Помооощ! Непослушно дете!!!

  • 2 914
  • 49
Знам, че сигурно няма спасение, но всяка идея от вас може да ми е от полза. Родила съм си същото дете каквато съм била аз като бебе - неуправляема. Никой не можел да се разбере с мен и вдигали ръце чакайки с нетърпение да се махна.
Детето ми не чува и си прави каквото си иска. И двамата с баща му говорим непрекъснато, повтаряме по безброй пъти и все едно нищо не сме казали. Нито викове нито пошляпване през ръцете помагат. Като го накажем и го пратим в леглото реве и просто не спира. Отваря всички шкафове и вади квото хване, троши, книги съсипва, играе си с вратите и 2 пъти вече се прещипа и се не научи. Един приятел отгледал 5 деца им прещипвал пръстите умишлено и каза, че работи безотказно - повече до вратите не се доближавали. Но при нас не е така. Нямам сила да тичам вече след него и да го пренасям. Тази сутрин не можах да се позная - седях си безпомощна на фотиойла и си пиех кафето и го наблюдавах как безчинства и немах сила даже да му викна. Само се молех да не се пребие с нещо.
Споделете опит ако имате такъв pls.
Виж целия пост
# 1
Ми разбира се, че ще е "непослушно" - нали е дете, то още си е бебе дори.  Laughing

С крещене и пошляпване едва ли ще постигнете нещо, дори обратния ефект може да получите - детето или ще привикне на реакциите ви и няма да им обръща внимание и занапред, или нарочно ще ги предизвиква.
Детето ви расте и упражнява естествените за възрастта си номерца.  Wink Започва да се усеща като самостоятелна личност и желае всячески да е независимо от вас по свой си, бебешки начин - като прави каквото желае и не ви се връзва на упреците.

Палаво е, но нали е здраво и игриво. С игрите се учи, изучава света около себе си, дори да се удря, придобива опит.

Съветът ми е да се заредите със спокойствие и търпение. Оставете го в обезопасено пространство да си вършее и вилнее, наблюдавайте го, но не рипвайте при най-малкия повод да го предпазвате от удряне в шкафа например, или да го шляпнете по ръцете, че е строшило чиния. Ваша работа е чиниите и всичко чупливо да е далече от детето, както и домакинските уреди, опасни за него.

Научете го кое "пари" и кое прави "уф", или нещо подобно и там изисквайте подчинение, но за другите неща го оставете. Прежалете малко безпорядък и някаква посуда, но за сметка на това ще има радост и спокойствие.

Това са съветите от майка на една палава калпазанка.
  Mr. Green
Виж целия пост
# 2
Моята племенница беше подобно зверче... не искам да те плаша, ама май ще трябва да изчакаш да го израсте. Даже когато аз я извеждах и трябваше да минем по булеварда, тя искаше да я пусна и какво ли не направи... първо започна да се дере, после започна да ми виси на ръката, след това започна да ме хапе по китката и като за капак ме срита по кокалчето на крака ми  #Crazy. Опитахме с говорене т.е. принципа на убеждението, опитахме с шляпване по дупето, с наказание.... не и не, докато не го израсте този период е ужас. Сега ела да я видиш каква е кукла.
Успех   bouquet
Виж целия пост
# 3
Ние сме същата картинка, пък като гледам и на вашата възраст  Crazy

Ами какво да ти кажа, тя си има периметър, в който съм обезопасила всичко което съм могла. Сложете предпазители по шкафовете да не могат да се отварят и ей такива работи и го оставете да вилнее.

Според мен това е периода на проходилите бебчовци, когато са  първите тръпки от това че могат да ходят, да докопват всичко и въобще усещат свободата от движението. Ние пък се катерим по диваните, като днес се изтърси докато се катереше. Аз само я прихванах отдолу, ама я заболя дупето, другият път да внимава Simple Smile Абе малко търпение се иска Simple Smile От пляскане, наказания и караници в този период според мен няма смисъл. Като се скарам единствената реакция от другата страна е смях  Hug Затова се опитвам спокойно да обяснявам, така че Мая да ме разбере какво искам да кажа без излишни изблици  Rolling Eyes

Иначе и ние се учим, тук има "ох", там има "пари", но явно трябва всичко да се пробва  newsm78

Ще отмине, а дотогава да са ни здрави дупетата Simple Smile
Виж целия пост
# 4
Ми разбира се, че ще е "непослушно" - нали е дете, то още си е бебе дори.  Laughing

С крещене и пошляпване едва ли ще постигнете нещо, дори обратния ефект може да получите - детето или ще привикне на реакциите ви и няма да им обръща внимание и занапред, или нарочно ще ги предизвиква.
Детето ви расте и упражнява естествените за възрастта си номерца.  Wink Започва да се усеща като самостоятелна личност и желае всячески да е независимо от вас по свой си, бебешки начин - като прави каквото желае и не ви се връзва на упреците.

Палаво е, но нали е здраво и игриво. С игрите се учи, изучава света около себе си, дори да се удря, придобива опит.

Съветът ми е да се заредите със спокойствие и търпение. Оставете го в обезопасено пространство да си вършее и вилнее, наблюдавайте го, но не рипвайте при най-малкия повод да го предпазвате от удряне в шкафа например, или да го шляпнете по ръцете, че е строшило чиния. Ваша работа е чиниите и всичко чупливо да е далече от детето, както и домакинските уреди, опасни за него.

Научете го кое "пари" и кое прави "уф", или нещо подобно и там изисквайте подчинение, но за другите неща го оставете. Прежалете малко безпорядък и някаква посуда, но за сметка на това ще има радост и спокойствие.

Това са съветите от майка на една палава калпазанка.
  Mr. Green

Само неговата стая е горе долу безопасна. Другите е невъзможно да ги обезопасим. Но не иска сам да си седи в стаята. А аз не мога цял ден с него там да вися. Но иначе май ще се съглася с теб. Такъв мир цари когато го оставим да си прави квото си иска. Баща му обаче си мисли, че трябва да му се забранява да играе с нашите неща, т.е. с всичко, което му харесва и само тича след него.. Да не стане така, че при мама всичко може,а при тати - не. Не трябва ли да има някаква съгласуваност между мама и тати все пак. А тати е мнооого против бебо да му пипа нещата. Самия тати е бил дресиран много строго и си мисли, че така трябва да бъде и е правилно - неговите родители са богове едва ли не и той трябва да следва същия пример във възпитанието на детето си. Разногласия колкото щеш. Май трябва да идем на консултация при специалист и двамата, а не той да следва майка си и баща си, а аз - моите си идейки. Всички викат че тоя период бил най-трудния и искрено се надявам да е така  #Crazy
Виж целия пост
# 5
Ами, най-трудният, почакайте да наближите 2-рата годинка, т. нар. "бебешки пубертет".  Laughing Laughing

Наистина е добре да се съгласувате с таткото какво да е забранено и кое не. Не може единият да забранява, другият да разрешава.
Щом той не желае да се играе с неговите неща, да ги прибере. Детето едва ли прави разлика кое е на татко и кое не.

Сега вашата задача е да подпомагате и насърчавате детето, а не да го ограничавате и да му забранявате.

Успех и търпение.  Blush
Виж целия пост
# 6


Сега вашата задача е да подпомагате и насърчавате детето, а не да го ограничавате и да му забранявате.


Напълно съм съгласна с това, колкото до детенцето като ви чета се убеждавам, че Гери е направо златце ooooh! Кога ли ще пиша и аз по тая тема Wink, но както дойде - дечица са - ще трябва да търпим периодите им на съзряване Peace
Виж целия пост
# 7
Ами моето е много живо дете, не се спира на едно място за една минута, но не бих го нарекла непослушно.

Постоянно спира телевизора, компютъра, вади се всичко от шкафовете, сега се научи от чекмеджетата да вади вилици и лъжици, знае къде седи коша - хвърля там разни неща, изхвърля си играчките през терасата, като пусна пералнята виси до нея, сменя температура, обороти, програми.

Ако го изпусна в банята, бърка в тоалетната, разнася четката за тоалетната.
Рови в цветята, разнася всички играчки из целия апартамент.
Вчера го пуснах в градинката и веднага се намърда в една локва и новите маратонки отидоха на кино.

Ама да ми е жив и здрав, аз му се радвам. Карам се само за нещата, които могат да го застрашат.

По-спокойничко трябва, то си е дете, не може да седне на земята и цял ден да си играе с едно и също.
Виж целия пост
# 8
Ами моето е много живо дете, не се спира на едно място за една минута, но не бих го нарекла непослушно.

Постоянно спира телевизора, компютъра, вади се всичко от шкафовете, сега се научи от чекмеджетата да вади вилици и лъжици, знае къде седи коша - хвърля там разни неща, изхвърля си играчките през терасата, като пусна пералнята виси до нея, сменя температура, обороти, програми.

Ако го изпусна в банята, бърка в тоалетната, разнася четката за тоалетната.
Рови в цветята, разнася всички играчки из целия апартамент.
Вчера го пуснах в градинката и веднага се намърда в една локва и новите маратонки отидоха на кино.

Ама да ми е жив и здрав, аз му се радвам. Карам се само за нещата, които могат да го застрашат.

По-спокойничко трябва, то си е дете, не може да седне на земята и цял ден да си играе с едно и също.
Виж целия пост
# 9
Ами моето е много живо дете, не се спира на едно място за една минута, но не бих го нарекла непослушно.
Постоянно спира телевизора, компютъра, вади се всичко от шкафовете, сега се научи от чекмеджетата да вади вилици и лъжици, знае къде седи коша - хвърля там разни неща, изхвърля си играчките през терасата, като пусна пералнята виси до нея, сменя температура, обороти, програми.
Ако го изпусна в банята, бърка в тоалетната, разнася четката за тоалетната.
Рови в цветята, разнася всички играчки из целия апартамент.
Вчера го пуснах в градинката и веднага се намърда в една локва и новите маратонки отидоха на кино.
Ама да ми е жив и здрав, аз му се радвам. Карам се само за нещата, които могат да го застрашат.
По-спокойничко трябва, то си е дете, не може да седне на земята и цял ден да си играе с едно и също.
Класика! Все едно чета за моята дъщеря. Плюс още цял куп щуротии, бой за играчки когато е навън, тръшкане по земята и вечното "НЕ" за всяко нещо + пълен отказ от храна  #Crazy

Какво да те посъветвам - търпение, много внимание за безопасността на детето. И ако имаш помощ от някого да не се срамуваш да я приемеш.

Понякога ми идва повече, почвам да викам и моята изведнъж се оказва, че всичко разбира, става тиха, кротка и идва да ме прегръща или си ляга в леглото. Ама не мисля, че трябва по цял ден да съм като фелдфебел в къщи, за да има ред и дисциплина.

Давай си поне 10 мин. сутрин време за зареждане. Аз си пия кафето и я оставям да върши каквото реши (само за да не ми бърка в чашата), а после поемам дълбоко въздух и почваме...
Виж целия пост
# 10
Ами ела да видиш Тони-бонбони, тя е просто хала, но когато сме сами, тоест тати като го няма да я навиква постоянно, се справяме някак , но тати като се върне,и като започне:"Ох, детето ще падне, ох внимавай сега защо прави така.......абе ужас!" Щял да я възпитава, ха я да го видя как. Аз и се карам и не и разрешавам само неща които могат много да и навредят, то иначе ще са постоянни ревове, постоянно тръшкане, не ми се слуша, та не си го слагай много при сърце. Hug
Виж целия пост
# 11
Аз да ти кажа нямам опит защото моето дете е още на път, но гледам едно предаване по ББЦ в което професионална детегледачка се занимава точно с такива проблемни деца. Мога да споделя с теб най-честия метод които тя използва. Тя съветва да се избере място в къщата или да се постави детско столче в някой ъгъл и всеки път когато детето направи нещо неприемливо първо му се отправя предупреждение и после се поставя на непослушното столче (както тя го нарича). Тя съветва родителите винаги да обясняват на детето защо е наказано и ако върши бели да му казват - това поведение е неприемливо. Детето стои на столчето по 1 минута за всяка година, т.е. в твоя случаи - 1 минута. Много е важно като му се говори да слезеш на нивото на детето и да го гледаш в очите. И най-важното, което тя казва е родителят да запази контрол и спокойствие. Колкото повече родителят вика или се ядосва толкова повече детето се чувства уверено. Може би звучи глупаво, но наистина тази жена прави чудеса с тези деца, а има наистина много тежки случаи. В началото винаги е трудно но с постоянство има резултат. Успех
Виж целия пост
# 12
Ами моето е много живо дете, не се спира на едно място за една минута, но не бих го нарекла непослушно.

Постоянно спира телевизора, компютъра, вади се всичко от шкафовете, сега се научи от чекмеджетата да вади вилици и лъжици, знае къде седи коша - хвърля там разни неща, изхвърля си играчките през терасата, като пусна пералнята виси до нея, сменя температура, обороти, програми.

Ако го изпусна в банята, бърка в тоалетната, разнася четката за тоалетната.
Рови в цветята, разнася всички играчки из целия апартамент.
Вчера го пуснах в градинката и веднага се намърда в една локва и новите маратонки отидоха на кино.

Ама да ми е жив и здрав, аз му се радвам. Карам се само за нещата, които могат да го застрашат.

По-спокойничко трябва, то си е дете, не може да седне на земята и цял ден да си играе с едно и също.
Ох, смях се с глас, докато го четох Simple Smile) И мен ме чака скоро тази дивотия, ще трябва да се въоръжа с търпение Simple Smile)
Виж целия пост
# 13
СПОКОЙНО! Да видиш /както вече са ти писали/ какво те чака около 2-та годинка Mr. Green! пази си нервите за тогава!
Виж целия пост
# 14
детето е на 1,1 г. - какво ОЧАКВАШ?
то изследва, изучава - ваша е грижата да бдите и да следите да не се нарани!
извинявай - направо се разпених
че ти ако видиш вкъщи какво е........
и защо му се карате на детето, че и го пошляпвате - недоумявам, честно
като не искаш някъде да отваря - заключваш или по друг начин обезопасяваш - шкафовете вкъщи са вързани
но няколко са оставени, за да може там да си рови и да си играе с БЕЗОПАСНИ вещи!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия