Metallica за деца

  • 735
  • 13
Може и да го има вече, но:
Грешка"Поради претоварване на сървъра търсената функция автоматично е изключена. Това е временно. Моля, опитайте пак по-късно"

Цитат
Metallica за деца

Родителите, отегчени от песнички за деца, в които се пее за птички и тревички, вече имат алтернатива - мелодии, базирани върху адаптирани рок парчета, съобщава агенция бгнес.

От тази седмица на музикалния пазар тръгва колекцията Lullaby Renditions на специализираната звукозаписна компания Baby Rock Records. Първата колекция от три албума включва нови аранжименти на песни на Coldplay, Radiohead и Metallica, специално адаптирани за приспиване на деца. Всички песни са аранжирани и изпълнени от Майкъл Армстронг. За целта той използва вибрафон, мелотрон, глокеншпил и други инструменти, като музикантът се е постарал да запази настроението и духа на всяка песен.

На 19 септември предстои да излязат и албуми с музиката на Pink Floyd и Tool.

На 10 октомври ще бъде пусната серията с песни на The Cure и The Beach

Boys, а на 31 октомври - на Led Zeppelin и Nirvana. Ще има приспивни варианти и на

Бьорк и No doubt.

Ето от тук
Виж целия пост
# 1
ха, интересно - има ли някъде мостра?
Виж целия пост
# 2
Моето ги слуша в оригинал.Би ми било интересно да видя и аз мостри, моля Hug
Виж целия пост
# 3
Звучи наистина интересно. И моите ги слушат в оригинал, но ще ми бъде интересно да ги чуя в детски вариант.
Виж целия пост
# 4
Добро хрумване, ще ни хареса определено на всички у нас Grinning
Виж целия пост
# 5
http://www.babyrockrecords.com/web/page.asp?pgs=products

Тук можете да чуете част от аранжиментите. Разбира се оригиналът е за предпочитане  Sunglasses
Виж целия пост
# 6
 Sick
Не ми допадат подобни идеи - като преразказаните приказки са. Чета на детето истинските приказки и му пускам (ако я харесва) истинската музика.
Съкратените, преразказани версии на каквото и да е не са ми по вкуса.
Виж целия пост
# 7
хм... не знам
аз обичам да "адаптирам" класическа музика за деца (разбирай пеем си популярни арии с измислени детски текстчета), та по принцип съм отворена.
Не виждам защо да няма джаз за деца, да речем, тоест разбираема за деца и професионално направена музика от съответния стил. Детският албум на Йълдъз Ибрахимова е добър пример.
Виж целия пост
# 8
хм... не знам
аз обичам да "адаптирам" класическа музика за деца (разбирай пеем си популярни арии с измислени детски текстчета), та по принцип съм отворена.
Не виждам защо да няма джаз за деца, да речем, тоест разбираема за деца и професионално направена музика от съответния стил. Детският албум на Йълдъз Ибрахимова е добър пример.
Аз съм против професионалната намеса в оригиналите. Иначе ние си пеем у дома разни глупави песни с известни мелодии.
Вместо да изкилиферчват вече направенеото, да се напънат и да направят добра детска музика, както е писала Анда, в съответните стилове.
След като има рок за евангелисти, защо да няма рок за деца?
Виж целия пост
# 9
Все пак зависи от адаптациите. Рокаджийските не ми харесаха, защото съм предубедена. Но класическите, като на Baby Einstein напр., са добри  Grinning
Виж целия пост
# 10
  Не ми харесва, звучи като самодеен състав в селска кръчма  Confused
 
Виж целия пост
# 11
Моите са си рокаджийчета като нас и си слушат оригиналите  Sunglasses
Виж целия пост
# 12
Пускам в оригинал и аз  Grinning
Сега основно слушаме популярните парчета (city TV) , но пък на нея й харесват .
Виж целия пост
# 13
А, сега ги чух. То ужас бе! На знам как един родител, който предполагаемо не харесва лигавите песни на отрочето, би позволил подобна гавра с любимата му музика. Все едно Ричард Клайдерман ги е свирил всичките, бррр.
А на повечето подбрани парчета не им пречи да се пуснат в оригинал, не е някакъв траш метъл все пак.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия