Косопад при кърмачка и капсули Ревалид?

  • 3 607
  • 11
От около 2 месеца след раждането ми се появи косопад ,навсякъде из апартамента има мои косми .Направо е някакъв ужас.Ползвам шампуана на Фито но досега никакъв ефект.Вчера си купих капсули за пиене Ревалид ,та въпроса ми е опасно ли е да се пие докато се кърми?
Виж целия пост
# 1
Ами май не са много удачни, защото съдържат доста аминокиселини и голямо количество сяра.
Косопадът след раждането е нещо нормално, но мога да те съветват да пиеш бирена мая.
Виж целия пост
# 2
Втория третия месец след като родих започна да ми пада косата, направо почнаха да ми остават голи петна по главата,тогава се обадих на един роднина на съпруга ми кожен лекар /ДОЦЕНТ) посъветва ме да пия ревалид и да се мажа с Алпикорт и заедно с това си миех косата с фитовал.Междувременно си правех някаква маска с яйце, но вече не се сещам точно какво още се слагаше.След няколко месеца косопада спрядори ми поникна косата на вече опадалите места.Дано никога не ми се случи пак беше ужасно.А за ревалид-а - никой не ми е казвал че пречи като кърмя , а аз кърмих до десетия месец.Ако те е страх пробвай с шампоана и мазилото само.
Виж целия пост
# 3
И при мен ситуацията е сходна, вече 2 месеца откакто започна косопада, но не съм вземала крути мерки, просто знам, че ефекта ще е нулев
салина, защо не ни навестяваш вече?
Виж целия пост
# 4
Аз също исках да взема Ревалид, но аптекарката ми каза, че не е добре, докато кърмя.
Виж целия пост
# 5
На Phyto има капсули за пиене. Мисля, че са много по-добри от Ревалид-а.  Peace
Виж целия пост
# 6
Здравей, аз лично бях пила Ревалид преди време, но не забелязах абсолютно никакъв ефект. Пих го доста интензивно, мисля че беше в продължение на около година - нищо!  Sad Тогава по него време имах косопад, който в последствие се оказа, че е от хормонален проблем. Не зная обаче как би подействал при теб в съчетание с някакви други мазила и шампоани. Аз си мисля обаче, че всичко при теб ще се оправи с времето дори и да не предприемаш някакви сериозни мерки. Доколкото съм чувала и съм чела, това си е съвсем естествен процес след раждането. Но иначе относно Ревалид можеш да се консултираш в аптеките. Аз се порових малко из нета и видях, че по време на бременност се препоръчва да се намали дозировката. Ето тук можеш да прочетеш малко повече информация:

http://www.revalid.com/domains/bg/?my%5Ftip1=%5Flevel0%2Emy%5Ftip1

А ако разбираш английски можеш да разгледаш и тук:

http://www.life-extension-drugs.com/revalid.html:

Прегръдки от мен и ти пожелавам по-бързо да се оправиш!   Hug
Виж целия пост
# 7
След раждането косопадът е съвсем естествен и непредотвратим - опада косата, която не е падала по време на бременност. Може би тогава си забелязала подобрение на вида й, бавно се е омазнявала, станала е по-гъста- всичко се дължи на хормоналните промени.

Сега и да пиете хапчета, и да си правите маски, ефектът върху косопада ще е почти никакъв. Тази коса ще си падне. Но пък с маски можете да заздравите принципно кожата наглавата и да подобрите вида на косата.

Косопадът след раждане трае около 2 месеца. Не се оплешивява, макар че понякога може дави изглежда, че точно това става.  Laughing

Аз лично не бих рискувала да пия хапчета за косопад, когато кърмя. Принципно избягвах всякакви лекарства и химии.
Виж целия пост
# 8
Моят косопад е вече повече от 2м., за съжаление, и сега съм точно в периода, в който изглежда, че ще ми опада всичката коса (дано все пак да не е така, де). Та по този повод си купих шампоан Фитовал. Има и такива капсули, но пише, че не е известно как се отразяват при бременност и кърмене и за това не се препоръчват.
Виж целия пост
# 9
родих преди 8м и косата ми все още пада доста усилено, на една приятелка детето и е на две год. и косата също пада. Пия ревалид от два месеца/ никакъв резултат/ вчера се каносах и си взех една маска с костен мозък и плацента/ та сега се надявам да се спре.
Виж целия пост
# 10
Аз си имам петна от алопеция от време на време  Cry и въпреки че пиех Ревалид известно време, само по време на бременността и кърменето косата ми се възроди и поникна, сега 9 месеца след раждането отново ми се появи петно и косопада ми се е засилил като цяло откакто спрях да кърмя (повечето майки споделят същата тенденция свързана с прекратяването на кърменето  Sad). Аз не се престраших да си пия Ревалида докато бях бременна, но сега смятам да го почвам пак след новото петно и след като май нямам друг избор Cry
Виж целия пост
# 11
Препоръчвам шампоан Милва с женшен и хинин(български е) и прочутата маска на Деси - виж:http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=96859.0
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия