Да питам за електронните самолетни билети

  • 7 671
  • 39
Сигурно съм поизостанала и затова не ми е ясно.. Последно пътувахме през януари и тогава билетите си бяха "нормални". Вчера обаче, отиваме да си получим билета за татко (ще ни идва на гости!  Party) и ни връчиха 2 страници разпечатана информация за полетите му, която е озаглавена: Електронен билет! Аз бях ей така  Crazy Mr. Green Обясниха ни, че с това нещо се пътува в днешни дни. Ами то няма ни печати, ни подписи, ни нищо.. 'дет се вика, и аз мога да си го набера на компютъра и разпечатам. И нали съм "Тома неверни", когато става въпрос за нещо ново и непознато за мен.. да ви питам: с такива ли билети пътувате? И има ли някаква разлика, та да знам какви инструкции да дам на татко.
Виж целия пост
# 1
Ти и да го напечаташ...като не си дала паричките и нямаш резервирано място в самолета...само с разпечатката ще си останеш  Hug Crazy

Не се притеснявай всичко е ОК...  bouquet Ще лети таткото без проблеми... потози начин се спестявали разходите по издаване на билета ( за стария имам предвид  Thinking)! Аз съм летяла вече с електронен  Hug
Виж целия пост
# 2
Мили, не се притеснявай  Hug Аз най-обичам авиокомпаниите, които при чек ина не изискват и разпечатаната информация, а само като им дадеш паспорта ти дават билета. Така се притесняваш за по-малко неща дали си взела или не Wink
На разпечатката има един уникален номер на резервацията, който ти трудно би могла да пресъздадеш, ако решиш сама да си го печаташ Wink
Виж целия пост
# 3
Не се притеснявай!:) Отдавна, поне тук, са минали на електронни билети - мисля че още преди 4 години летях до Канада с такъв и до ден днешен май няма вече други, тук поне (Щатите). Няма начин да се фалшифицира, има си специална технология на издаване, а най-хубавото е, че на чек ин-а само си казваш името и ти дават boarding pass. Лек път на татко ти!
Виж целия пост
# 4
Доста авиокомпании пестят средства по този начин и издават само е-билети. В последните години с компаниите, които съм летяла, май само Хемус Еър още си действат с норманите, като се замисля... Rolling Eyes
Споко, има те в "системата"  Laughing
Виж целия пост
# 5
Отдъхнах си!!!   Mr. Green Друго си е да чуе човек добри думи за нещо, което му предстои. И Ви благодаря за споделения опит!  Hug
Да използвам и да похваля Австралийското посолство в Гърция!!! Страхотно си вършат работата, абсолютно коректни, ясни, с желание да помогнат, обясняват ти всичко... и експедитивни!!!!! Каквито и въпроси да съм имала във връзка с визата на татко, са ми отговаряли на email-a в рамките на минути! Издадоха му визата в деня, в който получиха документите, като ме уведомиха и за двете събития c e-mail. Обслужване наистина на ниво!
Дано така да е и с Австрийските авиолинии през ноември! И да видим тати как ще се оправи, че ни езици говори, ни е летял до сега.. а има самолети да сменя..  Crazy Thinking Ще има да разказвам после!  Grinning
Виж целия пост
# 6
Лек п*т на таткото Peace,дано вси4ко мине мине без проблеми Peace.
А за билета не се притеснявай Peace,моми4етата ве4е са ти казали ,4е няма да има* никак*в проблем  bouquet
Виж целия пост
# 7
Mъжът ми това лято летя до БГ с такъв, той дори наистина си го беше разпечатал сам в къщи Wink от имейла с потвърждението.
Лек път на татко ти, само мога да предполагам колко дълъг път го чака Simple Smile
Виж целия пост
# 8
аз си купувам сама билетите от интернет.
изпращат ми номера на билета и детайли в имейл.
разпечатвам си го и пътувам с него
случвало ми се е да го забравя, и пътувам само с паспрота.
защото като купуваш билет даваш номер на паспорт и име , така че на практика, това, което
са ти разпечатали си е за теб.
Виж целия пост
# 9
И аз тази година съм с електронен билет и само ми казаха да отида малко по-рано на летището да ми го разпе4атат. На идване нямах проблем, но да видим след 2 седмици на софийското летище как ще е  Thinking
Виж целия пост
# 10
аз си купувам сама билетите от интернет.
изпращат ми номера на билета и детайли в имейл.
разпечатвам си го и пътувам с него
случвало ми се е да го забравя, и пътувам само с паспрота.
защото като купуваш билет даваш номер на паспорт и име , така че на практика, това, което
са ти разпечатали си е за теб.


И ние така ще пътуваме след две седмици. Купихме по нета и платихме с кредитна карта, имаме смс и мейл за потвърждение. Пише, че можело само ей така да се явиш дори без разпечатка ... а на мен точно такъв вариант ще ми е за пръв път ........ интересното е тоз път, че на резервацията пише багаж макс. 20 кг  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 11
интересното е тоз път, че на резервацията пише багаж макс. 20 кг  Rolling Eyes
A иначе колко ви беше максималният багаж?  При нас винаги е бил 20 (на късите отсечки из Европа), без значение дали билета е електронен или "истински"...newsm78
Виж целия пост
# 12
няма значение как е закупен билета, багажа не е бил повече от 20 кг * преди мисля беше 22, но отдавна не ги помня тия времена.

има някакво значение кой как е купил билета, ако по някаква причина се наложи престой на летището. чух за случай, когато закупилите билет с кредитна карта отиват на хотел, а другите стоят да люпят семки в чакалнята. което е още един пирон в полза на е-тикета.
тия неща ги пише на ситния текст от разпечатката. ситния текст е важен, защото там са указани права доста, които прескачаме, защото не ни се чете.

Сонита, не се тревожете , пътувам така от поне 3/4 години.

Също важи за летище София. не бъдете така недоверчиви.
наземните стюардеси, които чекират багажа са напълно наясно с процедурите.
аз дори не си показвам разпечатката на билета.
понякога ми я искат, понякога не. пак казвам че съм минавала даже без разпечатка, само с паспорт.

самото печатане на билет е скъпо ( към 10-20 евро натоварва билета), а така също агенцията, която печата билет има много по-високи такси , отколкото ако се закупи онлайн.
като цяло, печатаните билети ще стават все по-малко и винаги се чудя на съществуването на такива все още.

 Peace


Виж целия пост
# 13
Аз като си купих преди седмица билети от Бг авиолинии ми пише на ел билета 25 кг и страшно се зарадвах понеже досега винаги е бил 20 newsm68
Виж целия пост
# 14
Няма никакви проблеми с летенето с електронни билети. Последните години летя само с такива. И на Софийското летище не съм имала никога проблеми. Даваш само паспорта и дори уникалния код на билета не ти искат - издават ти на check-in билетите за всички полети в едната посока със съответните места в самолета. На връщане е същото. Много е удобно. Има летища(немските са такива), на които можеш и сам да се чекираш, ако си с електронен билет, ако имаш кредитна карта.

Не се притеснявай! Баща ми летя преди три години сам до Австралия, а той е възрастен и не знае никакви езици и се оправи. Хубаво е да се обърне внимание на компанията с която лети, че не говори езици, за да му се обърне повече внимание.

Приятен път и всичко да е наред!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия