Бащата на Съвестин осъди държавата!

  • 2 349
  • 36
Тодор Деянов, баща на изчезналия на 6 май 1997 година Съвестин Деянов, осъди държавата в лицето на Министерски съвет за претърпени неимуществени вреди. Това съобщи БТА, като се позова на Софийския градски съд.
Държавата ще трябва да плати на Тодор Деянов 10 000 лева обезщетение за причинени неимуществени вреди, ведно със законната лихва, считано от 1 декември 2004 г. Гражданското дело, заведено от бащата на изчезналото момче, е срещу МС и в частност министерствата на финансите, на външните работи, на правосъдието, Държавната агенция за закрила на детето за отказ за съдействие и помощ за дете в риск, за нежелание да бъде платени от държавата фотороботът на сина му, изработен в САЩ, и публикации за него в чужбина, "за обезщетение за неимуществени вреди, изразяващи се в претърпени унижения, болки и страдания, изразили се в кошмар, безсилие, страх и несигурност, настъпил в резултат от бездействието на ответниците от 2001 година насам да предприемат мерки за издирване и спасение на Съвестин". Съдът е преценил, че "с бездействието си ответникът не е изпълнил задължението, установено както в Конституцията, така и в Конвенцията за правата на детето, а именно - необходимо съдействие за оказване на помощ на родителите за нормалното отглеждане на техните деца. Решението на СГС подлежи на обжалване пред ВКС в 30-дневен срок.


Ето източника: http://dnes.dir.bg/2006/08/25/news587452.html
Виж целия пост
# 1
хубаво, че е успял; жалко, че за толкова малко пари...
Виж целия пост
# 2
Не се радвам на тази новина. Надали това може да е успокоително, при положение, че детето ти го няма.
Снощи чух в новините за някакво момиче, което е било изчезнало/отвлечено на 10 годишна възраст и днес, след 8г ни вест ни кост се появява. Дано и Съвестин се `завърне` някой ден Praynig
Виж целия пост
# 3
мъка ми е за човечеца Cry
Виж целия пост
# 4
Радвам се...  Peace Жалко, че това няма как да върне Съвестин...  Cry
Виж целия пост
# 5
Радвам се, че е спечелил, но 10 000лв. няма да му върнат нито сина, нито целия ужас, дето е преживял досега.
Той не заплашваше ли скоро, че ще се самозапали?
Виж целия пост
# 6
Радвам се, че е спечелил, но 10 000лв. няма да му върнат нито сина, нито целия ужас, дето е преживял досега.
Той не заплашваше ли скоро, че ще се самозапали?



Да, на 22. 09. - рождения ден на Съвестин, в Брюксел! Confused
Ето линк и по този въпрос: http://dnes.dir.bg/2006/07/04/news377714.html
Виж целия пост
# 7
Едва ли това ще потуши мъката на този баща.......от всяко едно негово действие или думи лъха отчайващо безсилие, за съжаление Съвестин го няма Sad
Виж целия пост
# 8
Хубаво, че със спечелването на делото е получил поне някакво удовлетворение. Парите няма какво да ги коментираме. За съжаление човекът се е побъркал от мъка. Отдавна всички усилия, поне според мен, са напразни. Разбирам го и него, но и никой нищо повече не може да направи. Минало е толкова много време, кой знае какво се е случило. Това със самозапалването - тук няма да го допуснат. Ако има повече подробности за мястото - ще отида да видя дали ще дойде, ще има ли хора, ще говори ли някой с него. Не ми се вярва наистина да се самозапали - на кого ще помогне и какво ще промени това? Ужасна трагедия и не знам как се преживява такова нещо. Горкият човек... Cry
Виж целия пост
# 9
Жалко за човека, направо не знам как живее. Сигурно се чувства безсилен в такова положение и държава.... ако това да търси справедливост до сега го е крепяло, какво ли ще го крепи от тук нататък. То пък една справедливост...  Cry
Виж целия пост
# 10
абе той имаше сайт,някой знае ли го? newsm78
Виж целия пост
# 11
  Горкият човек! Страшно ми е мъчно за него! Тези пари наистина няма да му върнат детето, но предполагам, че той не ги е съдил просто заради парите, а заради справедливостта. Пожелавам му от цялото си сърце детето му да се върне някой ден, както се е върнало онова момиче.
Виж целия пост
# 12
уффф, в един момент са запитах колко силен трябва да е човек, за да понесе толкова много болка!! за миг само си представих ако моето дете изчезне как бих понесла това бездействие....
Виж целия пост
# 13
 Не се зарадвах много на тази новина. Повече бих се зарадвала да се върне детето. Това, че осъжда държавата едва ли му носи удовлетворение(според мен).

Имам позната, на която изчезна сестра й(беше студентка първи курс, една вечер вуйчо й я оставя пред входа да паркира и като се връща - няма я Sad).
Майка им се е побъркала. Неизвестността е нещо страшно, дори по-страшно от смъртта - в главата ти се въртят какви ли не сцени(не мога и да си представя ужасът, който изживяват тези хора).
Виж целия пост
# 14
За мен нещата не опират до това какво печели за себе си този баща. Важното е , че дава недежда на други в неговото положение, че несвършилите работата си си получават наказанието и че никой няма право да стои безучастен пред подобна мъка.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия