Болкоуспокояващо за външни шевове

  • 5 539
  • 29
При първото ми раждане в стаята бях с една друга майка, която използваше някакъв спрей за успокоение, за съжаление не му запомних името, а сега много се притеснявам от мисълта за болката и опъването на тези шевове.
Ако някой знае за този спрей или за друг начин за обезболяване моля да го сподели!!!
Виж целия пост
# 1
Ползвах  БИВАЦИН  ,но той е антибиотик ,пръсках се за предотвратяване  на евентуална инфекция  ,няма  анестетици  в  него ,за друго не знам ,може би в аптеките  са наясно .
Виж целия пост
# 2
Мила, прави си тоалет със смрадлика след всяко ходене до WC, и по всяко време, по което раната ти се затопля или те кара да се чувстваш по-некомфортно - страшно помага! Аз имах кофти разкъсвания и 3 външни шева, но благодарение на смрадликата на 3я ден раната ми почти зарастна.
Иначе Бивацин е спрейчето, но то е наистина, ако има възпаление или нещо такова. На такава рана и трябва само въздух и да е максимално суха. Мисля, че това го знаеш вече Simple Smile
Стискам палци за леко раждане Simple Smile
Виж целия пост
# 3
Сигурно се е пръскала с лидокаин спрей.
Виж целия пост
# 4
Било е БИВАЦИН. И в МД, и в Света София акушерките препоръчваха след тоалет да се пръска с него. Другото, което  много ми помогна бяха баните със смрадлика. Но за да има ефект от тях трябва да седиш в леген с отварата по 15-ина минути на ден в продължение на десетина дни.
Виж целия пост
# 5
Бивацин спрей и смрадлика ползвах аз
Виж целия пост
# 6
Аз мазах с Лидокаин от тубичка, по препоръка на лекаря ми и доста ме облекчаваше - имаш четири външни шева. През останалото време се поливах с йод разтворен във вода.
Виж целия пост
# 7
Цитат
Бивацин спрей и смрадлика ползвах аз

От хладината на Бивацина наистина за известно време спира да те боли.
А иначе тези две неща помагат много за възстановяването.
Виж целия пост
# 8
Промивки със смрадлика и спрей Бивацин
Виж целия пост
# 9
Цитат на: mama Fani
Промивки със смрадлика и спрей Бивацин


I az taka.
Виж целия пост
# 10
Ако положението е особено тежко като при мен-
освен бевацина и тетрата
компрес от лед
на стерилна марля компрес от реванол
и мястото да е възможно най-сухо.
Но най-добре - пожелавам ти да няма нужда да третираш шевовете.
Виж целия пост
# 11
За обезболяване - лидокаин спрей или крем . Продават се в аптека свободно . Компрес с лед също , намаляйки отока , облекчава и болката , но за кратко .
На мен ми бяха казали - тоалета с калиев перманганат разтворен във вода ( по- "нежно" е от йод , например ) като евентуален антисептик . Всеки локален антибиотик ( особено при липса на инфекция ) забавя зарастването .
Виж целия пост
# 12
Аз също се пръсках с Бивацин и киснене в смрадлика-помогна ми и за хемороидите.За щастие не знам какво е да те болят шевовете,но пък за сметка на това хемороидите ми взеха акъла..Simple Smile
Виж целия пост
# 13
На мен ми препоръчаха интрасайт гел - това е мехлемче, което се използва за по-бързото зарастване на хирургически рани. Много е ефикасен, но е малко скъпичък - май беше около 15  или 20 лева.
Виж целия пост
# 14
Тези шевове, за които говорите от епизиотомии ли бяха?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия