Имате ли много добра приятелка там където сте?

  • 2 357
  • 52
За съжаление аз така  и не можах да си намеря приятелка тук ,единствено и само имам добра приятелка която за съжаление е в БГ и счупвам телефона да си говоря с нея ама не е същото.

Имах няколко приятелки американки преди но не толкова добри а и се преместихме тук точно преди да забременея  и от тогава не съм и работила и контакт външен нямам кой знае какъв,само покрай мъжа ми...абе общо взето слаба ракия,за сега най добрата ми приятелка тук е жената на брат ми и комшийката горе долу(тя няма бебче още и започна да ни се губи темата и режима).

При вас как е,и особенно майките които са неработещи?
Виж целия пост
# 1
 Peaceмного хубава темичка!според мен истинските приятели са голямо богатство,но за съжаление и голям дефицит! Sadтук имам много добри познати-предимно българки,с които в инаги имаме общи теми за разговор,но може би динамичния ни начин на живот,забързаното ежедневие и куп други неща,като че ли пречат за създаването на истинско приятелство.моята най-добра приятелка се намира на хиляди километри от мен.чуваме се по един-два пъти на месец,а не сме се виждали 8 години,и въпреки всичко с ръка на сърцето мога да кажа че тя е човек,на който винаги и по всяко време бих могла да разчитам! пожелавам на всички такива верни другарчета!  bouquet
Виж целия пост
# 2
Не, нямам...Тез американки, много двулични ми изглеждат....уж си ходят по гости, партита и барбекюта, а как се плюят после...  ooooh! . Затова ги избягвам. Има само една по-свястна, съпруга на колега на мъжа ми. Но те са живяли 3 години в България , та тя се е облагородила  Wink
Виж целия пост
# 3
3а щастие си намерих приятелка, която не е швейцарка обаче, рускиня е  Hug...живеем пре3 един блок, има момченце 10 дни по- голямо от Шокито и двамата са като братчета вече....сега си 3амина 3а 1 месец и вече ми липсва....това е 3а чужбинските приятелки Grinning, а иначе си имам няколко бьлгарски дружки, с които 3а сьжаление не се виждам много често Sad, но се чуваме по комуникациите Wink.....
Виж целия пост
# 4
Да ти кажа честно, най-добрите приятелства ми бяха през студентските години. От тогава много вода изтече, омъжихме се, родиха се деца, разбягахме се по света и някак връзките се прекъснаха  Rolling Eyes Тази година се засякохме в София с една от тези приятелки, от 5 години не сме се виждали на живо и така и не се срещнахме, много болно ми стана, но това е живота. Колкото повече минават годините, толкова по-зает ставаш със семеините си проблеми и не остава време за близки приятелства, а само за хихи хахо. Такъв тип връзки лесно се градят.
Дали тук или в родният ми град, ситуацията е еднаква  Confused
Виж целия пост
# 5
Здравейте,

Много хубава тема!

Аз имах голям късмет  Laughing Laughing- когато тръгнах за тук - случайно разбрах, че съседката ми от родния ми град - с която сме живяли 18 години в един блок е омъжена тук, точно в нашия град...просто толкова се учудих. Като пристигнах веднага се видяхме /на всичкото отгоре и сме в съседни квартали  Laughing/ и сега се виждаме много често - всяка седмица задължително! Другата ми приятелка - също разбрах за нея преди да дойда тук в Дюселдорф - един колега на мъжа ми му предложил да го запознае с негов приятел, който живее с българка и той приел - оказало се на срещата, че тя е приятелка на една моя много добра такава и също от родния ми град - Русе. С нея още по-често се виждаме, макар че тя е по далечен квартал. Joy

Имам и други българки с които се виждам, но не толкова често - също са много приятни и винаги ми е хубаво с тях.

За съжаление приятелки немкини нямам все още - тъй като все още говоря изцяло на английски, а и не работя.Надявам се като тръгна на работа да си намеря немкиня по-близка, за да мога да ги опозная повече - всички казват, че са много особени и трудни като хора - и точно това ми е като предизвикателство - приятелка немкиня.

Поздрави,  bouquet
dezita
Виж целия пост
# 6
Не вярвам в създаването на приятелства на 'стари години'
Не съм задържала нито едно приятелство след студентските ми години.
Всичките такива дават някакви 'дефекти", затова не се старая много много. хаха.
Приятелствата ми са от 5годишна, после гимназията и университета. Толкоз.
Имам страхотни приятелства в България и по света, които смея да твърдя са за цял живот . Ще си играем бридж като пенсионери, с шапки с пера и ще обсъждаме 'днешната младеж".

Иначе да, тук имам 2-3 души, с  които се чуствам добре, едната е полякиня. Другите 2 италианки. Плюс учудващо - свеки.  Е, не сме в доста близка споделяща атмосфера, но това тук не е БГ всеки да си казва ... всичко)))
Българи около мен няма.. Иначе съм сигурна, че би ми било приятно да имам някоя българска приятелка тук... Но, късмет.
Да ви кажа честно за момента най-комфортно и споделящо 'по български' се чуствам в "Мами в Италия" темата, тук. За нула време създадохме условия да си ходим по гости, да си помагаме, споделяме и тн. Мисля, успешно запълваме 'дупки' и липси на близка по български атмосфера. Засега нямам нужда от повече

 Peace

Виж целия пост
# 7
И аз не вярвах, но си създадох най-добри приятелки на 30г тук - българки. Преди имах швейцарци/ки, но загубихме връзка.
Виж целия пост
# 8
На мен контактите ми с българки в Италия са точно от темата "Мами в Италия" във форума. Наистина, както е отбелязано вече, споделяме и обсъждаме неща, които са ни общи проблеми и радости.
Най-добрите ми приятелки са в Бг, за съжаление доста приятелства от миналото почти се разпаднаха, тъй като всички се разпръснаха по света.
Тук имам една  приятелка бразилианка. Приятелствата, които поддържам с няколко италианки за доста далечни от това, което аз разбирам под истинското приятелство, но те и между самите тях са така-големи разстояния, работа, деца ... Имам и едно приятелче италианец, с когото поддържам контакти и с когото съм много по-близка и споделям много повече, отколкото с каките италиани  Laughing
Но тук за съжаление го няма това, айде след един час да се видим за по кафе. Всичко е доста по-организирано и планирано, чак да ти мине желанието  Laughing
Виж целия пост
# 9
И аз като Лени не вярвам в създаването на приятелство на стари години.
Имам много познати, приятели- местни, пришълци, но нямам по- близки приятели от тези, с  които сме израстнали заедно и споделяли неволите - броят се на пръстите ми.

Най- добрия ми приятел е мъжа ми (колкото и да звучи като клише).  С него си споделяме и си клюкарим на воля, като знаем, че няма да излезе от къщата.
Виж целия пост
# 10
3 години съм тук и немога да кажа -чак добра приателка ....е .....за кафе и за разходки , за децата и за разнообразие , но не са ми близки на душата.Тези , с които се чувствам по-свързана и си споделям са  етървите ми.
Виж целия пост
# 11
Да, българка.
И един прияте, и той българин.

Останалите са стъпало по-долу.
Виж целия пост
# 12
имам рускиня  в града ми и бг от бургас, която живее в столицата и се виждаме на месеци , но все едно сме се разделили в4ера, така е и с приятелките ми в бг(2, но истински) . аз съм от хората, които пазят или са способни да запазят приятелството то4но както е било в наситения период на срещи. миналото лято се видях с приятелката ми от студентските години, не се бяхме виждали 10г , ами все сме си същите по дух , особено аз! те така ми се зарадваха,заредих ги за години- тя така каза! ина4е съм супер контактна и открит 4овек и това ми е +!ина4е познати с кош !само, 4е те са до определено разстояние от ли4ния ми живот и споделяне!
Виж целия пост
# 13
...приятелството,както и всяко нешо на света,иска време и душа...които и 2те са ми много дефицитни..
...имаме доста познати, едни хора на к мога да раз1итам 200%(те гледаха Ния докато ние раждахме,еи такива едни неща ме карат да осъзная колко сме сами всъщност- в бг баби,лели..)и к са приятели ..
..не съм съгласна 1е американците били нам си кви си,не ни е виновна нацията,а възрастта,нагласата,о1акванията и други разни..
..и к търси намира-щом няма,зна1и и необходимост няма кой знае каква..
Виж целия пост
# 14
Не. Добре, че е интернет  Confused
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия