изследвания за детска ясла

  • 3 535
  • 11
Здравейте
Може ли да ми кажете, дали изследванията за ясла се поемат от касата и дали ако се поемат от касата детето трябва да е навършило 2 г.?
Виж целия пост
# 1
Всички се поемат от касата и не, не е нужно да е навършило 2 г.
Виж целия пост
# 2
само че личната лекарка не иска да ми даде направление, защото той още не е навършил 2г.
Виж целия пост
# 3
Интересно като се поемат,защо и при нас се плащат newsm78
Виж целия пост
# 4
При нас се плаща всичко,освен чревен.Тази година ХЕИ не било сключило договор със здравната каса,което си мисля че е жива лъжа . Crazy
Виж целия пост
# 5
Нашата педка каза, че и с направление, и без такова, пак ще си платя около 15-тина кинта  Thinking Нещо не ми се вярва и скоро смятам да проуча въпроса с посещение в чревния кабинет и ХЕИ  Naughty
Виж целия пост
# 6
само че личната лекарка не иска да ми даде направление, защото той още не е навършил 2г.
На две години им правят задължителни изследвания на дечковците и явно вашата е решила да ги съчетае и да си спести.
Сега видях,че сте почти на две....нищо не й пречи да му ги пусне по-рано и да ги ползвате за яслата. На нас като тръгвахме ни искаха картон с имунизациите, за чревни паразити (кръв, урина и подобни не са ми искали от яслата) и васерман на един от родителите (него си го платих).

Още не ми е минал бесът от миналата седмица, като върнаха сина ми от вратата на ДГ, че имало ново изискване след отсъствие повече от месец да им нося изследване за глисти......друг е въпросът, че на децата, които тръгнаха началото на август не са им искали. Платих си като поп 20 кинта. Вчера като ходих при личната (тя беше отпуска) и й се оплаках тя ми каза, че е трябвало да поискам направление от този дето я е замествал......аз бях толкова бясна, че не се и сетих за такъв вариант.
Виж целия пост
# 7
В понеделник правихме изследвания за детска градина - чревни паразити и скоч лепенка. Личния лекар ми даде талон, платих само 1 лев, когато и взеха секрет със скоч.
Васермана си го платих 7 лева, личния лекар ми каза, че за него няма талони.
Виж целия пост
# 8
За децата са безплатни.За родителя-не.
Виж целия пост
# 9
Резултатите стават за три дни. Аз правих изследванията в София в 25 пол. в Младост 3. Бях заедно с три майки ,но при различни лични лекари. Те платиха за всяка манипулация по 2 лв., а аз понеже съм с близнаци и междувременно с още един син ,моята лична лекарка каза ,че нищо не се поема от здравната каса и си пратих като поп 60лв.  Немога да я разбера тая работа. Успех на всички и повече спокойствие по дългите опашки
  #Crazy
Виж целия пост
# 10
Васермана си го платих 7 лева, личния лекар ми каза, че за него няма талони.

Васерман за градината не ти е необходим  Naughty

Нашата педка каза, че и с направление, и без такова, пак ще си платя около 15-тина кинта  Thinking

Не е вярно това. С направление няма защо да ги плащаш тези 15 лв.
Виж целия пост
# 11
Платих си само Васерман-5лв.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия