Помагайте , температура 39 ...

  • 2 632
  • 17
Помагайте , температура 39 има бебка снощи , не съм спала докато не я смъкнахме до 38 / доктора казва че тя е нормална / , но е отпуска и не знам какво да правя освен Панадола и обтриването с кърпа с хладка вода Ако знаето нещо друго помогнете...
Виж целия пост
# 1
миличка натопи едни чоропки в оцет и вода и я обвий с хавлия с оцет   
Виж целия пост
# 2
Дай на детето 3-4 капки течен аналгин разтворени в сокче, защото много им горчи моята го беше повърнала.Обуй крачетата в мокри чорапки сложи и кърпа напоена със студена вода на челцето.Ако нямаш аналгин сложи свещичка Ефералган.Но все пак тичай при доктора да не се окаже ангина или нещо по-сложно.И споко колко такива нощи съм имала.Разбирам те .Скорошно оздравяване. doctor
Виж целия пост
# 3
selfida извинявай течен аналгин се дава само ако температурата е над 38 градуса
Виж целия пост
# 4
тук се смята zа гре6но свалянето на Т , освен ако не е над 39,5
просто го остави по голи4ко детето, то само 6те си я смъкне. и най ве4е не се 6а6кай, не е кой какво само гола Т. най вероятно сте пипнали някой от летните вируси. пове4е те4ности  Peace
Виж целия пост
# 5
Аз не правя нищо за сваляне на Т, така организмът се бори с вируса. Наблюдавам детето, меря често Т и бих дала панадол, ако се качи над 39,5*С. Досега не се е случвало. След няколко часа, обикновено на сутринта или още през нощта, детето е бодро, с нормална Т и от оплакванията няма следа.
Виж целия пост
# 6
Аз давам Нурофен, и помага. Колкото до температурата- за мен това е висока темп. Когато е по-ниска и аз не давам, но над 37.5 -веднага . Иначе това с  оцета помага, но не се слага на,главата, а
само  на крачетата с чорапки,  може и блузка да се намокри.
Пожелавам Ви бързо оздравяване.
Виж целия пост
# 7
Аз знам, че трябва да се поразсъблече бебочето и да му се дават повечко течности. Свещичките Ефералган също знам, че действат бързо.
Виж целия пост
# 8
По съвет на нашето педи - сваляме Т само над 39 Градуса. Чорапки с вода и оцет 1:1 , и на ингвиналните области (под мишниците и на слабините). Ако е над 39.5 и не се влияе от Панадол и оцета, с ХЛАДЕН не леден Чаршаф увивай. Успех!
Виж целия пост
# 9
И аз много се притесних, когато бебка ми вдигна температура първия път. Следях температурата и над 39 /нямах нерви да издържа до 39.5/ давах Панадол и хладни чаршафчета + мокри чорапки.
  bouquet  bouquet  bouquet
Виж целия пост
# 10
Аз не правя нищо за сваляне на Т, така организмът се бори с вируса. Наблюдавам детето, меря често Т и бих дала панадол, ако се качи над 39,5*С. Досега не се е случвало. След няколко часа, обикновено на сутринта или още през нощта, детето е бодро, с нормална Т и от оплакванията няма следа.
Иска ми се и аз да оставя Гери така  да се справи с Т, но винаги се страхувам и давам Панадол Rolling Eyes
По темата - повече течностки и по-леко облечена.
Виж целия пост
# 11
Ако много бързо качва можеш да натопиш бебето в коритото с вода (не много топла )и обливай така 10 минути .
Виж целия пост
# 12
Виж тази статия: http://www.biberonbg.com/info/temperatura.htm

Свалям температура над 39.3 - 39.5 градуса. С Панадол. Иначе разсъбличам детето само по памперс, давам повече течности и лека храна /обикновено кърма само  Wink/.

До 39.5 оставям имунната система на дъщеря си да се справя с вируса. И аз като sladka hapka просто следя температурата и дали не се получават усложнения /гърло, кашлица, сополи, хриптене и т.н./.

Обикновено Мариела оздравява без антибиотици и имуностимулатори за 2-3 дни.
Ако продължи 3-ти ден да е с температура около 39 градуса, я преглежда педиатърката.
Виж целия пост
# 13
Какво стана с температурата?
Виж целия пост
# 14
При висока температура редувам панадол с нурофен през 4 часа.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия