Нещо с прясно зеле?

  • 6 122
  • 12
Момичета, мъжът ми донесе снощи две торби нарязано зеле и сега се чудя и умувам какво да го правя ooooh! Класическо постно зеле готвих миналата седмица; мръвка нямам в момента и няма откъде да взема; зелето е едро нарязано и не става ни за салата, ни  за сарми... То изобщо остана ли някакъв вариант Tired Рових с търсачката и в книгата, но нищо не успях да намеря - помагайте, моля Praynig
Виж целия пост
# 1
Спретни - зелник Simple Smile С готово тесто делиш го на две. Зелето го запържваш до омекване в мазнинака, прибавяш подправки на вкус, може и каймица. После тестето го делиш на две и върху първата част слагаш плънката, а втората част е като похлупак отгоре. Печеш и става доста апетино Simple Smile

Също така може и да спретнеш кюфтенца от зеле. Пържат се с лъжица. Всичко като плънка е като за кюфтета, но без хляб. Може малко галета да сложиш.  Simple Smile





Виж целия пост
# 2
dinka, а за кюфтетата зелето предварително сварено и пасирано ли трябва да бъде, или как...?
Виж целия пост
# 3
Аз правя 1 вариация на китайски спагети, която се прие удивително добре. Запържвам зелето, така че да остане хрупкаво, добавям соев сос  и забърквам със спагетите.
Виж целия пост
# 4
Предварително сварено до омекване. И пасирано става и ситно нарязано става.  Simple Smile
Виж целия пост
# 5
Забравих да каже, че зелник става и с готови кори за баница. Направо ми се дояде...Утре ще си спретна един.  Laughing
Виж целия пост
# 6
Доне, имам следните постни рецепти - дай сигнал кои искаш и ти ги предоставям:

зеле с ориз на фурна
зеле с картофи на фурна
постни пържоли
пържено зеле
задушено зеле
задушено зеле с масло и олио
зеле с лук и домати
кашница

Имам и за пълнени зелки, но при теб не се котират  Laughing


Виж целия пост
# 7
Правя салатка със зеле:
на дъното на купа слагаш нарязаното зеле и малко настърган морков, нарязваш краставица, домат, сипваш една консерва царевица. Заливаш със следния сос: чесън счукан, или настърган, една майонеза и кисело мляко, ако искаш нарежи малко копър.
Изсипваш б/у вече нарязаната салата и отгоре стържеш кашкавал.
Колко винце пие тази салатка ако знаеш, а може и ракийка.....само че с РоМче на става. Laughing
Виж целия пост
# 8
Синеочке, аз съм въздържател в момента, не става Simple Smile Обаче салатата звучи страхотно.
Блондиня, ми те всичките звучат добре... ама картофи нямам в момента... Т'ва с лук и домати какво е?
Виж целия пост
# 9
Е нищо де, пробвай я някой ден, ще ти хареса. Wink
Виж целия пост
# 10
Е нищо де, пробвай я някой ден, ще ти хареса. Wink
Със сигурност ще я пробвам Hug
Виж целия пост
# 11
1 зелка
4-5 домата
3 глави лук
1/2 ч.ч. олио
бучка масло
1 равна супена лъжица червен пипер
черен пипер и сол на вкус

Нарязваш зелето на ситно, посоляваш и го намачкваш. Задушаваш го с по-голямата част от олиото и с малко вода. В останалото олио и малко вода задушаваш нарязаният лук, после добавяш нарязаните домати и маслото. След като омекнат лука и доматите ги сипваш при зелето. Слагаш червения и черния пипер и го изсипваш в тавичка. Заливаш с малко гореща вода и печеш на умерена фурна.

Ето ти кюфтета от зеле - стават интересни, понеже за пържолите ти трябват цели листа.

1 зелка
1 голяма глава лук
2 с.л. брашно
2 с.л. олио
2 яйца
2-3 с.л. прясно млякобрашно за овалване и олио за пържене

Сваряваш ситно нарязаното зеле в леко подсолена вода, после го отцеждаш.  Задушаваш лука в олиото и малко вода. Посипваш с брашното, разреждаш с млякото и разбъркваш тази смес със зелето. Добавяш яйцата и пак хубаво разбъркваш. Оформяш кюфтета, овалваш ги в брашно и пържиш във врящо олио. Хубави са поднесени с доматен сос. Аз обаче по ги харесвам с кисело мляко с чесън, понеже не съм фен на доматения сос.
Виж целия пост
# 12
Ей, супер, много благодаря  bouquet
Момичета, страшни сте Hug Копирам си всички рецепти и ще ги пробвам едан по една - много са интересни всичките  Peace
Хубава седмица ви пожелавам Heart Eyes
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия