ХРАНЕНЕ на бебе на 3 месеца

  • 729
  • 14
КОЛКО ПЪТИ СЕ ХРАНИТЕ, ЗАЩОТО ИВАНЕСА Е ПОЧТИ НА 3 МЕСЕЦА И ОТ НЯКОЛКО ДЕНА СЕ ХРАНИ САМО 3-4 ПЪТИ НА ДЕН newsm78.НА АПТАМИЛ СМЕ. ooooh!НЕ МИСЛИТЕ ЛИ ЧЕ Е ОЩЕ МНОГО МАЛКА? БЛАГОДАРЯ ВИ ПРЕДВАРИТЕЛНО.
Виж целия пост
# 1
Детето само показва от колко храна се нуждае.
В жегите е нормално да яде по-малко.
Ако наддава нормално няма повод за притеснение  bouquet
Виж целия пост
# 2
Не се притеснявай, то детето ако е гладно ще си яде, може да е действително от жегите! Но все пак виж за още няколко дни как вървят нещата и тогава вече ще можеш да прецениш, ако продължава така според мен се обърни към вашето педи и то да прецени дали бебето наддава и нормално ли е да се храни по толкова пъти на ден!
А иначе по "учебник" следва да се храни 5-6 пъти. Но не забравяй, че всичко е строго индивидуално!
Виж целия пост
# 3
Аз съм на принципа - колкото иска, толкова давам  Hug
Виж целия пост
# 4
Когато синът ми навърши 3 месеца отказа нощното хранене и мина 3 хранения дневно. След няколко месеца пак увеличи. Те си знаят - следвай я  Peace
Виж целия пост
# 5
да казали са ти го ясно, детето яде колкото иска то те води колкото и да го насилваш няма да ти яде повече
моят като не иска да си изцока всичко колкото и да му бутам, после го повръща, така че вече колкото иска толкова Naughty
Виж целия пост
# 6
Важното е да се чувства добре и да качва достатъчно(ние не спазваме също броя хранения и засега сме добре)
Виж целия пост
# 7
Всяко нещо, което детето само прави или избира за себе си е най-доброто за него Peace
Виж целия пост
# 8
На 3 месеца ядеше 6 пъти на ден
Виж целия пост
# 9
Да, и моето ядеше 6 пъти, но и през нощта също.
Виж целия пост
# 10
На 3 месеца моето дете ядеше 4 пъти на ден. Наддаваше си нормално  Simple Smile
Виж целия пост
# 11
Ами и таз добра ние също сме на почти 3 месеца и от 2 седмици насам минахме на 5 хранения през 4 часа а сега от някоколко дни дори се опитване да ядем по 4 пъти. Почна да не се буди в 5 5и30 а когато се събудим към 7-8 то вече едното хранене почти сме го пропуснали. Наистина от няколко дни и аз съм доста притеснена защото другата седмица сме на консултация и нямам представа колко сме наддали, но ако всичко е в норма няма място за притеснение. Истината е че APTAMIL и MILUMIL-а /на който сме пък ние/ са много хранителни млека, засищат добре бебчовците и имат голяма енергиина стойност. Така че не му се притеснявай. А аз направих и друго нещо започнах от 3 дни да давам плодово пюре и Вики много го хареса яде по половин бурканче след обяд и го приема учудващо добре. Ако ще ти е по спокоино пробвай, въпреки че аз малко на страх започнах пюренцата на HIPP , които както знаеш са за навършили 4 месеца бебета, но при нас нямаше проблем и така, ако не те е страх опитай първо със зелена ябълка бебчо много го хареса.
Виж целия пост
# 12
На 3,5 месеца бебчо ми яде по 5 пъти  дневно, като сутрин и следобед м/у храненията му давам сокче от ябълка и морков. Според педито теглото му е в нормите и всичко е ок. Трябва да започна с пюретата, но нещо ги отлагам за сега. Малко по-нататък ще му давам и плодови пюренца.

Ако се чуства добре, значи всичко е наред. Бебчо си казва какво му е необходимо
Виж целия пост
# 13
наистина колкото иска детето е най-добре, ако си яде нормалните коли4ества.Ама ние с това "от жегите" и "колкото иска" ....
цял месец викам на пед 4е не яде туй дете бе,и то даже наполовина на нормите, и тя така-не му се яде, остави го колкот иска, от жегите е и тн.Накрая се оказа 4е пове4е от месец сме се вла4или с възпалено ухо и гърло и сега сме на антибиотици, капки и какво ли не.
Виж целия пост
# 14
Аз съм на принципа - колкото иска, толкова давам  Hug
Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия