Защо не кърмихте /спряхте да кърмите/ вашето бебе?

  • 1 867
  • 23
Пускам такава тема, за да могат някои майки, които не могат да кърмят бебетата си, а много го искат, да разберат, че не са единствените и да не се самообвиняват.
Аз съм първа - доскоро кърмех бебка, но кърмата ми рязко намаля за един ден и почти спря.Пробвах всичко, но така и не се получи.Кърмата ми не се увеличия свежда се до няколко капки за денонощие.Не срещнах никаква подкрепа - всички ми дуднеха- пробвай всичко, трябва да кърмиш, мъчи се по цял ден, не е лесно да си майка и т.н. smile3512 smile3513Опитах всичко, но просто нямах кърма и това е.Мъчех и себе си и детето си като грешни дяволи. newsm36Защо?Вече спрях да се впечатлявам. И не ме е срам - чувствам се по-добре и малката също. mamma dancing
Виж целия пост
# 1
Аз също не кърмя малкия от 12-я му ден. Много тежко ми беше, защото трябваше да прекъсна кърмата си - получих жесток мастит и след 15 дена неистова борба, мъки и болки за мен и близките ми се реших с подкрепата и на семейството ми да спра кърмата си. Да ти кажа това е още по-тежко - да имаш кърма и то в изобилие, а да ти се налага да я спреш! Много ми бе тежко, плаках, обвинявах се и даже бях готова още да търпя болките, които според лекарите не знам как съм била ги изтраяла толкова време, при условие, че мастита следва да се лекува в първите 2-3дена, а аз почти 3 седмици бях с страшна за гледане и опипвмане гърда! Но мисълта, че няма да мога да кърмя моето слънце, че няма да мога да му дам естествената и най- добра храна за него ме побъркваше!
Сега сме на 2м. и вече някак си го преодолях с помощта на мъжа ми и близките ми.Слава на бога, че малкият се храни добре и наддава добре, защото по-добре да има здрава майка, отколкото кърмеща, но болна!
И все пак не мога да разбера майките, които не желаят и прекъсват без причина кърмата си!
Виж целия пост
# 2
аз спрях да кърмя от 2м отначало имах много, но после намаля какво ли не пробвах но не нямаше цедях се и накрая имах по 10гр и спрях, защото нямаше смисъл
Виж целия пост
# 3
аз спрях да кърмя от 2м отначало имах много, но после намаля какво ли не пробвах но не нямаше цедях се и накрая имах по 10гр и спрях, защото нямаше смисъл
При мен е абсолютно по същия начин.Обаче аз не срещам никаква подкрепа, а ме карат да се чувствам много виновна.
Виж целия пост
# 4
Е, осем месеца ми стигнаха  Grinning Сериозно- отбиването стана постепенно, първо сучеше сутрин и вечер, после само вечер, докато един път отказа да засуче и повече не настоявах  Peace
Виж целия пост
# 5
Йолита, добре си се сетила да пуснеш такава тема   bouquet

При нас нещата не се получиха още от самото начало. Мъчих се, борих се и нищо.... Е, имам все още някакво наличие на кърма (щото съм тъпо и упорито животно - ако ще да са 5 мл. пак ще му ги дам!) Та вече три месеца не мога да си намеря място и покой защото исках да си кърмя детето.... Независимо, че имам подкрепа от близките си и все ме успокояват, че "не е болка за умиране", аз продължавам да си се ядосвам!

Дай Боже дечицата ни да си израстнат здрави и щастливи  Hug
Виж целия пост
# 6
Аз също не съм кърмила,изборът и решението бяха лично мои  Peace
Макар,че чух много думи от рода "ти да не си мислиш ,че си майка като не кърмиш" или "детето ти няма връзка с теб и ен те усеща близка щото не си кърмила" ,беше ми тежко но не съжалявам и за миг  Wink
Виж целия пост
# 7
аз до 4-ти месец кърмих, по точно изцеждах се защото беба така и не иска да засуче от мен. Постепенно почна да намаля кърмата и последния път когато се опитах да цеда гърдите ми просто  бяха меки и капнаха няколко капки само. Така приключихме и с кърменето
Виж целия пост
# 8
Първото го кърмих до девет месеца и постепенно го отбих, защото така исках.
Второто - отново исках да кърмя - кърмих 3 месеца, свързани с много главоболие и страх - "Какво му е на бебето?". След няколко прегледа при гастроентеролог и иазказвания от рода "Пий церукал за увеличаване на кърмата/изцеждах по 200 мл. на 3 часа/", "Детето е с алергия към белтъка, мини на /странна/ диета", "Дай на бебето Мотилиум"... реших, че ще пробвам с АМ. Когато почнах Аптамила, всички проблеми отшумяха веднага. Имах кърма, спирах я цял месец/със стягане, защото не исках лекарства/.
Не се чувствам виновна. И близките ме подкрепиха. Само баба ми каза, че съм я отбила, за да мога да пуша на спокойствие Crazy.
П.С. Извинявайте, май стана дълго  bouquet.
Виж целия пост
# 9
Аз също не съм кърмила,изборът и решението бяха лично мои  Peace
Макар,че чух много думи от рода "ти да не си мислиш ,че си майка като не кърмиш" или "детето ти няма връзка с теб и ен те усеща близка щото не си кърмила" ,беше ми тежко но не съжалявам и за миг  Wink

Дейчка с тебе сме в един отбор Peace
Не кърмих, защото нямах желание, а аз неправя нищо, което не искам Mr. Green
Виж целия пост
# 10
На петия ден след раждането се разболях и бях на антибиотици.Изтисквах се и си хвърлях кърмата.И така една седмица,а малката свикна да пие от шише и като я сложих на гърдата се лигавеше.Изтисквах се до 40 ден,осем пъти в денонощието и й давах така кърмата.Накрая имах по 20-30 гр. и реших,че няма смисъл.
Виж целия пост
# 11
Аз също не съм кърмила,изборът и решението бяха лично мои  Peace
Макар,че чух много думи от рода "ти да не си мислиш ,че си майка като не кърмиш" или "детето ти няма връзка с теб и ен те усеща близка щото не си кърмила" ,беше ми тежко но не съжалявам и за миг  Wink

Дейчка с тебе сме в един отбор Peace
Не кърмих, защото нямах желание, а аз неправя нищо, което не искам Mr. Green

Ха, и аз съм с вас-къде без мен....аз също неисках да кърмя и никога не съм кърмила...както съм писала и преди самият акт не ми харесва и ми изглежда...абе няма значение, но нямам нищо против кърмещите майки.....
Виж целия пост
# 12
Спрях 3 месец,защото нямаше,с какво да кърмя въпреки усилията си.И на това съм доволна,защото с първото ми дете нямах успех-само 2 седмици.Сега бях по-осведомена и имах голямо желание.
Виж целия пост
# 13
Е, осем месеца ми стигнаха  Grinning Сериозно- отбиването стана постепенно, първо сучеше сутрин и вечер, после само вечер, докато един път отказа да засуче и повече не настоявах  Peace

И при мен се получи същото само че на 6 месец просто от само себе си
Виж целия пост
# 14
съвсем наскоро имаше подобна тема  Wink
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=105331.msg2106945#msg2106945

до 4,5 месеца беше изцяло на кърма, разболя се, не щеше да суче... после малко преблеми как да си задържа кърмата... идваше лято и в последствие реших да се възползвам от цялата ситуация, и реших че това е края Wink повече не й дадох... това е

Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия