Тенджерка за преваряване на вода

  • 7 182
  • 29
Здравейте мами
Бихте ли дали съвет в какво преварявате вода за бебоците и как поддържате чистотата на съда Изварявате ли самата тенджерка преди да преварите вода в нея Колко често преварявате вода и колко време я оставяте да престои Веднага ли след преваряване я пресипвате в шишета или я оставяте и в тенджерката
А каква беше дозировката на захар отначало че всичко съм забравила
Предварително благодаря Hug
Виж целия пост
# 1
Купих си нов емайлиран чайник, руски, с капаче отгоре, който събира около 1.5 л. Стигаше ми за деня. водата държах в чайника, наливах, когато ми е необходимо. От котления камък спасение няма, защото водата при нас е много твърда, но периодично го изтърквах. Препарати не посмях да ползвам, все пак е за бебе. Самият чайник защо да преваряваш newsm78

А за водата за пиене - на 100 мл вода 5 гр. захар, аз така я правех
Виж целия пост
# 2
Аз пък преварявам в тези електрическите кани много са удобни става за 2 мин.и са със капак и вътре си държа водата. Понякога даже и шишетата и бибероните си преварявам в нея.
Виж целия пост
# 3
Преварявам в една чашка и в микровълновата.После сипвам водичката направо в шишето и преварявам нова когато тази в шишето намалее.Гледам да давам само прясна водичка,за това не преварявам голямо количество за целият ден.
А miki3 тези кани до колкото съм чувала не преваряват като хората.Водата за да е добре преварена трябва да ври поне 2-3 мин.
Виж целия пост
# 4
Преварявам в една чашка и в микровълновата.После сипвам водичката направо в шишето и преварявам нова когато тази в шишето намалее.Гледам да давам само прясна водичка,за това не преварявам голямо количество за целият ден.

И аз така. Понякога и в тенджерка- мия я с веро и изхвърлям първата преварена вода.
 Захар не злагам, но съм чувала, че се слага 1 ч.л. на 100гр. вода.
Виж целия пост
# 5
извинявайте малко за отклонението,но за да не пускам нова тема-от известно време се питам-защо трябва  да се слага захар във водата???не е ли вредно за бебето и така да го приучаваме към сладко и към някакъв рафиниран продукт
а давате ли на бебоците от тези бутилираните води,на които пише че стават за кърмачета???

 а на въпроса-мисля,че е най-удачно с електрическа кана и в никакъв случай да остава водата да престоява повече време
Виж целия пост
# 6
Аз преварявам в обикновена емайлирана тенджерка, която мия с детски сапун, че по лесно се отмива. Сварявам за целия ден, като я оставям да ври поне 5 мин. Захар слагах 1-мес. Знам, че захарта се слага, заради жълтеницата. Някои слагат глюкоза.
Виж целия пост
# 7
 Аз преварявам водата в тенджарка.Която е предназначена само за тази дейност.Почиствам я от котления камък,като я изтърквам не смея да купя препарати и след това с веро.Водата я държа в нея и когато ми трябва си сипвам.Захар не слагам
Виж целия пост
# 8
1вия месец преварявах всеки ден, ама той не я пиеше  Rolling Eyes
Захар в никакъв случай  Naughty
После спрях да преваряам и давам розов Девин.. ама пак не пие вода. Ако на седмица изпие 20 мл. е постижение някакво  Crazy
Вече и шишшето не преварявам..
Вода ближе само като се къпем  hahaha

Не се вманиачавай  Wink
Виж целия пост
# 9
Аз използвах малка тенджерка. Само съм я мила, не съм я преварявала. Използвах я малко. След това започнах да правя всичко в микрото.
Виж целия пост
# 10
Преварявах минерална вода в стъклена голяма чаша за чай(не обикновено стъкло)....в микровълновата.....не преварявах големи количества , по лесно ми беше , така до 6 месеца ...после веше  започнах да  давам направо минерална вода (има и детска, по лека )
От излишна захар няма нужда , детето ще започне да  си пие като му се препие ,аз давах...като не ще  - не ще  Simple Smile Започна си сам.........по едно време .... Иначе   сухото млекце пак в минерална от самото начало .

А ..да не  забравя ....знам ,че съдът е по-добре да не е метален , затова  преварявах в микрото в  стъклена чаша......2 мин. някъде...Някои казват - защо изобщо  минерална се преварява ....незнам .......изглежда исках да  съм сигурна  Grinning
Виж целия пост
# 11
преварявах водата в една стъклена колба от 500мл
Виж целия пост
# 12
petia911  до колкото знам не е хубаво да се преварява минерална вода.Минерализацията се "усилва" или нещо подобно. newsm78
 
Виж целия пост
# 13
Преварявах водата в малка тенджерка, която само изплаквах преди това.Веднага наливах в шишето. Слагах на 100 мл вода 1/3 лъжичка захар и на 5-ия ден спрях да слагам.
След първата седмица започнах да преварявам в микровълновата в една чаша.
Виж целия пост
# 14
Преварявах водата в малка тенджера,предназначена само за това.После я пресипвах в стъклено шише.Доколкото знам не е хубаво да седи водата в метален съд.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия