раждането

  • 1 062
  • 21
трудно ли ви беше раждането(за нормално става въпрос)?Правиха ли ви епизиотомия?
Виж целия пост
# 1
Ако кажа лесно ще излъжа , но си заслужаваше !
Виж целия пост
# 2
да правиха ми  епизиотомия,а относно раждането ме включиха на системи в 13.00 и родих в 18.30.незнам дали е било трудно или не защото прага на болката на човек е различна.определено ми се струва ,че за първо раждане родих сравнително лесно Peace
Виж целия пост
# 3
Бях с епидурал. Може и затова да ми се стори много лесно...
Виж целия пост
# 4
Трудно е слабо казано по скоро кошмарно,и епизиотумея ми правиха и какволи още не но,казват че,с годините се забравя Thinking
Виж целия пост
# 5
Моето беше един голям кошмар - 10часа, спряха ми упойката на 7мия сантиметър незнаино защо, лекарска грешка - бях за спешно секцио, епизиотомия, полузадушено бебе - но това беше най-щастливия ден в живота ми!!!  Grinning Grinning Grinning
Виж целия пост
# 6
Здравейте.
Като гледам на фона на всичко писано досега моето сякаш беше лесно. 3 седмици преди термина ми се спука мехура и част от водите изтекоха, но не последваха никакви контракции - докато около мен всички охкаха аз четях книга Simple Smile. След 12 часа в 8:00 сутринта лекарите решиха да ми доспукат водите и ме сложиха на система за стимулиране на раждането. След два часа ме болеше страшно, но никой не ме поглеждаше - за упойки да не говорим- бях нарочена за 18:30 часа . Когато с 11:30 някой около мен спомена че трябвало да те напъва като по голяма нужда разбрах че имам точно такива позиви- помолих лекарката да ме прегледа тя като видя се развика че раждам - не знам как стигнах от предродилно до родилното. На 10 напън стана яче бебето се е осукало в пъпната връв и няма да стане без мъничък разрез. в 11:40 сложиха на корема ми малката ми жабка ... струваше си болката, но това го знае всяка майка ...
Поздрави на всички и най-добри пожелания.
Виж целия пост
# 7
не бе6е лесно.сложиха ме на системи и свър6и бързо,правиха ми епизиотомия.днес си спомням с радост за този ден Heart Eyes
Виж целия пост
# 8
Боли си, и то доста, но аз не лежах и не мислех за болката, а се движех колкото мога. Боли докато получиш пълно разкритие, после се напъваш 1-2 пъти, и чуваш най-приятния звук, който цял живот ще помниш - първото "мяу-мяу" на малкия човек, поел първата глътка въздух. Това е неописуем момент! Ти си създала живот, ти си станала МАМА! newsm03
Виж целия пост
# 9
Аз бях само на система и сравнително лесно родих,но не без болка.
Контракции имах още от предния ден,сравнително поносими.Към полунощ се засилиха,наложи се да отида до болницата,но без резултат.Прибрах се,поотпусна ме малко и съм заспала и така до сутринта...
После док ме прегледа и ми кажа ,че няма да раждам,да си почивам и вечерта да взема едно "лексотанче"да мога да спя,но беба е имала други планови.....
И така в 3ч. следобед бях в болницата с 2 см.разкрити минаха процедурите по подготвяне за рагдане и легнах да чакам  Joy /буквално така направих/ ..........

 Дъщеря ми се роди точн о в 5ч. newsm32 Laughing
 

Виж целия пост
# 10
Повече от лесно!Епизиотомия-да.Епидурална упойка-също да Wink
Виж целия пост
# 11
Бях с епидурал. Може и затова да ми се стори много лесно...
и аз така  Grinning
Епизиотомия- да
Епидурална упойка- да
Виж целия пост
# 12
Моето раждане протече бързо, но за сметка на това родих много трудно.
Виж целия пост
# 13
Първото раждане ми беше по-трудно и дълго ,но не беше болка за умиране .Второто раждане с епидурална упойка -песен ,лесно и бързо .
Виж целия пост
# 14
Аз родих за 4 часа и без никакви усложнения - без епизиотомия и без един шев , но много трудно , даже два пъти съм губила съзнание . Лошото беше , че нямах никакъв интервал между контракциите  Sad  Иначе и аз не лежах , движех се , докато можех ...
Но както бях писала и в една предишна тема - чудя се къде ми е бил акъла , та да отида раждам без упойка ... Rolling Eyes "
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия