пасирана храна до кога?

  • 2 059
  • 25
Здравейте,

имам проблем с моето малко момиче и ако някоя мама се е сблъскала с нещо подобно ще съм и благодарна да си сподели опита. Ще започна малко по-отрано - като съвсем малко бебе Тея повръщаше доста и обилно дори и кърмата. Искаха да я оперират за разширяване на пилора, но аз се притесних и реших че това повръщане може и да се оправи. ПОстепенно намаля повръщането, но като хапнеше нещо което е по-голямо от троха връщаше всичко обратно. Така се наложи храната да я пасирам непрекъснато. От 2-3 месеца забелязах че вече не повръща и си дъвчи. Започнах да ипредлагам непасирана храна и ми се отказва. Пак почнах да пасирам, но си е безумие - яде кремвирши, филийка намазана с нещо /половинка че за повече я мързи да дъвчи/, кашкавал, ябълка, банани и разни други такива неща, но основното ядене не го приема ако не е пасирано - плюе го. Видяла съм се в чудо и си изчерпах идеите да я накарам да прояде нормално. Забравих д анапиша че е на година и половина и има вече 16 зъба в устата си. Приемам всякакви идей!!!!!!!!!!!!
Виж целия пост
# 1
Пробвай постепенно да не го разпасирваш яденето съвсем, ами да го оставяш на малко по едро смляно.. по едро.. малки парченца и така...
Поне аз така научих на не пасирано Wink
Виж целия пост
# 2
И аз това правя в момента. Постепенно увеличавам едрината на яденето. Първо започнах да мачкам почти като пасирано, малко по малко започна да свиква дъщеря ми. Сега в момента яде на парченца колкото грах, забелязвам, че когато усети по-голямо парче, задържа го в устата си, върти го малко с език и дори се опитва да дъвче, макар, че има само 6 зъба. Да отбележа само, че и тя имаше такъв период на връщане на храна, ако е по-едро смляна, но сега си е добре.
Виж целия пост
# 3
Пробвай постепенно да не го разпасирваш яденето съвсем, ами да го оставяш на малко по едро смляно.. по едро.. малки парченца и така...
Поне аз така научих на не пасирано Wink
+ Peace
Щом си яде други сухи неща-няма да има проблем с преминаването на едросмляна храна. На моя съученичка брат й-голям човек-месото го ядеше само на кайма, всичко останало си ядеше нормално Joy
Виж целия пост
# 4
Пробвай постепенно да не го разпасирваш яденето съвсем, ами да го оставяш на малко по едро смляно.. по едро.. малки парченца и така...
Поне аз така научих на не пасирано Wink
+ Peace
Щом си яде други сухи неща-няма да има проблем с преминаването на едросмляна храна.  Joy
и аз така правих,постепенно давах по-едра храна и така..и тя хапваше много работи,но на основното ядене се мръщише.сега си хапва всичко Peace
Виж целия пост
# 5
на мен ми се струва,че всичко е на психична основа....
щом яде филийка хляб,едва ли ще е понеже се задавя с непасирана храна...просто не иска...
наистина увеличавай лека по-лека големината на храната ,а накрая само ще имитираш,4е пасирваш.... мисля,че така детето ще се престраши да хапва и по-големи неща и даже няма да забележи,4е са големи...тя ще знае,4е ти си я пасирала  Simple Smile
Виж целия пост
# 6
Определено е на психическа основа. По принцип се препоръчва да се започне с по-едрите парченца към 9-10 месец, тогава се развива дъвкателният рефлекс, после става по-трудно. Това време е минало и сега е навик. Опитай с вкусни неща, примерно банан/картоф намачкан с вилица и т.н, за да свикне, че има и по-едри парченца и постепенно ще премине на нормална храна.
Виж целия пост
# 7
Първо трябва самата ти да преодолееш страха, че детенце ще се задави и ще повръща яденето. Щом може да яде филийки, значи се справя с дъвченето и преглъщането. Както са ти писали и другите момичета постепенно трябва да започнеш да "мачкаш" храната, а не да я пасираш. Ще ви трябва повечко време и кураж, за да преодолеете проблема. Предлагай такива супички или манджи, които й харесват. Макароните според мен са едно добро средство за тренировки да яде и дъвчи без опасност да се задави.
Успех в начинанието.   bouquet
Виж целия пост
# 8
И аз имам същия проблем Sad. Яде манджата и супата от кухнята само пасирани. От 2 месеца (от морето насам), обаче не пасирам - оставям го да яде така, ако иска. Имам чувството, че ако не е пасирана, храната от кухнята не му харесва на вкус. За момента сме на няколко лъжици манджа, после почва да плюе. Давам хляб, месце, накрая десерт и го паркирам да спи. Колкото ял, толкова. Засега сме така, надявам се в яслата да прояде покрай другите деца.

П.П. Може да дъвче и дъвче. Като бяхме на море ядеше ориз, без грам сосче, за мое най-голямо учудване; царевица; телешко, свинско месо нарязано на късчета; руло Стефани; маслини... ей такива работи - супи не искаше.
Виж целия пост
# 9
Да ви кажа честно не се притеснявайте толкова много.
Лека полека давай все по-едра храна без да насилваш детето.Колкото иска толкова.
Децата проявяват упорство особено ако усещат че си склонен да им угодиш.
И моят син беше така.Колкото повече го гонех с паницата,толкова повече въртеше глава и отказваше.Накрая започнах да порцедирам така:
Оставях го да огладнее хубаво,давах все по-едра храна и като сре да се храни прибирах яденето.Като не яде на едното ядене на следващото ще яде.
Виж целия пост
# 10
Никога не съм пасирала.След пюретата мина на нашата храна (някъде между 8 и 10м,не помня точно)-намачквах я с вилица-все по малко и по-малко,докато накрая спрях.
Виж целия пост
# 11
Благодаря ви за отговорите!

От 3 дена се боря с нея и днес изяде половин купичка едро пасирана храна /с парченца/. А иначе яде големи картофики непасирани, банан и ябълка, пилешки месо /добре сварено че да е крехко/, пържоли, кремвирши, пуканки и вафли и каквото там се сетите, но не и основната храна. Затова и започнах да се мъча да и давам непасирано - видях че от всичко това не повръща и е крайно време да спра и аз да пасирам. Днес дори успях да и дам закуска - от повече от месец отказваше и това. Обнадеждих се малко да видим дали ще надделея в крайна сметка. Стискайте ми палци!!!
Виж целия пост
# 12
Моята дъщеря също повръщаше и от по-едрата храна направо се давеше. Все още мачкам храната, понякога и пасирам. Иначе не я яде. А плодове, кашкавал, хляб, бисквити си хапва сама и дъвчи много добре.
Виж целия пост
# 13
И при синът имаше същия проблем, беше свикнал манджите от кухнята да са пасирани, но аз го оставях да огладнее добре и не му давах преди това други неща да хапва и накрая прояде всичко.

Успех!!!
Виж целия пост
# 14
 Rolling Eyes Не знам???? И неи си драйфаме редовно..... Всичко пъха в устста за да си чеше зъбите и аз така си викам, че като й дам нещо за ядене, твърдичко и а ха ще стене работата - ама НЕ плюе го и пак си пъха в устата бисквитка и пак .......така и почти всеки обяд е дебнене .......  Sick хем още сме на пюрета със сухар.... а детската кухня newsm78 от другата седмица съм я записала пък дето казват мамите - ще вдим ooooh! ooooh!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия