Лиглин или превръзки за след ражането?

  • 10 259
  • 78
Защо казват да си взема лиглин? Може ли да се ползват дамски превръзки оулейс? Кое е по-добре и по-удобно?
Виж целия пост
# 1
Разбира се, че превръзките е много по добре, но явно както по мое време, така и сега изискването в болниците(или поне някой) е да се ползва лигнин.
Тогава като стресната първескиня съвестно си слагах тази гадост, та дори и гащи не ни даваха да обуем, че едвам я крепях , ама ако сега раждам и превръзки ще си ползвам и с гащи ще си ходя.
Виж целия пост
# 2
Лигнина го искат, защото го стерилизират и след това ти го дават. В някои болници не разрешават превръзки, такъв е редът. Но си вземи и превръзки за всеки случай в чантата, има такива специални за родилки.
Виж целия пост
# 3
аз си овивах превръзката в лиглина и бях доволна.
Виж целия пост
# 4
Аз бях с лигнин, но имах и превръзки.
Лигнина на Белана е бял и много дразнеше.
Превръзките е желателно да са памучни, ако си родила нормално няма да дразнят раната.
Виж целия пост
# 5
Вземи си и лигнин и памучни превръзки.
Виж целия пост
# 6
на мен в болницата ми казаха да ползвам лигнин защото не запарва като превръзките. другия вариант е памучни превръзки.  Peace
Виж целия пост
# 7
Лигнина го искат, защото го стерилизират и след това ти го дават. В някои болници не разрешават превръзки, такъв е редът. Но си вземи и превръзки за всеки случай в чантата, има такива специални за родилки.

Не ги стерилизират в нашата болница...даже една от акушерките вземаше от купа, който бях донесла щото друга родилка си забравила Crazy
Незнам колко превръзката ще поеме особено веднага след раждането. На следващия ден си сложих превръзка и я сменях с лигнин само при визитация...така искаха Thinking
Виж целия пост
# 8
Превръзките за родилки определено са по-удобни. Без бикини бях само по време на визитациите. В местното АГ не държат на лигнин. Колкото и да го стерилизират, всичко е въпрос на лична хигиена.
Виж целия пост
# 9
Противно на общоприетото с лигнин ми беше много по - удобно и най - вече проветриво, като си с конци много запарват превръзките...  Naughty
Виж целия пост
# 10
Някъде има ли снимка на тия прословути "превръзки за родилки" .
Интересно ми е, че не съм ги виждала и дали във всяка аптека има такива .. скоро идва и моето време и много се чудя къде има такива превръзки и как точно да си ги потърся в аптеките. Какво да кажа "Имате ли превръзки за родилки?"  newsm78
Виж целия пост
# 11
превръзки за родилки и лигнин има във всяка аптека,на мен след раждането и заради шевовете ми беше много по-удобно с лигнин,а с превръзка,особено от копринените,направо полудявах Crazy
лигнин продават и около болниците,ако решиш,може да ти вземат после Wink
Виж целия пост
# 12
Някъде има ли снимка на тия прословути "превръзки за родилки" .
Интересно ми е, че не съм ги виждала и дали във всяка аптека има такива .. скоро идва и моето време и много се чудя къде има такива превръзки и как точно да си ги потърся в аптеките. Какво да кажа "Имате ли превръзки за родилки?"  newsm78

Да, превръзки за родилки се водят. Снимка нямам. Малко аптеки ги зареждат, трябва да се търси, поне аз трудно си намерих, добре че във форума ми казаха откъде да си взема.
Но в крайна сметка и по- дебели превръзки от обикновените ще свършат работа. Тези за родилки вършат работа първите дни, после вече няма нужда.
Виж целия пост
# 13
Противно на общоприетото с лигнин ми беше много по - удобно и най - вече проветриво, като си с конци много запарват превръзките...  Naughty

Все едно, че аз съм го писала Mr. Green
Виж целия пост
# 14
Бях с превръзки.Искаха да съм и без гащи,но това ставаше само по време на визитация.Никой не ме е спирал по коридора или в кафето,за да ми прави проверка Wink
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия