? Е ли добро за него вие? диетикът на WLR JULIETTE KELLOW проучва индексът на GLYCAEMIC.

диетата на войникът под прожекторът


От диетикът на WLR
JULIETTE KELLOW BSC RD


Изглежда всеки няколко години че друга диета намира услуга сред - списък за CELEBS и създава буря на медия. Този път то е завъртането на индексът GLYCAEMIC или диета на войник за да скача в прожекторът.



Преди освобождаване него като точно знаменитостта на друг отслабваща мания" - само подходяща за богатото и прочутото, има няколко добра новина : това е диета, която повечето специалисти по хранене и диетици в същност харесват, също. Тук е LOWDOWN...



Какво точно е индексът GLYCAEMIC?
В 1981, професор на д-р по хранене Дейвид JENKINS гледаше към как различните богати храни на въглехидрат засегнаха нива за кръвна захар в хора с диабет и откри, че, противно на популярно убеждение, много нишестени храни засегнаха нива за кръвна захар доста драматично, докато някои сладникави храни имаха малко ефект. От неговото проучване, той разви скала извика индексът GLYCAEMIC, което доста просто се нареди храни, които на базата на ефектът те имаха на нива за кръвна захар.



Как то работи
Индексът GLYCAEMIC бяга от 0 до 100 и обикновено използува глюкоза - който има стойност на войник 100 - като референцията. ефектът, който другите храни имат върху кръвна захар се изравнява сте тогава в сравнение с това. С две думи, индексът на войникът ни казва дали храна вдига нива за кръвна захар драматично, умерено или малко. Храни, които имат само бавен, малък ефект върху кръвна захар имат ниска стойност на войник, докато тези, причиняващи бързо и масивно покачване в кръвна захар имат силна стойност на войник.



И така, какво е връзката с отслабване?
теорията зад диети се свърза на GLYCAEMIC индекс е онези храни с ниска стойност на войник бавно освобождавайки захар в кръвта, ви снабдявайки с стабилно снабдяване на енергия, ви оставяйки да изглеждате задоволени по-дълго така че вие сте по-малко вероятни за да закусвате. В контраст, храните с силна стойност на войник причиняват бързо - но късо живеещо издигане в кръвна захар. Това ви оставя да нямате в енергията и се чувствате гладно в рамките на кратко време, с резултатът, че вие свършвате протягайки се за закуска. Ако този образец е често повторен, вие сте вероятни за да наддавате като следствие от постоянно преяждане.



индекс на GLYCAEMIC на храни
Има много книги и уеб-сайтове, които изброяват индексът на войникът за различни храни. Стойностите на храна могат да варират леко зависейки от източникът, но в общи линии, те трябваше да изцяло бъдат грубо същото.



Много списъци делят храните на ниски, средни / умерени и силни категории. Храни в категорията за ниско ниво обикновено имат стойност на войник 55 или по-малко; в категорията на средата, стойност на войник на 69 без 56, и в висшата категория, войник от 70 или повече. Тази маса на индекс на GLYCAEMIC дава примери на стойностите на войник на храната. Вие можете да бъдете изненадани от някои от храните, които са включени в ниските и силни категории - например," здрави" торти за ориз и BRANFLAKES в същност имат опиянен войник докато посолявани фъстъци и млечен шоколад имат ниска стойност на войник!



Как диети на войник работят?
Диетите на базата на индекс на войник просто ви насърчават да ядете много храни с ниска стойност на войник и избягват тези с силна стойност на войник. Това помага за да предотвратява замахвания в кръвна захар, помагайки ви да опипате Фулър защото по-дълго. Както и да е, повечето диети на войник също препоръчват, че прорезът надолу за мазнина, специално насища. Това значи, че много от храните, които имат ниска стойност на войник просто високо са в дебело пълномаслено мляко, се мачка и шоколад, например - са все още ограничени.



Какво засяга стойността на войник на храна?
Има няколко неща. На първо място, общото съдържание на хранителна съставка на храна ще засегне неговият войник. Например, мазнина и протеин засягат усвояването на въглехидратът. Това помага за да обяснява защо шоколад, който е силен в мазнината, има ниска стойност на войник. То също обяснява защо силната - мазнина се мачка долен войник има ли стойност от нискомаслени картофи на палто. Пълномасленото мляко също има ниска стойност на войник защото то е опаковано с протеин и мазнина.



Как вие готвите храна, степента на преработването и зрялостта и разнообразие на плод, например, също впечатляват неговият войник. Дори структурата от самият въглехидрат влияе на войникът. Например, преработена моментална овесена каша използува по-висок войник от традиционен паднат овес за да прави каша. Това е защото, докато резултат на преработването, нишестето в моменталният овес е по- лесно изложено на храносмилателни ензими, го карайки да се счупи и въвежда кръвният поток по- бързо.



Междувременно, някои храни имат ниски стойности на войник защото те са опаковани с влакно, което се държи като физическа бариера, забавяйки усвояването на въглехидратът в кръвта.



И така, какво се случва когато аз ям ядене?
Диаграмите на индексът на войникът само идентифицират ефектът, който различните храни носят изцапва с кръв нива за захар когато те са ядени сами и, следователно, много специалисти по хранене вярват, че това е един от главните проблеми с диети на войник. Обикновено, когато вие ядете смес от храни заедно толкова в ядене, стойността на войник на онова цяло ядене се променя. Като напътствие обаче, храните на по- слабият войник, които вие включвате в ядене, по-ниският общата стойност на войник на онова ядене ще бъде.



Има ли каквито и да е измами към диетата на войникът?
Докато очертано по-горе, едно от главните ограничения към диети на войник е фактът, трудно е да идентифицирате стойността на войник на ядене. Междувременно, няколко храни с ниска стойност на войник също са опаковани с мазнина и / или сол и съдържат няколко хранителни съставки. Шоколад и се мачка, например, висок ар в мазнината и съдържайте няколко витамини и минерали. Междувременно, пакет на 50 g от посолявани фъстъци съдържа около 5 g сол - онова е почти максималното количество, препоръчано от експерти по хранене за добро здраве!



Следователно, възможно е да следвате диета на войник, която е опакована с мазнина и нямайки в много от хранителните съставки вие трябва да останете здрави. Както и да е, повечето планове на диета на войник идват с съвет да завиват надолу на количеството мазнина вие ядете и препоръчвате избягвайки много от високомасленото, храни на слаб войник. Например, те препоръчват избиращото обезмаслено мляко над пълномаслено мляко.



Какво експертите мислят?
В общи линии, повечето специалисти по хранене и диетици, които са поддържащи на основните принципи на войникът са на диета. Те се справят, както и да е, вярват, че вие не трябваше да станахте твърде прекъснати относно да избягват всички храни на опиянен войник защото когато храните са ядени заедно, в ядене, онова ядене може да има много различна стойност на войник към индивидуалните храни, която то се дели на.



Колко тежест аз мога да очаквам за да изгубвам?
Повечето диети на войник предлагат, че вие ще изгубите около 1 - 2 паунд на седмица, вероятно с леко по-голяма загуба в първите няколко седмици когато вашата група изгубва вода както и мазнина. Това следва напътствията, които са препоръчани от експерти по хранене.



Как то се различава от диетата ATKINS?
За разлика от диетата на ATKINS , която забранява повечето въглехидрати, специално в ранните етапи, диетите на войникът активно насърчават вас да ядете много въглехидрати и антиоксидант - богат плод и VEG. диетата също е силна в влакно което значи, че вие сте по-малко вероятни за да става запикнал и, защото въглехидратът не е ограничен до каквато и да е голяма степен, вие няма да правите другият неприятен странични ефекти излязоха с диетата ATKINS, като лош дъх и главоболия. Диетите на войникът също имат склонност да следват здрави напътствия на ядене и са Лоу, който инчова мазнина, специално насища. И ако онова е не достатъчно, диетите на войникът много са по-лесни за следване ако вие сте вегетарианец!



Има ли каквито и да е други придобивки за здравето към диетата на войникът?
Следваща диета, която включва много храни с индекс на слаб войник може да има роля в помощ за предотвратяване или опростява рискът да разбереш вид 2 или диабет на начало на зрелост, според експерти при диабетът Великобритания, най-голямата организация за диабет в Великобритания. Проучването също показва, че долните диети на войник могат да помогнат да подобрят нива на" холестеролът на доброто може да намали рискът на сърдечната болест и така.



Е ли диета на войник подходяща за хората с диабет?
Който и да е с диабет трябваше да винаги провери първо с техният доктор преди да прави промени в тяхната диета. Както и да е, повечето експерти за диабет се съгласяват, че това, включващо храни с ниска стойност на войник в ядения може да помогне за да поддържа дори нива за кръвна захар. Както и да е, те също се съгласяват, които ядейки да контролират контролен диабет , не гледат почти към стойността на войник на храни. Вие също трябваше да фокусирате върху ядене уравновесена, здрава диета, която вие можете да поддържате до живот.



решението на JULIETTE
Най-после, ето диета, която е популярна сред медията но все още следи основни здрави напътствия на ядене ! диетата обикновено се дели на много плод и VEG и препоръчва разяждане на по-малко рафинирани и сладникави въглехидрати. Междувременно, ако вие искате да пробвате диетата, винаги си спомняте да приложите общите принципи на здравото ядене - здрава диета нямаше да препоръча включващи огромни количества шоколад, се мачка или пълномаслено мляко и никой трябваше войник е на диета. казвайки това, малкото на там за да споря околовръст с диета, която препоръчва разменящите се франзели и BAGELS за пълнозърнести хлябове, корнфлейкс за каша, и бял ориз за wholemeal тестени изделия.



По-нататъшна информация
таблици на индекс на GLYCAEMIC, показващи индексът на войникът на популярни храни
Пример на план на диета на войник - планът на ядене на типичен ден
WLR има отделен Великобритания и САЩ бази данни за храна с калория и информация по хранене за основни и жигосани храни. Регистрирайте се за да получавате безплатен достъп за 3 дни.
Живеене на диетата на войникът от галоп на Рик има рецепти и използува лек системен доближаване на елементарен трафик към пазене на диета на индекс на GLYCAEMIC.
Вие можете да търсите университетът на базата данни на войникът на Сидни при WWW.GLYCAEMICINDEX.COM
Диабет - Великобритания, имащ съвет специфично за диабетици
http://www.weightlossresources.co.uk/diet/gi_diet.htm




 
 
Тема   Re: GI диета? [re: Koнcyлт] X 
Автор milena69 (moga)
Публикувано 23.08.06 23:32
От IP 217.9.239.130   
 


 Ден на проба на план на диета на войник

Диетата на типичен ден при планът на войникът


Закуска
Купа на кашата направена от традиционен овес и обезмаслено мляко и подсладена с малко, скъпа,. Плюс круша.



Средата на сутрин
1 гърне кисело мляко на нисък дебел плод и банан.



Обед
Купа на супа на леща плюс отворен сандвич на риба тон, направена с 2 резени пълнозърнест хляб, тънко драскане на нискомасленото разпростиране и риба тон в саламурата. Плюс шепа череши.



Средата на следобед
Малък пакет слаба мазнина се мачка



Обед
Спагети - BOLOGNESE (правя от допълнение наклон смекчавам говеждо и много зеленчуци) сервиран с спагети на WHOLEWHEAT и салата.




 
Виж целия пост
# 14
а месото никъде не го видях. Или имам времнно ослепяване?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия