Мисля да пробвам с горчивото (отбиване)

  • 2 950
  • 26
Давайте бързо съвети!
Мисля, че е време да отбивам, но малкият изобщо не е на това мнение - суче си като новородено. Четох, четох и реших, че постепенното отбиване не е за нас. А просто вече не ми се кърми, освен това искам да отида не един семинар след 2 седмици, абе ... с 2 думи мисля, че трябва да предизвикам отбиване.
Та, за нашата ситуация мисля да се спра на горчивото лекарство - отбиването ще е от раз и просто малчо ще види, че вече млякото не е хубаво. Малко ме е страх какво ще се случи, но ако ме окуражите да го направя, ще действам!
Виж целия пост
# 1
Ох,не знам какво да те посъветвам.Ако не е готов психически може и да му е криво и да те търси после.И аз исках по-рано,но нищо не съм предприемала.В един момент взе да ми дотяга,може би в момента,в който взе да се буди нощно време е да ме дъвче с часове.Сега си давам сметка,че тя повече си е търсила успокоение за венците,а не мляко.Един път пробвах да и дам вода и както не пиеше до този момент взе че изпи почти половината шише. Rolling Eyes
И после изведнъж намали сукането и когато съвсем се бях отчаяла, тя взе че се отби.
Какво е това горчиво лекарство,нещо съм пропуснала май?
Виж целия пост
# 2
Аз също съм на мнение ,че ако не е готов психически не е добре да се придизвика такова бързо отбиване.А и още повече , хем отбиване хем 2 седмици без мама.Все пак ти си решаваш , но аз съм за постепенно отбиване ако се налага или когато бебето/детето само пожелае. Peace
Виж целия пост
# 3
Ох,не знам какво да те посъветвам.Ако не е готов психически може и да му е криво и да те търси после.И аз исках по-рано,но нищо не съм предприемала.В един момент взе да ми дотяга,може би в момента,в който взе да се буди нощно време е да ме дъвче с часове.Сега си давам сметка,че тя повече си е търсила успокоение за венците,а не мляко.Един път пробвах да и дам вода и както не пиеше до този момент взе че изпи почти половината шише. Rolling Eyes
И после изведнъж намали сукането и когато съвсем се бях отчаяла, тя взе че се отби.
Какво е това горчиво лекарство,нещо съм пропуснала май?

Много ме е страх от това да не ме търси после. Нали не било хубаво да отбиеш и пак да почнеш /суеверия, ама знае ли човек/.
С вода съм пробвала - почва да пищи - "НЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕ".
А горчивото лекарство е някакво срещу гризане на нокти. Една мама от форума беше описала как е отбила детето си така /но мисля, че се касаеше само за дневните кърмения/. Като се намажеш с него и предупреждаваш детето, че горчи и то разбира се няма да повярва, но като пробва вижда, че е истина  Mr. Green.
Виж целия пост
# 4
Според мен гледай първо да махнеш нощното кърмене и да го залъгваш през деня ,за да не се сеща за гърдата.Той пие ли друго мляко,от шише?Ние в момента се учим да пием адаптирано,хич не върви-с триста зора изпива по 100 мл.
Като премахнеш нощното за няколко дни,до седмица после ще е по-лесно,пък и млякото ти ще намалее.
Виж целия пост
# 5
Аз отбих точно на такава възраст /1г. и 5м./, защото получих възпаление на гърдите и реших, че това ще е подходящ повод. После обаче ми беше тъжно и явно не съм била готова психически. Бях раздвоена. Отказваше АМ, но пиеше кисело мляко. И сега все още пие по 2 шишета мляко нощно време, а с кърмене щеше да е по-лесно.
Виж целия пост
# 6
Аз също съм с опит с горчивото мляко, но го ползвах само за махане на нощно на 2 г 6 м - подейства безотказно, вечер почна да заспива без гърда (макар че редовно си лягаше с "Не искам млякото ми да е горчиво") и престана да се буди нощем за сукане (беше станало доста досадно и никой не се наспиваше).

Според мен, потърси нещо за мазане, което е неприятно, но не чак толкова (онова за нокти май е много гадно). Опитай с бира, бирена мая (не знам как е на вкус) - моето беше нещо за мазане на сандвичи на основата на бирена мая, леко горчиво, но не чак толкова отвратително.

И освен това: след като ще заминаваш, използвай това и не го мъчи предварително. Тъкмо ще видиш как понася липсата ти и дали може да се справя и без гърда. Като се върнеш, млякото ти и без това значително ще е намаляло, а и той може да е позабравил (моята не беше - 10 дни отсъствах; но казват, че докато ме е нямало, не се е сещала за млякото). И ако на теб самата не е почнало да ти липсва кърменето, приложи горчивото мляко и кажи, че вече ти е станало нещо и не може да суче повече.
Виж целия пост
# 7
Ако кърмата съставлява значителна част от храната му, не е за препоръчване да отбивате рязко. Друг е въпросът, ако сте решили да го направите, защото не искате да кърмите повече. Никой не може да каже, че не сте кърмила достатъчно. Отидете на семинара, самото отсъствие е достатъчно за отбиване - не е нужно да се мъчите взаимно с горчиво отбиване.

Виж целия пост
# 8
Според мен гледай първо да махнеш нощното кърмене и да го залъгваш през деня ,за да не се сеща за гърдата.Той пие ли друго мляко,от шише?Ние в момента се учим да пием адаптирано,хич не върви-с триста зора изпива по 100 мл.
Като премахнеш нощното за няколко дни,до седмица после ще е по-лесно,пък и млякото ти ще намалее.

Права си - наистина нощното е това, което ми тежи най-много. Ако успея да го махна през деня предполагам, че скоро сам ще откаже, тъй като ще го пускам на ясла. А сутрин и вечер няма да ми тежи - освен, че няма да мога да пътувам с преспиване. Лошото е, че друго мляко изобщо не пие, освен плодовите данонки, които от време на време хапва.
Виж целия пост
# 9
Аз също съм с опит с горчивото мляко, но го ползвах само за махане на нощно на 2 г 6 м - подейства безотказно, вечер почна да заспива без гърда (макар че редовно си лягаше с "Не искам млякото ми да е горчиво") и престана да се буди нощем за сукане (беше станало доста досадно и никой не се наспиваше).

Според мен, потърси нещо за мазане, което е неприятно, но не чак толкова (онова за нокти май е много гадно). Опитай с бира, бирена мая (не знам как е на вкус) - моето беше нещо за мазане на сандвичи на основата на бирена мая, леко горчиво, но не чак толкова отвратително.


Да, наистина ще пробвам първо да махна нощното.
А като се събуди нощем и врещи за гърда, как реагираш?
Виж целия пост
# 10
Отидете на семинара, самото отсъствие е достатъчно за отбиване - не е нужно да се мъчите взаимно с горчиво отбиване.


Дали?!
Не съм съвсем сигурна, че като се върна няма да е същото. А пък и честно казано малко ме е страх да го оставя на баща му в такъв момент. Просто съм го виждала как посинява от рев, чакайки ме да се върна от някъде и да го накърмя. Ами ако съм на десетки километри и не могат да го укротят с нищо?!
Виж целия пост
# 11
Да се изкажа и аз като опитна. Ние махнахме нощното кърмене по описания метод. Дени беше малко по-голяма обаче - 1г10м. Бяха се насъбрали много странично обстоятелства, а и ми беше писнало по цяла нощ да ме дъвче и никой да не спи и една нощ просто си намазах зърната със слънцезащотен крем на Eucerin за бебета. Такова намерих с три посреднощ в чекмеджето. Първо го близнах - по-скоро безвкусно е, но не е приятно за ядене. Реших, че щом го дават за деца, пък е и марково, няма опасност да й навреди, ако го близне.
Беше й достатъчно само едно хапване, изплю гърдата и отказа нея нощ да захапе повече, но бая си поплака. Обясних й, че цоцитата спинкат и затова са такива. Като стане светло ще се събудят. Всичко на всичко се наложи да се намажа 2-3 пъти, но първата седмица беше по-трудна. После детето се успокои и така хубаво започна да спи, че ме хвана яд, защо не съм го направила по-рано.
Това че цицките спят по тъмно го измислих, за да може самичка да вижда кога има и кога няма цоци (т.е. дали е свтло навън или е тъмно). А и като бонус смятам да използвам факта, че деня се скъсява и евентуално все по-късно и по-късно сутрин ще се кърмим, докато зимата може да го махнем съвсем.
Иначе денем си я кърмя, но тя се сеща само ако я хване съклета и за следобедния сън.
Виж целия пост
# 12
Отидете на семинара, самото отсъствие е достатъчно за отбиване - не е нужно да се мъчите взаимно с горчиво отбиване.


Дали?!
Не съм съвсем сигурна, че като се върна няма да е същото. А пък и честно казано малко ме е страх да го оставя на баща му в такъв момент. Просто съм го виждала как посинява от рев, чакайки ме да се върна от някъде и да го накърмя. Ами ако съм на десетки километри и не могат да го укротят с нищо?!


 На мен идеята ми се струва добра. на твое място аз не бих опитвала с горчивото лекарство, а бих заминала за семинара Peace
Виж целия пост
# 13
Не съм съвсем сигурна, че като се върна няма да е същото. А пък и честно казано малко ме е страх да го оставя на баща му в такъв момент. Просто съм го виждала как посинява от рев, чакайки ме да се върна от някъде и да го накърмя. Ами ако съм на десетки километри и не могат да го укротят с нищо?!

Ако е толкова привързан към гърдата, не знам как ще изтърпиш и процедурата с "горчивото мляко". Наистина ли нкой не може да го успокои в твое отсъствие? Опитай да отсъстваш цял ден, или да излезеш вечерта с приятелки и баща му да го приспи (така че да може да те извика спешно, ако се наложи). Иначе наистина ще е голям шок за него.

Дали ще се отбие след семинара - може би да, може би не. Но ще е по-лесно да приложиш горчивото мляко, ако напълно си решила да отбиваш. Иначе би могла, както ти предлагат, да махнеш само нощното - един вид преход към отбиването по-нататък и свикване с мисълта, че може да заспива и без гърда. Давай, с теб сме!
Виж целия пост
# 14
Ами да ти кажа и аз при нас как беше. Пробвах да го отбия, когато реших, че вече му е дошло времето , но се оказа , че греша. Падна такъв рев. И си казах какво пък, да няма да си тормозя детето, ако трябва ще го кърмя до 1 клас, стига да е спокоен. и  2-3 мес. по-късно той започна да си разрежда кърменията и за 2 месеца сам си се отказа.Така и аз спокойна и доволна и той също. Така, че моето мнение е да не го притискаш и за теб ще е трудно и за него също. Остави го той сам ще си покаже.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия