Стоматологична помощ за деца с увреждания

  • 9 574
  • 31
Здравейте мили мами!!!
Освен всички други проблеми които си имаме днес видях, че ни растат зъбки не на мястото. В момента Мими има 4 зъба отгоре, три отдолу и никнещ кътник долу в дясно.Понеже не може сама да си чеше венците аз правя и това вместо нея. И така случайно напипах третото зъбче което трябва да избие много под нормалното ниво , погледнах и другите и те така.
Преди още да съм бременна и да родя дете с увреждане имаеш репортаж по телевизията за стоматологична клиника в която обслужват такива дечица от цялата страна. имали специално оборудване и подход към малките.
Някоя от вас знае ли къде в София е тази клиника, имате ли телефони, ползвали ли сте услугите й??
Иска ми се да я прегледат и да кажат какво трябва да се прави в нашият случай. Това със зъбите вече е върхът на сладоледа...
Благодаря Ви предварително за всеки отговор!
Успешен ден!!!
Виж целия пост
# 1
Нанди,веднага ти давам линк:

http://ivanrilski.org/integracia/dostypnost/stomatologia.html
Виж целия пост
# 2
Да допълня ,че това не се отнася само за децата с интелектуално затруднение.
Виж целия пост
# 3
nandy Първо се успокой! Аз съм стоматолог , но честно казано нищо не разбрах от обясненията ти- кое точно те е разтревожило?!  За специална клиника , аз лично незнам. Има специално обучени стоматолози , работещи под обща анестезия за лечение на деца/ хора с разл. проблеми непозволяващи нормално да се работи! На сина ми но 3 г. така бяха направени 5 зъба! Това се заплаща от здравната каса! За софия може да попиташ във СФ - Катедра детска стоматология там определено използват по  специални подходи за работа с малките деца и имат страхотни резултати!
Виж целия пост
# 4
Здравей,Нанди моето дете не е с увреждане но се видях в приключение когато и правихме зъбките.беше тогава на пет години ,тя има силно развит рефлекс за повръщане.препоръчаха ни Юниордент отивам там казвам какъв е проблема и ме изпращат при въпросната др.Стайкова.която държа детето насила въпреки че тя се напъваше да повръща и от напъните спука доста капиляри по лицето.мъжа ми влезе с замах в кабинета взе детето и не се върнахме повече.след това я заведохме при друг зъболекара-много внимателна и оправихме пет зъбчета.това го споделих защото иванрилски ти препоръча тази докторка а аз съм потресена от нея.аз живея в Стрелбище и въпросната зъболекарка има частен кабинет тук.знам че това като информация може би не те устройва,но и Юниордент има своите зъболекари изцепки-как тази жена ще се справи с преглед на едно дете с увреждане като тя въобще няма спокоен подход изобщо към деца.през цялото време крещеше на Йоанна че се лигави и от този род.в клиниката на др.Чавдаров не предлагат ли стоматологична помощ?провери.
Виж целия пост
# 5
ivanrilski ,Благодаря много за линка!
Ще им се обадя, за да попитам само за преглед при тях как стои въпроса.

veni-b , притесненията ми са от това че зъбчетата растат накриво и това ще й пречи много при хранене (което и сега при нас е голям проблем)  и опити Дай Боже един ден да проговори.
Преди време мои прители бяха подложени на оперативно изваждане на такива накриво растящи зъби, защото им пречеха и променяха изцяло подредбата на др зъби и захапката им. Ти определено знаеш много по тази тема.
какво би трябвало да направя в този момент-има ли изобщо какво да се направи или трябва да се чака да изникнат накриво и тогава???
Каква е твоята препоръка? да отида във СФ - Катедра детска стоматология ли и да потърся помощ?
Виж целия пост
# 6
svetla bogeva, благодаря ти много за споделеният опит!!! Това е толкова лично и важно за мен. Признавам си, че изобщо и не се сетих за клиниката в Красна поляна. От притеснение главата ми пуши и дава заето
Виж целия пост
# 7
Да,последния път като идвахме ,но то беше преди няколко години,до кабинета на нашата психоложка в "Красна поляна" имаше зъболекарски кабинет. newsm10
Виж целия пост
# 8
  Нанди, извинявай, ако ти разводнявам темата!

  Вени, да те питам къде в Пловдив оправяхте по този начин зъбите на детенце?
  Дъщеря ми вече е с един кариес, третирахме го с триста мъки със сребърен нитрат /дано не бъркам/, излиза и втори кариес и се чудя какво да я правя.
Виж целия пост
# 9
Не препоръчвам никого,само давам информация за клиниката,за която даваха репортаж преди време и чиито координати искаше Нанди. Дори и да не е в тази клиника,процедурата вероятно е същата, но едва ли ще е необходима анестезия за преглед  Laughing
Виж целия пост
# 10
nandy много често по време на пробив зъбите излизат "накриво" но това се оправя след като пробият в устата! Не се притеснявай излишно! И все пак така, на думи не може да се каже - има или няма проблем! Щом се притесняваш, отидете във Стомат. факултет в Сф , в катедра детска сотамотология! За там съм чувала д-р Маркова , работи наистина със специални псих. подходи с децата, има и частен к-т, но незнам къде!Естествено прегледа не е с упойка!
bim_bam  трябва ви може би търпелив и разбран стоматолог, не бързайте с анестезията.Понякока се налага! Ицо беше на 3г. с 2 пулпита и 3 кариеса, оправени за 2 часа! А иначе и той категорично отказваше всякакви намеси, не искам и да си помисля колко може би месеца си спестихме с този начин. Водих го при д-р Емилия Илиева , СФ Пловдив, детска стоматология, а иначе лечението под анестезия беше във Втора Градска Болница! А сребърния нитрат отдавна не се изпозва по света ! Аз лично го използвам , но само в при начален кариес , иначе е безполезен.
ivanrilski  мерси за инфото, не съм гледала този репортаж ,а линка е много полезен/като изключим рекламата на юниордент/ защото опсива всичко необходимо за това лечение! Преди 2г. на мен не ми изискваха никакви документи , освен здравно-осиг. книжка .
Виж целия пост
# 11
.............bim_bam  трябва ви може би търпелив и разбран стоматолог, не бързайте с анестезията.Понякока се налага! Ицо беше на 3г. с 2 пулпита и 3 кариеса, оправени за 2 часа! А иначе и той категорично отказваше всякакви намеси, не искам и да си помисля колко може би месеца си спестихме с този начин. Водих го при д-р Емилия Илиева , СФ Пловдив, детска стоматология, а иначе лечението под анестезия беше във Втора Градска Болница! А сребърния нитрат отдавна не се изпозва по света ! Аз лично го използвам , но само в при начален кариес , иначе е безполезен.
................

  Да, стоматологът, при който я водехме е страшно внимателен. Три седмици ходихме през ден, само за да свикне да си отваря устата и да му даде да пипне зъбчето, без нищо да прави. Обръщахме нещата на игра и се получи. Но голямо "театро" беше, а сега съм на работа и просто физически нямам възможност да я водя всеки ден.
  А кариесът беше в начален стадий. Докторът ми спомена, че след няколко месеца трябва да се третира отново. Дано съм разбрала правилно, де. Ама сега се чудя и с този нов, който забелязвам на съседно зъбче какво да правя. Удачно ли е пак със сребърен нитрат да се обработва, при положение, че с машинка е абсурдно да й се бръкне в устата?
  Ако много разводнявам темата ми пиши на лични!  Мерси!
Виж целия пост
# 12
bim_bam  писах ти ЛС
Виж целия пост
# 13
Много интересна и полезна тема. Вени и бим- бам, пишете и тук, защото мисля, че на всички ще е от полза да знаят какво да очакват от детето си в ситуацията "водене при стоматолог", а и какво да очакваме от стоматолога. Сигурна съм, че Нанди няма да има нещо против да разводни по този начин темата и.
Нанди, зъбките понякога докато растат изглеждат страховито ненамястото си, но с времето се наместват. Моята Мими имаше огромна дупка между предните горни зъбки. Като казвам огромна- 3-4 милиметра. Понякога като я кърмех част от зърното ми влизаше между двата зъба Mr. Green Сега вече не повече от милиметър без да и е правено нищо. Просто пораснаха и останалите зъби.
Виж целия пост
# 14
Нанди какво стана с вашите зъбчета.Намери ли подходящ зъболекар за Мимка.Сега си мисля че трябва профилактично да заведаи моята сладурана,за да не съм лошо изненадана след време.Нищо не редно за забелязвам в устата на детето ,но не съм специалист.Ще ми се да се презастраховам с един преглед,ако има специалист който да знае как да работи с такива деца
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия