за прогестерона в лутеална фаза?

  • 6 510
  • 6
В " проблемно забременяване" дават стойностите на хормоните в отделните фази .Прогестерона в лутеална е даден -
10.62-81.3nmol/i.
Днес си правих Прогестерон в клиника Кандиларов на 24 от цикъла. Даде ми  резултат  11.38ng/ml при референтни стойности 1.7- 27.0 .Струва ми се , че са различни мерните единици в двата случая.
Ако греша и става въпрос за едни и същи стойности то сигурно съм закъсняла с два дни , по схема е 20-22 ден. Дали е така ?
Моля Ви вижте ми и графиката , ФФ твърдят , че ову не е имало .Вече се обърках на цяло. Sad
Виж целия пост
# 1
1. Важни са референтните стойности на лабораторията в която правиш изследването.
2. Как да ти видя графиката  Confused

и не разбрах с какво си закъсняла и тази схема 20-22 дни за овулацията ли се отнася
Виж целия пост
# 2
1. Да, мерните единици са различни. Ти си гледай референтните стойности на лабораторията, дето си изследвана.
2. Струва ми се, че си имала овулация според тая стойност.
3. По схема казват да се мери на 21-22 ден, ама това важи само за идеален цикъл от 28 дена с овулация на 14-ти ден! Всъщност, вярното е прогестеронът да се мери на 7-мия ден след овулацията.
4. Тури си линк към графиката, за да я анализираме Simple Smile
Виж целия пост
# 3
20- 22 ден от цикъла Simple Smile  , ти го написа  Grinning
днес ми 24 ден от цикъла  Sad
Виж целия пост
# 4
Може ли да питам къде мога да прочета за нормалните стойности на хормоните? Моля упътете ме!
А на мен ми казаха да го изследвам на 21-22 ден. Утре ми е 22 ден и ще ходя да ми вземат кръв.
Искам да Ви питам и трябва ли да не съм яла нищо?
Виж целия пост
# 5
Виж, прогестерона спада около седмия ден след овулацията, така че внимавай да не си изпуснала момента и резултата да не е реален и да се подведеш.
http://www.fertilityplus.org/faq/hormonelevels.html
Виж целия пост
# 6
jam , как да си го сложа този линк? Close
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия