Рефлукс - ама при бременни - ПОМАГАЙТЕ!

  • 2 659
  • 4
Здравейте  - да се оплача и ако някой ми каже съвет как да се справя с този гаден рефлукс - връщане на кислелини и храна от стомаха към хранопровода?
Приципно аз съм с гастрит и хроничен проблемен стомах, 4 м. бременност направих страшна гастритна криза за 2 седмици, беше ужас...
Вече се побърквам:( Значи - 7 месец съм (30 г.с) ясно ми е, че е нормално, че стомаха се е дигнал на горе и матката го претиска и т.н. Но при мен нещата са доведени до крайност #Puppy dog Всяка вечер ( вече и през деня) като ям, малко дори ми става тежко и лошо, след известно време, особено ако е вечерта и съм заспала се събуждам с даване и кашляне, от с извиниение, връщане на кислени и храна в устата. Почнах да повръщам всекя вечер, за да ми олекне. Обаче явно много силно съм раздразнила хранопровода, з-тото ме боли, чувствам една бучка в гърлото, пречими да преглъщам, а вчера психясах, защото за 2-ри път повърнах червена субтанция, без да съм яла нищо червено... може ли да съм си разранила до кръв хранопровода?
Какво да правя? Ям поне 3 часа преди да съм легнала, гледам да ям леки храни (знам си хранителня режим за гастрири Confused  ) Дъвча талцид за кислени и хрупам ябълки... ама това не ми променя нищо, не е просто килсени... а пък иначе си имам добър апетит, обичам да ям... това още повече ме потиска...
Моля споделете как да си облекча положението! Не мога да разчитам само, на това, че като родя ще ми мине!
Виж целия пост
# 1
На различни стомаси различни неща помагат. Забелязваш ли промяна при различни храни? Ако има избягвай това, което на теб не ти понася, хапвай от другото.
Щото мнения хиляда.
Лично мен ме спасяваше по-трайно единствено газираната вода (не безалкохолно!).
Виж целия пост
# 2
Пратих ти ЛС
Виж целия пост
# 3
tanx aja - poluchih go

no to ne sa samo kiselini:( trefluksa e oshte po-gaden:(
Виж целия пост
# 4
Бети, изпратих ти ЛС.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия