към мамите АКВАРИСТКИ :)

  • 547
  • 3
 Решихме да подарим на малчо аквариум за Рождения Ден. Той е луд по водата и рибите и мисля, че ще бъде много по-впечатлен от поредната играчка или ....... Sick
 Та въпроса ми е към мамите които имат такова "малко Мойе" вкъщи: Какви са основните неща за един хубав аквариум и съответно ако можете да ме насочите откъде можем да ги купим. Евентуално ако имате представа и от цените..... Wink
Нямаме място за мнго голям аквариум.....може би около 40 литра..... newsm78

 Благодаря предварително за всяка консултация! Hug
Виж целия пост
# 1
1вият ни аквариум беше 40л, направи ни го наш приятел.
Аквариум можеш да поръчаш или да купиш готов, от Зоо магазин. В Надежда имаме няколко зоо магазина, но аз харесвам зоо магазина на Славейков.
1во решавате какви рибоци ще гледате, сладководни, соленоводни, хищни, миролюбиви. Поддръжката на аквариум със соленоводни рибки - скъпо удоволствие.
Предполагам, че ще се спрете на миролюбиви рибки, най-разпространени - гупи, хелери, мулинезии, сомчета и  т.н. И златните рибки де, но аз тях не ги харесвам, 'мноо са грозни Simple Smile
Моя съпруг иска скаларии. Те са адски красиви, но своенравни, обичат да похапват други рибки.

За аквариума. На дъното най-удачно според мен е да се сложат едри или дребни камъчета. Ние сме с мозайка. Повечето акваристи слагат пясък, грунд. Нашият аквариум мина през периода с пясъка, но за кратко. Сомчетата правеха мътилка, и не бях ентусиаст.

Помпа. Два вида са, външни и вътрешни. И 2та вида служат за вкарване на въздух във водата и за пречистване. В моя аквариум има и вътрешна и външна помпа, и два "камъка". Не знам точно каква е материята на този камък, на дупчици е. Включва се към помпата, слага се на дъното на аквариума, вкарва кислород във водата, и прави много хубави мехурчета Simple Smile Външната помпа се състои от помпа, маркуч (шлаух), и филтър (пореста гъба). Най-често по зоо магазините продават китайски помпи (защо ли се учудвам). Нямат много голям живот. Най-често им се късат едни гумени шайби (намират се вътре в помпата), но от зоо магазините са им намерили цаката, продават такива части Simple Smile Разбира се говоря за работа от 1г да речем, нон-стоп при това Simple Smile

Термометър. Не е толкова задължителен.

Нагревател. Той по-скоро е наложителен при студено време, и ако аквариума е в студено помещение. В зоо магазина ще ти препоръчат някакъв.

Растения. Подчертавам растения, не водорасли Simple Smile Не, че и аз до скоро от зоо магазините не си купувах "водорасли" за аквариума Simple Smile Водораслите са микроорганизми, които се развиват във водата. Съвет за растения не мога да дам. Последният път купих едно растение, заразено, уморих си рибите. В началото рибките ми ядяха растенията, затова ги изхитрих и си украсявах аквариума с изкуствени растения Simple Smile

Украси за аквариум. Това са всякакви цветни камъчета, пънчета, мидички, рапани и т.н. Някои мидички и рапанчета не са подходящи за сладководни аквариуми.

Вода. Их, как щях да я забравя ве Simple Smile Всички акваристи казват, че 1вата вода, която се слага в аквариума трябва да престои поне 24 часа. Аз това правило не го спазвам. Наливам вода с умерена температура. Ако съм купила нови рибки, ги слагам заедно с пликчето да поплуват в аквариума, за изравняване на двете температури, тази на рибките, и тази от аквариума. След това - смело в аквариума.

Лекарства. Хм, рибките боледуват. обикновено при наливане на прясна вода в аквариума, след измиване на аквариума, слагам няколко капки метиленово синьо. на опаковката пише как се процедира. В зоо магазина също ще ти кажат. За болести не ми се говори. Няколко пъти съм лекувала рибоци.

За всички останали въпроси - http://aquariumbg.com/forum/ - един доста добър форум.
Виж целия пост
# 2
ОгроОООООомно благодаря!!!!!!! Hug Hug Hug

Мисля ч еи в магазин не биха ми го обяснили толкова подробно!  bouquet
Виж целия пост
# 3
Забравих за осветлението Simple Smile Аз на рибоците им светя с луминисцентна лампа. Не я изкл.
За страхливи рибки в аквариума трябва да има подходящи места, за криене Simple Smile
Във форума, който постнах има много снимки, на хубаво и не толкова хубаво изглеждащи аквариуми. Ние не сме толкова запалени акваристи.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия