Последно хранене

  • 545
  • 7
Момичета, дъщеря ми е на 9 месеца. До сега пиеше х 2 пъти на денонощието АМ. От скоро обаче ми отказва млякото през деня. Режимът ни е следния:
4-5 ч. - АМ (210 мл.вода + 7 м.л. АМ)
9 ч. - закуска
13 ч. - обяд
17 ч. - закуска
21 ч. - вечеря
Преди следобедната закуска беше каша, а вечерята АМ. Сега обаче не иска нищо с биберон през деня. Пробвах да давам млякото сутрин в 9 - не иска, пробвах следобед - не, вечер в почти заспало състояние - пак не иска. Иначе яде всичко с лъжица. Пробвах мляко с бисквити, то едно че трябва да сложа много бисквити и малко мляко, за да стане на гъстота да се яде с лъжица и пак не го яде. Та се чудя какво да направя и търся вашия съвет. Дали да давам кашата в 17 ч., тогава обаче изобщо ми отказва друго ядене преди да заспи и да се надявам, че пак ще пропие мляко или да давам следобедна закуска - крем,плод и т.н. и кашата на вечеря - тогава не рискувам ли изобщо вече да не пожелае мляко преди сън? Дали е само период или окончателно отказване, колко дълго да чакам, за да разбера ще пие ли пак мляко? Как да набавям необходимото количество мляко през това време? Благодаря предварително!
Виж целия пост
# 1
И ние сме на този хал. От два дни пие мляко но 2 седмици беше кошмар. Ние не ядем попара режима ни е следния:8:00- 9:00 мляко 180 вода +6л мляко (не го изяждаме цялото), 10 -11 сок 60мл, 12-13 обяд зел. или местно пюре, 15 - плодово пюре, 18- каша, 21:30 мляко колкото сутринта и него не ядем. Вечер като не искаше мляко му давах от кашите лека нощ, през ден много ги харесаше. Сутрин пробвах с попара не я долюбваше и се борехме с млякото ако изпие 100мл се радвах. Ако не ти се буди сутрин рано мини на попарата директно, ако се буди предлагай все ще го прояде. Вечер кисело мляко с бишкоти, кашите лека нощ, грис нещо такова. Аз се притеснявах много че давам 2 пъти каша на ден но ние и без това сме все в долната граница на кг и ми казаха да не се притеснявам. Сега проядохме да видим до кога. Успех!
Виж целия пост
# 2
Синът ми отказа чисто АМ от биберон на 6 месеца, опитвах по всякакъв начин, време, смяна на мляко и т.н.- нищо. За това по принуда от 7 месец минахме на четирикратно  хранене. Сутрин попара или кус-кус, но вместо с вода с АМ, на обяд- зеленчуково/месно пюре, ако е по-гъсто го разреждах с АМ, след обед-плодово пюре, грис, крем пак с АМ, вечер каша, която пак правя с АМ вместо с вода и така като минахме на хранене само с лъжица, нещата се оправиха. Аз упорито до 9-10 месец през ден два предлагах шише с мляко - не и не. При вас пък може да е само период, малчовците са пълни с изненади, желая ви успех с хапването.
Виж целия пост
# 3
аз бих махнала това мляко- не го иска явно детето.
Слагай АМ в кремчето, сирене в попарата, вече не е нужно да има толкова много млечни хранения за деня
Виж целия пост
# 4
аз бих махнала това мляко- не го иска явно детето.
Слагай АМ в кремчето, сирене в попарата, вече не е нужно да има толкова много млечни хранения за деня
Не трябва ли 500 мл. мляко до годинката поне?
zeni и аз не давам попара, не съм въвела сиренето още. Глутен давам от няколко дни, мислех да изчакам до 10 м., но на беба вече не и стигаше яденето и за да мога да давам повече разнообразна и насищаща храна го въведох.
buni и аз се надявам да е временно и пак да го прояде пустото му адапте.
Виж целия пост
# 5
Не трябва ли 500 мл. мляко до годинката поне?
zeni и аз не давам попара, не съм въвела сиренето още. Глутен давам от няколко дни, мислех да изчакам до 10 м., но на беба вече не и стигаше яденето и за да мога да давам повече разнообразна и насищаща храна го въведох.
buni и аз се надявам да е временно и пак да го прояде пустото му адапте.

според мен - не.
Никъде не съм прочела такова нещо черно на бяло.
Пък и аз слагам АМ в грис, ов.ядки, кремчета. А и яде вече месо, предполагам.
Виж целия пост
# 6
според мен - не.
Никъде не съм прочела такова нещо черно на бяло.
Пък и аз слагам АМ в грис, ов.ядки, кремчета. А и яде вече месо, предполагам.
Да, яде месо.
Аз съм го чела някъде из форума това за млякото, за съжаление от педито не мога да получа актуална и адекватна информация за късно захранване и черпя такава основно от Интернет. Звучи несериозно, но май много майки тук си гледаме бебетата "по Интернет". Wink
Виж целия пост
# 7
И аз знам че до годинката е хубаво АМ то да е около 500 мл на ден,като минимума е 400.Но при нас ситуацията е същата от 2 месеца.Преди седмица даже започна да плаче като види шишето и сега закусваме овесени ядки с АМ,а вечер каша с АМ.Едвам го докарвам до 200 мл,но нищо не мога да направя.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия