Бабини илачи за кашлица/споделете/

  • 28 534
  • 11
Привет!

Моля дайте съвети за народна медицина!

Синът ми/11м/ преди няколко дни запо1на да киха много серизно и да се сополиви.
Температура не вдигна,но не беше в добра кондиция,отказа да яде,плачкаше и т.н.

На следващия ден бяхме при педиатърката,
Каза,че е лека настинка и да давам по 1 ампула витамин С и по 1капка виброцил 3пъти дневно в нослето.
Днес вече не киха,има настроение и хапва,
но започна да прокашля.
Аз предполагам,че това са сополките,които не е можал да изхвърли през нослето ,а и не може да изхрачи.

Та понеже преди това лекувахме 2 алергии и едно възпаление на венеца,не ми се ще да тъпча детето с лекарства.

Аз лично чух една рецепта с мед,масло и ванилия,които се миксвали и се давала по 1 лъжичка сутрин и вечер.
Някоя от вас да е пробвала нещо такова ефикасно?

Ще ви бъда признателна!
Виж целия пост
# 1
Скоро имаше подобна тема.
Копирам постинга си:

по рецепта на Димков

При слаба и средна кашлица
Отвара от борови връхчета, бъзов цвят и подбел (листа) - от всяко по 50 гр. се смесват, от тази смет 2 супени лъжици с прибавка на 1 супена лъжица чист пчелен мед се запарват с 500 гр. вряща вода и захлупено ври 10 мин. Като изстине се прецежда. Сутрин, обед и вечер 5-10 мин. преди ядене и 2 часа след ядене се изпива по половин-една кафена чашка.

пак по Димков
При силна и мъчителна кашлица

Сироп от кромид лук - в 500 гр. вода се разтопява 1 кг. захар, в друг съд се слага 250 гр. кромид лук, нарязан на колелца и се оставя да ври до омекване. Сле това се прецежда през тънка кърпа чрез леко изтискване. В получения сок изливаме сиропа и отново ври 5 мин. Като изтине се взема по 1 чаена лъжичка 3 пъти на ден след ядене.

пак бабешки метод - пак с лук
Взимаш 1 средно голяма глава лук. Обелваш я и я издълбаваш като чашка като подрязваш основата, но да си остане дъно - точно на чашка да прилича. Напълваш "чашката" със захар и оставяш в една чашка да престои 1 нощ.
На сутринта на дъното има около 1 к.лъжичка сироп. Даваш го веднага след събуждане - на гладно.
Виж целия пост
# 2
Цитат на: Mamma

При силна и мъчителна кашлица

Сироп от кромид лук - в 500 гр. вода се разтопява 1 кг. захар, в друг съд се слага 250 гр. кромид лук, нарязан на колелца и се оставя да ври до омекване. Сле това се прецежда през тънка кърпа чрез леко изтискване. В получения сок изливаме сиропа и отново ври 5 мин. Като изтине се взема по 1 чаена лъжичка 3 пъти на ден след ядене.
Ето това съм го пробвала, определено имаше полза. Само че в по-малки количества. Една глава лук /нарязана на дребно/, 3 с.л. захар и 1/8 л вода. Вари се около 10 мин. Престоява няколко часа и се изстисква през кърпа. Дават се няколко пъти на ден по 1-2 ч.л.
Мед, масло и ванилия също съм бъркала, но сякаш по-мъчителна ставаше кашлицата и спрях да давам. Може от конкретната болест да е било, пък и всеки човек е различен. Но синът ти е малък - нали до годинката мед не се дава. Обаче е много вкусно, за един ден го изядох после аз Embarassed . Пропорциите са - половин бурканче мед / от детски пюрета/, същото количество масло и една ванилия.
А скоро четох в дир-а една рецепта със сушени смокини. 5-6 смокини се нарязват и се слагат във вода. пъхат се в микровълновата, докато водата заври. Престояват още един час. И отварата се пие по малко като чай.
ЕТО ТУК е старата тема.
Виж целия пост
# 3
Аз за кашлица правя сок от кромид 100гр., сок от 1 лимон и мед.
Смесва се да се получи по-течно разтворче и се дава когато се сетиш. Аз давам по 1-2 супени лъжици 5-6 пъти на ден.
Другото което забърквам е 1 бира с 100гр. небетшекер.
Слага се да заври и като се поизпари бирата и остане половинка се маха от печката.
Майка ми правеше някакви смески от орехи с черупките, кромид, дюля, мед ама пропорциите не ги знам Embarassed
Виж целия пост
# 4
Аз правя следното: листата от 2бр кромид лук, орехи с черупките счупени 2бр и 1 ябълка със семките се вари в 500г вода.Водата трябва да изври до половината.Изпива се за 1 ден.
Пие се поне 10дни.
Виж целия пост
# 5
Много Ви благодаря,момичета.

Темата не съм погледнала,понеже все време няма напоследък.

Най-голямата ирония е че от бебко и ние с татито се изпотръшкахме Rolling Eyes
Аз ,обаче лесно не се давам и хеи-сега тръгвам към тенджерите и котлоните Wink

Ще споделя след време кое как ни повлия.

Желая здраве на всички !
Виж целия пост
# 6
Нашето дете и то е с кашлица.
Това с лука сега го чувам.
Аз правя следното :
Издълбавам сърцевината на черна ряпа и я пълня с небет шекер.Небетшекера се разтапя и в ряпата остава нещо  като сироп.От него давам по 1 ч.л когато се сетя
Виж целия пост
# 7
Цитат на: Mimito
Издълбавам сърцевината на черна ряпа и я пълня с небет шекер.Небетшекера се разтапя и в ряпата остава нещо  като сироп.От него давам по 1 ч.л когато се сетя


Какво е небер шекер и откъде се намира!?
Виж целия пост
# 8
ЗАХАР Е НЕБЕТ шекера,
но и аз не се сещам къде се продава.

Прилича на едро натрошен лед.


Офф Това със  сушените смокини не работи.
Ние вероятно утре сме на лекар щото кашлицата се усилва Cry
Виж целия пост
# 9
небет шекера е захар наистина и го купувам от магазина.
ако нямаш небет шекер става и обикновена захар
Виж целия пост
# 10
Zdraveite,osven vutreshnite chaicheta i siropcheta za kashliza mnogo efikasno e ako napravite kompres ot evkalipttovo maslio smeseno sus zehtin,masajiraite dobre cialoto tialo i osobeno gurdichkite,kato prikluchite masaja zalepete na gurdichkite edno nailonche (ot tunkite )i ako moje taka da prespi,efekta e mnogo dobur.
druga ideia za borba s kashlicata i gripa e inhalaciata ,za tolkova malko dete se preporuchva da ia napravite zaedno,zavrete voda i kapnete 1-2 kapki evkaliptovo ili tee tree maslo.slojete tengerata na zemeiata ,vzemete edno fenerche ,gushnete beboka i slojete i edin goliam chadur ,pomolete niakoi da vi pokrie i palatkata e gotova ,10-15 min ste se zabavlaivate i deteteto niama da useti vremeto,zastoto s fenera mnogo mojete da si igraete.preporachitelno e na da napravite inhalaciata predi liagane.
uspehi i budete zdravi
Виж целия пост
# 11
Прочетох всички рецепти и искам и аз да споделя мнение. Дъщеря ми е на една годинка и слава богу нямаме проблеми, но аз как съм кашляла дълги години не е истина. Пила съм почти всичко което е написано по горе и рецептите с лук и с ряпата и с меда и маслото и ванилията и нищо. Ходила съм като опоена от многото сиропи и инхалации които са ми правили и пак никакъв резултат. Дори не можеха да кажат защо кашлям така.И така дълги години мъчение добре че се омъжих и свекърва ми ме излекува. Смесваш едно бурканче от детско пюре чист пчелен мед със едно пакетче джинджифил и даваш по една кафена лажичка на ден. Незнам обаче дали бебо не е прекалено малък за това. Медът не е добре да се дава още повече каза че сте лекували алергии. Според мен по добре е да ползваш някои от хомеопатичните лекарства за момента а ако не помогне може да пробваш и други неща, но внимателно с меда от начало му давай чист мед няколко дена по 1 - 2 гр. за да свикне организма така оптималното количество мед което може да се дава на ден 1 гр на килограм.
Аз на моята дъжера и давам мед но съм я захранила постепенно за да не се появи алергия.
Ние си произвеждаме мед и аз много го ценя като лекарство с него успешно си лекуваме и хремата.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия