Гаранция при закупуване на мебели по поръчка.

  • 3 952
  • 33
 Искам да знам дават ли фирмите гаранции при закупуване на мебели. Ако да какъв е срока обикновено. Питам защото утре трябва да дойдат мебелите, поискахме да пратят и човек да ги сглоби, което се заплаща отделно.  Засега поръчката ни е на хвърчащ лист и се сетих за договор, едва когато разбрах, че ще закъсненят с изпълнението.
Виж целия пост
# 1
Аз съм работила в мебелни фирми и гаранция давахме само устна... Договори не съм писала, освен за лизинг. И рекламация съм приемала само на място.
Всичко зависи от това как третирате мебелите, така ще ти отговорят почти навсякъде, но ако има някакъв фабричен дефект, който откриете по-късно и фирмата е свястна, ще си поемат ремонта, ние поне така сме правили.
Виж целия пост
# 2
Каква ти гаранция.
Вчера дойдоха да ми сглобят гардероба - една вратичка объркана, 2 липсващи рафта и 10см по ниски огледала на лицевите вратички!! Направо съм бясна - мъжът ми не се вижда в огледалата, защото са му ниски.
А си имахме и договор и предлата дадена, всичко на документи. Аз глупачката взех че им платих останалата част, преди да видя всичките грешки. Днес ще ходя да се разправям  Twisted Evil Twisted Evil
Виж целия пост
# 3
Dindin, споделяй къде ви правиха мебелите, за да имам едно наум!
Виж целия пост
# 4
Мисля, че зависи от фирмата или човека, който ги прави. Свекърът ми е мебелист от 30 год. и по принцип като прави нещо не попълва договори и т.н. Но ако има нещо нередно го оправя веднага. Преди седмица му се обадиха да оправи една вратичка на гардероб, поръчан преди повече от година. И той отиде, защото доволния клиент ти води поне още един.
Виж целия пост
# 5
Мисля 4е гаранция се дава от фирмите производители.
Аз скоро поръчвах. За спалнята нищо не ми казаха, за матрака пишеше в каталога 4е има гаранция, но документ ще искам като ги получа...
За мебелите трябва да си отварящ очите като ги получаваш сигурно.
Ако са объркали поръчката и без гаранция трябва да ти ги сменят - ти не получаваш това което си поръчал Shocked
 Dindin ако имаш бележка с точната поръчка направо им кажи 4е не си поръчала това.
Виж целия пост
# 6
Dindin, споделяй къде ви правиха мебелите, за да имам едно наум!

Ще изчакам да видя днес какво ще се разберем (преди да ги насоля публично), защото момчетата свестни излгеждат, ама пък не са спазили проекта ми. Иначе са една малка квартална фирмичка, но която едва ли ще попаднеш.
Виж целия пост
# 7
 Много съм ядосана. Мебелите били натоварени през нощта и 5 поръчки заедно с нашата не се събрали в камиона. Производителя е в Русе. Фирмата, в която направиме поръчката е във Варна. Мъжа ми отиде сутринта да плати и когато се прибра ни се обадиха да кажат, че нашите мебели не с вкамиона. Shocked
 Иначе има устна гаранция от 1г. и 2г. за матрака.
Виж целия пост
# 8
Оле и моите ги произвеизвеждат в Русе, но ги очаквам през септември!!! Дано не е същото полужението  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 9
Много съм ядосана. Мебелите били натоварени през нощта и 5 поръчки заедно с нашата не се събрали в камиона. Производителя е в Русе. Фирмата, в която направиме поръчката е във Варна. Мъжа ми отиде сутринта да плати и когато се прибра ни се обадиха да кажат, че нашите мебели не с вкамиона. Shocked
 Иначе има устна гаранция от 1г. и 2г. за матрака.

сладурче*2 Фирмата да не би да се казва "Стефани стил"?
Защото аз от 2 месеца и половина чакам детско обзавеждане и всеки път "не е в камиона" !  #Cussing out
Виж целия пост
# 10
 Не зная. Поръчката е напревена в "Наш дом1". Чакам да ми се обадят, за дакажат кога ще дойдат мебелите и ако не е скоро ще попитам за името и ще им направя "хубава реклама".
Виж целия пост
# 11
Ако са "Стефани стил" ще ти се наложи да се въоръжиш  с търпение. Както казах, 2 мес. и половина чакам за детско обзавеждане и още не дошло - а и не се знае кога ще пристигне. Те вече 3 пъти ми казват дата на доставка и 3 пъти нашето обзавеждане не пристига на посочената от фирмата дата.  #2gunfire Та, вече не им вярвам...... Последно казаха 1 или 2 септември ! Да видим !  newsm78
Виж целия пост
# 12
Много съм ядосана. Мебелите били натоварени през нощта и 5 поръчки заедно с нашата не се събрали в камиона. Производителя е в Русе. Фирмата, в която направиме поръчката е във Варна. Мъжа ми отиде сутринта да плати и когато се прибра ни се обадиха да кажат, че нашите мебели не с вкамиона. Shocked
 Иначе има устна гаранция от 1г. и 2г. за матрака.

Кофти работа... аз от форума много се наплаших разни фирми мотали хората с месеци...
Фирмата която ми прави гардероба, поне ми го доставиха седмица по-рано.. ама да не бяха бързали толкова да си беше както го исках...
Виж целия пост
# 13
Какъв ужас. Аз пролетта поръчвах детско обзавеждане в "Руди-Ан" във Варна. Сключихме договор. След месец трябваше да е готово. Да,ама след 1 седмица ми се обадиха да отидем да си го вземем. А детската стая не беше готова още- мислех, че имаме 1 месец на разположение. Безобразие, да ни доставят поръчката по-рано. Joy Шегувам се. Всичко дадоха опаковано , обкова в торбичка. Но коя е фирмата -производител и аз не попитах. Харесах си модела и не ме интересува кой го произвежда. Така,  както казва Кони- не става. Как да си отварям очите като всичко е опаковано и не се знае коя част каква е , докато не започне сглобяването. При нас всичко беше добре с изключение на пантите- наложи се мъжът ми да ги мести,защото бяха поставени по-надолу на едната вратичка на гардеробчето. Всичко друго беше отлично, дори от обкова останаха части. Joy
Виж целия пост
# 14
Дими, точно "Стефани стил" били.  Казах им "О, не на една  позната така все не им е в камиона поръчката . От "Наш дом1" казаха, че им е за първи път. Вие чрез коя фирма поръчахте.  Обещаха до сряда да дойдат.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия