Срок на направление за специалист от личен лекар

  • 3 419
  • 9
Моля, спешно ми трябва да зная дали направление от преди 23 дена мога да ползвам днес. Да не би да му е изтекъл срока, в който може да се ползва. Аз мисля, че до един месец може, но така ли е ? Имам записан час за днес - 12 часа. Благодаря ви предварително. След 12 часа модераторите нека да изтрият темата.
Виж целия пост
# 1
да един месец важи направлението
успех на прегледа  Hug
Виж целия пост
# 2
Здрасти, имах подобен проблем миналият месец и не използвах направлението, защото важало в едномесечен срок, но в рамките на месеца, в които е издадено!
Следователно посетих личната си лекарка и тя ми издаде ново, но пробвай, дано да стане и ако е от август би следвало да важи!   bouquet
Виж целия пост
# 3
Бл.МЗ-НЗОК №3 е валидно до 30 календарни дни от издаването му, съгласно чл.121, ал.3 от НРД 2006г.
Виж целия пост
# 4
Мисля че срокът е 45 дни и след като посетите специалиста от първия ден-първото посещение при специалист пак се броят 45 дни ако се наложи да го посещавате повече пъти.
Виж целия пост
# 5
Много благодаря на всички, които ми отговорихте.
Направлението ми е от този месец и се надявам всичко да е наред.
Всъщност нали няма значение, че ще се ползва в друг град, мисля, че важи за цяла България.
Виж целия пост
# 6
Много благодаря на всички, които ми отговорихте.
Направлението ми е от този месец и се надявам всичко да е наред.
Всъщност нали няма значение, че ще се ползва в друг град, мисля, че важи за цяла България.

Важи навсякъде, където имат договор с НЗОК
Виж целия пост
# 7
45 дни се отнася за вторичините прегледи, да уточня....
Виж целия пост
# 8
да един месец важи направлението
успех на прегледа  Hug
smile3521
Виж целия пост
# 9
Благодаря на всички за съдействието и пожеланията.
Направлението в рамките на месеца, когато е издадено, е напълно редовно, така че нямаше проблеми.
Но...
Оказа се, че  със същото направление ми  се полагат безплатни лабораторни анализи, но уви... свършил лимита за тях, защото "било край на месеца и тримесечието" newsm78
Какво да се прави платих 14 лева, които трябваше да поеме здравната каса.
То тръгнеш ли за лекари, без ядове не минава. Не зная що за държава сме- "изчерпан лимит"
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия