Използвали ли сте "ТАБЕКС" за отказване на цигарите?

  • 45 409
  • 21
Имам нужда от информация за този медикамент, защото само в него ми е надеждата да се откажа от вредния навик. Използвали ли сте "ТАБЕКС" за отказване на цигарите? Това ми е въпросът и ако сте го използвали: как Ви повлия; имаше ли странични ефекти и т.н., и т.н.
Ако темата не е за тук, моля да бъде преместена.
Виж целия пост
# 1
Мисля ,че имаше такава тема - ако използваш търсачката, ще я откриеш.
Мъжът ми ползваше Табекс  и ги отказа цигарите, но не е много приятно, още по-малко полезно.
Принципът на действие е, че Табексът ти прави много неприятни цигарите - докато пушиш ти се вие свят, става ти гадно в устата и разни такива, само като се замислиш за това и ти  се отпушва. Но нали се сещаш, че това е само помощен медикамент. Трябва да имаш желание и воля да ги откажеш. Съветвам те да пробваш без Табекс, защото до колкото знам, натоварва доста черния дроб.
Виж целия пост
# 2
Аз ги отказах с Табекс и съм много щастлива от този факт!  Laughing
Не ми се е гадело, нито виело свят, въпреки че 1 седмица хем ги пиех, хем пушех още. Но постепенно ги намалих и на 8-я ден ги спрях окончателно. Така се случи, че когато започнах Табекса, имах 2-3 кутии цигари и си казах, че щом ги изпуша, повече няма да си купувам. Така и стана.
За да подействат, трябва да се спазва прецизно дадената схема и да се изкара курса до края. Хапчетата съдържат вещество, което е заместител на никотина и по този начин се преодолява никотиновата зависимост. Първите дни усетих промяна във вкуса на слюнката си. Просто в един момент открих, че изпушената цигара не ми носи никакво удоволствие. Не ми се е гадело обаче.
Психологическата зависимост е по-страшната, както и навикът - там вече всеки се бори индивидуално. Малко твърда воля, малко мотивация и... така.
Виж целия пост
# 3
Мъжът ми ги отказа с Табекс. Обясненията му съвпадат с постинга на Как`Сийка . Първите 4 дни каза, че сам си ограничава пушенето.
Виж целия пост
# 4
Аз лично не можах да  понеса Табекс.Изпиването на едно хапче при мен водеше до повръщане след 1 час.Държеше ме 8 часа заедно със световъртеж. След 1 седмица пробвах пак,тогава  освен всичко друго и припаднах.Казаха ,че имам непоносимост към някоя от съставките.Препоръката ми е да пробвате през почивен ден.Не знаеш дали ще можеш да работиш после.Ако няма проблеми при първото хапче би трябвало да ви понася.Много мои познати отказаха цигарите по този начин. Успех!
Виж целия пост
# 5
Аз съм от тези, на които не помогна Табекс. Cry
Вярно е, че пуша доста и реших, че това е единствения начин да ги откажа. Да почна да пия хапчетата и да започне да ми става НЕЩО, за да не искам да пуша повече. Да, да, ама не! Три дни пиех съвестно хапче след хапче, като си пушех и нищо не ми ставаше. В упътването, обаче, излишно беше подчертано, че ако няма ефект след 3 ден да се спрат хапчетата. Аз така и направих.
Когато говорим за пристрастеност, явно трябва пълна изолация, за да се справя с този си проблем.
Успех на другите и поздравления на тези, които са успели   bouquet
Виж целия пост
# 6
Аз и мъжа ми ги отказахме с " Табекс", преди година и половина. Трябва и воля и желание. Гордея се с този си успех.
Виж целия пост
# 7
 Първият път отказах цигарите с TABEX. Трудничко, но не е невъзможно. След 7 месеца пропуших отново- просто една цигара и се започна. Преди година опитах отново, но не се чувствах добре. Предполагам, че не е било от страничните ефекти, а от психиката - очаквах ги и дори се зарадвах Embarassed. Надявам се не след дълго да ги откажа поне за 9 месеца Wink.
Виж целия пост
# 8
Това с волята и ината е най-добрият вариянт. Знам го, но не знам да ли ще подейства....
Виж целия пост
# 9
Аз изпих първият ден 3 табекса и изпуших 10 цигари, вторият ден-3 Табекса и 5 цигари и на третия ден 3 цигари без Табекс. На 4-ят ден ги спрях и така вече 7 месеца. Но не го пиех по схена, а като ми се допушеше цигара,изпивах един абекс, изчаквах 10 мин.. и тогава палех. Но не е за подценяване и факта, че бях мотивирана и много исках да  ги спра.
Виж целия пост
# 10
Аз изпих първият ден 3 табекса и изпуших 10 цигари, вторият ден-3 Табекса и 5 цигари и на третия ден 3 цигари без Табекс. На 4-ят ден ги спрях и така вече 7 месеца. Но не го пиех по схема, а като ми се допушеше цигара,изпивах един абекс, изчаквах 10 мин.. и тогава палех. Но не е за подценяване и факта, че бях мотивирана и много исках да  ги спра.

Означава ли това че след като човек е спрял цигарите с Табекс и след време пак му се допуши може да си пийва по едно хапче. Питам защото от постинга разбирам че ти не си ги пиела по схема.
Мъжът ми спря цигарите с Табекс, но след 9-10 месеца пак пропуши  Twisted Evil
Виж целия пост
# 11
Използвала съм,но не ми помогнаха особено,след около месец пак пропуших Sad
За това пък като забременях ги отказах,надявам се завинаги(не пуша вече година и половина,много се гордея)
Виж целия пост
# 12
Означава ли това че след като човек е спрял цигарите с Табекс и след време пак му се допуши може да си пийва по едно хапче. Питам защото от постинга разбирам че ти не си ги пиела по схема.
Мъжът ми спря цигарите с Табекс, но след 9-10 месеца пак пропуши  Twisted Evil
Аз не изпитвам нужда,но съм чувала за хора,коио точно така правят.Можеш да опиташ
Виж целия пост
# 13
Аз също с Табекс ги отказах но за един месец.Напълнях с 4 килограма и като видях на какво заприличвам пак ги почнах.Бях ги отказала за 9 месеца но без лекарства а само спорт.По цял ден седях по фитнес залите и плувните басеини.Ох само като се сетя колко добре се 4уствах тогава и защо пак пропуших:cry:Чета много за тези гадни цигари напоследък и вси4ко което съм из4ела води до воля.Не е толкова страшна никотиновата зависимост тя премина до 72 4аса от последната цигара,колкото психическата там борбата е страшна.Трябва да имаш много силна мотивация за да го направиш  bouquetСъщо съм чула 4е наи ефикасното средство против цигарите е иглотерапията.С нея се подтискат някакви нервни центрове и няколко посещения при психоаналитик и си ги отказал.Незнам колко е вярно но вси4ки тези лекарства ,пластири,инхалатори и гелове не помагат както ти казах ако издържиш 3 дена без цигара те не ти трябват но идва другата зависимост (психическата)а тя е ужасна  bouquetЖелая ти успех и ако се пребориш с тази гадост пиши да се похвалиш  bouquet
Виж целия пост
# 14
Също съм чула 4е наи ефикасното средство против цигарите е иглотерапията.С нея се подтискат някакви нервни центрове и няколко посещения при психоаналитик и си ги отказал.

Аз ходих на иглотерапия, но не ми помогна. СЪпругът ми ходи две години поред и на него не му помогнаха. Пропушихме пак.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия