Отново за запека и АМ

  • 1 037
  • 21
Здравейте , момичета.Моля помагайте.Ние сме на смесено хранене. Първо почнахме с AM HIPP  но след като не се изходи три дни , педито каза да сменим с НАН ч. След това същата работа се получи на третия ден се изходихме с клизмичка но акото си беше нормално./не беше твърдо/.Прочетох из форума , че НАН запичал.Сега сме на Фризовом , но вече е трети ден на него и все още не се е изакала. Сутринта се напъваше , но нищо, а иначе има много газове.Да ли е от млякото?Една приятелка каза ,че нейното педи и казала един път на ден вместо с вода да разтваря АМ с овесена вода, мисля че сме малки за нея.Посъветвайте ме какво да правя ?
Виж целия пост
# 1
Имахме подобни проблеми с голямата ми дъщеря-запек,трудно изхождане.Бяхме на Фризовом,но ефект нямаше.С малката също имахме този проблем и педиатъра ни посъветва да даваме Нутрилон-забравихме за запека с него. Peace
Що се отнася до овесената вода,във форума прочетох,че не бива да се дава на малки бебета заради глутена.По съвет на педиатъра аз започнах да давам на 20ден,сега не бих го направила.
Виж целия пост
# 2
Не са ли малко множко тези смени на АМ  newsm78 по принцип трябва да минат към 5-7 дни докато стомахчето свикне на новата марка АМ, а и ти казваш, че сте на смесено хранене- кърмиш ли? Ако е така, може просто кърмата да подпомага обработката на АМ и да не ака толкова често... щом и аките са били нормални.
Сутринта се напъваше , но нищо, а иначе има много газове.
Това повече като колики звучи... масирай коремчето, сложи загрята пелена отгоре и много гушкане!
Забрави за овесената вода  Naughty тя съдържа глутен и въобще не е за препоръчване при такова малко бебче! Може да му правиш АМ с чай от резене, той също подпомага регулирането на дейността на коремчето. Има го по билковите аптеки.
Виж целия пост
# 3
Ние се оправихме с Фризовома,но ако имаше закъснение и го предлагах малко по-топло/пак го проверяваш разбира се/ и докато свърши млякото и тя се изхождаше.
Виж целия пост
# 4
Да кърмя.От АМ изяжда между 40-60 гр.За това ме учуди че не ака.А АМ го сменям така защото педито каза така.
Ако е така, може просто кърмата да подпомага обработката на АМ и да не ака толкова често... щом и аките са били нормални.


 Може и така да е , но да не ака вече трети ден,май не е нормално!
 newsm78
Виж целия пост
# 5
Моята дъщеря имаше много газове и колики, повръщаше от кърмата. Когато я отбих ми казаха НАН ХА. После Нутрилон Омнео - запече се. Накрая на своя глава взех Аптамил Thinking. Всичко се оправи. За овесена вода - аз не бих дала. Успех.
Виж целия пост
# 6
И ние сма на Аптамил, не кърмя и нямаме никакви проблеми с акането. Изхожда се 1-2 пъти на ден и акото е такова каквото трябва да бъде.
Виж целия пост
# 7
А защо не минеш изцяло на кърма  newsm78
Виж целия пост
# 8
Защото нямам достатъчно .Сутрин за първото хранене не я дохранвам, но от там нататък със всяко ядене все по-малко има.Вечер почти няма./Имах здравословни проблеми и изведнъж намаля/
Виж целия пост
# 9
ами не е ли по добре да се опиташ да си увеличиш кърмата, отколкото да сменяш толкова АМ, ако не си против кърменето, ще е по добре да попиташ в кърмаческия за съвети, момичетата са доста охотни  Wink Grinning
а за АМ, изчакай поне седмица и тогава реши дали да мсеняш млякото, излишно натоварваш коремчето с толкова много промени  Peace
а овесена вода - след около половин година по добре да пробваш Wink
Виж целия пост
# 10
Аз знам , че не добре да смрняш млакото толкова често, ние сме съща на НАН НА и всички адаптирани млека по- принцип запичат , така че ти предлагам да опиташ със малко парченце сапун/ бебешки/ в дупето вечер да речем и няма да я боли стомахчето
Ние така действахме почти месец , след което сама се научи и сега когато я захраних с попара и настърган плод , всичко се оправи
Виж целия пост
# 11
и ние сме постоянно със запек, минахме през доста АМ и сега сме заради повръщането на Аптамил АР. спасението ни е чаи за разхлабване на Блевин Л, деиства наи много 30мин или 1 час след пиенето дори на 5-10мл. не даваи по много че ще се одрискате. пробвала съм да слагам само 1-2 гранулки във водата и ефекта също е добър.
Виж целия пост
# 12
така че ти предлагам да опиташ със малко парченце сапун/ бебешки/ в дупето вечер да речем и няма да я боли стомахчето
Ние така действахме почти месец , след което сама се научи и сега когато я захраних с попара и настърган плод , всичко се оправи
Аз не бих ти препоръчала това със сапуна в дупето,поне не често,а само като краен вариант.Ако го правиш често има опасност детето да свикне да ака така.Казвам го от личен опит,в смисъл от опита ми с децата,не с мен Wink.
Виж целия пост
# 13
така че ти предлагам да опиташ със малко парченце сапун/ бебешки/ в дупето вечер да речем и няма да я боли стомахчето
Ние така действахме почти месец , след което сама се научи и сега когато я захраних с попара и настърган плод , всичко се оправи
Аз не бих ти препоръчала това със сапуна в дупето,поне не често,а само като краен вариант.Ако го правиш често има опасност детето да свикне да ака така.Казвам го от личен опит,в смисъл от опита ми с децата,не с мен Wink.


Твърдо против сапун, мушкато и термометри в дупето  Stop Naughty
Виж целия пост
# 14
Откакто минахме само на Милумил Алекс се запича. Сини сливи не помагат, само круши. Давам Блевит 5 зърнени култури с бифидус ефект, но няма ефект. Много трудно, ако, зачервява се целия и акитата са твърди и тъмни. Не е обезводнен, непрекъснато му давам вода. В петък сме на лекар, дано ми даде работещ съвет.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия