Брак по сметка?

  • 7 464
  • 79
Казват, че това били най-трайните бракове. Дали е вярно? Има ли такива от Вас? Имало ли е моменти когато сте съжалявали, че не сте се оженили по сметка?
Виж целия пост
# 1
Има резон да са по-трайни - в тези бракове няма разочарование от половинката, каквото неизбежно има при браковете по любов.
Виж целия пост
# 2
Не знам дали са по-трайни, наистина има логика в това да са, но аз нямам пример пред себе си. Или поне не знам за такъв.  newsm78

Относно съжалението - никога не съжалявам - все пак нямам силата да върна времето назад и да променя нещата - просто продължавам напред и се старая да се уча от грешките си.
Виж целия пост
# 3
Нямам идея дали е по-траен  Rolling Eyes, по-скоро е по-спокоен и уравновесен, нямаш излишни тревоги за утрешния ден(относно финанси, но кой знае дали и за останалите неща...) нямам нищо против такъв брак, стига да е в рамките на поносимото Crazy а и не винаги "по сметка"= на пари, всеки си прави в живота някаква "сметка", било то и емоционална Peace
Виж целия пост
# 4
Да, по-трайни са тези бракове, по мои наблюдения... И не толкова, защото нямаш очаквания, а туй като често оженилите се по сметка нямат избор, тъй като са зависими и неравностойни...
Не знам, на мен тези бракове ми е изглеждат пълна лудост, ама съм непоправима наивница, затова и мнението ми не може да бъде меродавно...  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 5
изкуствени цветя
Казват, че това били най-трайните цветя. Дали е вярно? Имате ли такива във Вас? Имало ли е моменти когато сте съжалявали, че не сте си купили изкуствени?
Виж целия пост
# 6
Хъм... Дали жената на Вальо Топлото се е оженила за него по любов или е по сметка newsm78 newsm78?

Виж целия пост
# 7
Казват, че това били най-трайните бракове. Дали е вярно? Има ли такива от Вас? Имало ли е моменти когато сте съжалявали, че не сте се оженили по сметка?
Съмърсет Моъм има разказ "Брак по сметка".Главният герой казва,че тези бракове са по-сполучливи,защото претенциите на партньорите един към друг са по-малки.Просто никой не очаква чудеса.Е,друг е въпросът,че в разказа на Моъм двамата герои в крайна сметка се влюбват един в друг по-късно Simple Smile

Аз лично не виждам нищо лошо в такъв брак.
Виж целия пост
# 8
Може и да са трайни, но дали са щастливи? Аз мисля, че този който е решил да се ожени по сметка рано или късно си плаща това изкушение. Както казват безплатни обяди няма. Примери достатъчно...

Съмърсет Моъм има разказ "Брак по сметка".Главният герой казва,че тези бракове са по-сполучливи,защото претенциите на партньорите един към друг са по-малки.Просто никой не очаква чудеса.Е,друг е въпросът,че в разказа на Моъм двамата герои в крайна сметка се влюбват един в друг по-късно Simple Smile

Аз лично не виждам нищо лошо в такъв брак.

Да, ако и двамата партньори са се оженили по сметка и са наясно с това. Друг е въпросът, когато само единият се възползва от другия.




Виж целия пост
# 9
Може и да са трайни, но дали са щастливи? Аз мисля, че този който е решил да се ожени по сметка рано или късно си плаща това изкушение. Както казват безплатни обяди няма. Примери достатъчно...

Когато има синхрон в отношенията,вероятността да се появи щастие е много по-голяма.Ако бракът не е по сметка,а по любов,то тази любов може да се изпари много бързо или да се трансформира в нещо много грозно, притисната от делничните несгоди.Примерно липсата на пари.Когато единият се ожени по сметка,по нататъка в брака си може с трезви очи да прецени партньора си и пак може да се влюби в него,дори да се влюби безумно.Ама ако се ожени влюбен и после прогледне...не виждам как ще стане.И без това в една връзка единият обича винаги повече от другият.И ако жената е умна,тя трябва да знае,че трябва да се омъжи не за този,когото тя най-много обича,а за този,който нея най-обича.






Виж целия пост
# 10
Хъм... Дали жената на Вальо Топлото се е оженила за него по любов или е по сметка newsm78 newsm78?


Хъм...Дали Елена Тихомирова му е била любовница по любов или  по сметка?
Виж целия пост
# 11
Хъм... Дали жената на Вальо Топлото се е оженила за него по любов или е по сметка newsm78 newsm78?


Хъм...Дали Елена Тихомирова му е била любовница по любов или  по сметка?
А,сигурно по любов!
Те всички манекенки и фолкпевици са едни безкористни...
Виж целия пост
# 12
Траен е бракът по сметка до момента, в който за единия от двамата стане 'неизгоден'.

Ако финансовите постъпления са 'трайни', има логика и бракът да е траен, защото като няма чувства, няма и разочарование, а всеки предполагам си е свободен да си кръшка както си иска.      Какъв 'брак' само  newsm78
Виж целия пост
# 13
Когато и двете страни са наясно-не виждам нищо лошо.
Това е договор-след като целта е изпълнена-двамата са свободни да решат как да продължат да живеят.
Имам лични наблюдения.
Виж целия пост
# 14
траен може би да - точно поради причините , изтъкнати от другите във форума , но щастлив!? - по мои наблюдения - не
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия