как опазвате главите на бебоците си

  • 1 344
  • 26
Гледах и незнам в коя част от форума да си задам въпроса и затова реших тук - има много мами, пък и въпроса ми не е медицински.
Дъщеря ми е на 1.7 месеца. Преди няколко дена изхърча боса от хола, подхлъзна се на плочките в коридора /бяхме я къпали/ и си удари главата в тях. как не я разби незнам. След още няколко дена се катери по един насип от цимент и камъни и слиза и аз с нея - последниа път се качих и аз като я гледах как слиза - не е много стабилна и затова таман реших че е слязла и както слизаше на бегом падна и пак връз главата си на цимента. Стои си права в леглото ядосва се и се мята права назад и с всичка сила се удря в решетките на леглото. Или тича по улицата и изведнъж пада на коленете си но и задължително главата - кажете ми какво да направя, уж внимавам а излиза че неправя нищо! Такова падане ли ме очаква и занапред #Crazy
Виж целия пост
# 1
Не знам какво да те посъветвам - моят син беше много палав като малък и непрекъснато ходех след него - слава Богу жив и здрав ми е в момента. А толкова пъти съм изтръпвала като теб.

Но той на мен се е метнал - моята майка ми била ушила шапка с дунапрен, защото все с разбита глава съм била!
Виж целия пост
# 2
Ами малката точно на 1-ви август(3 дена преди да навърши годинка)падна и си пукна главата.Аз толкова се уплаших-видях дупчицата и тече толкова много кръв,метнах се на едно такси и в спешния я залепиха.Беше ужасно вече е почти заздравяло.Но занапред не знам как да я опазвам от подобни злополуки.
Виж целия пост
# 3
Аз съм си пукала главата 4 пъти като малка и не знам какво ме чака с моят бяс.
Виж целия пост
# 4
Ами да за съжаление такова падане те очаква  Tired.И моята като пада все главата си удря ooooh!
Виж целия пост
# 5
Аз все още се чудя дали да не му взема кска на моето зверче неукротимо. Все още не е проходил, но на 8 месеца успя да си счупи крака. Като е в креватчето си изправен, се спуска назад с цялата си тежест и си удря главата в решетките. Като е в проходилката, се засилва толкова много, че от изстрелването си удря главата някъде. Не ми се мисли какво ще е, като проходи. Наистина си мисля за каска. Ама това с шапката с дунапрен ми хареса! Само дето моичкият и шапки не търпи, камо ли каска.
Виж целия пост
# 6
Честно казано не мога да го опазя - удря си главата, постоянно си ходи с обелени колене, ама не се учудвам като знам с баща му какви сме диваци  Simple Smile Понякога с майка ми се майтапим, че трябва да му купим каска и наколенки, та да намалим травмите  Simple Smile
Виж целия пост
# 7
Честно казано не мога да го опазя - удря си главата, постоянно си ходи с обелени колене, ама не се учудвам като знам с баща му какви сме диваци  Simple Smile Понякога с майка ми се майтапим, че трябва да му купим каска и наколенки, та да намалим травмите  Simple Smile
Същата работа, постоянно си удря главата, а вече хич не е толкова малък /на почти 3 е/, миналата седмица пак се удари в ръбът на касата на вратата/за втори път му е/ужасно силно, все още е синьо и подуто.Изобщо не намерих начин да го опазя Confused
Виж целия пост
# 8
Е, не те очаква чак такова чудо. Все пак детето ще става по-разумно и по-координирано. И моят е почти на вашата възраст и знам за какво говориш! Но гледам другите деца - над 2 годинки - еми, не падат толкова, колкото преди половин година! А иначе от отдавна се шегувам, че трябва да му купя каска на дребния, че все главата си удря, ама няма друг начин - не мога все за ръка да го държа...
Виж целия пост
# 9
Няма начин да я опазя. Яна е много палава и постоянно се удря. Не мога винаги да съм до нея или да я държа за ръка. С мъжа ми се майтапихме, че трябва да и купим каска Mr. Green
Виж целия пост
# 10
Ох, ами няма начин да я опазиш  Sad

Аз уча сега малката къде има ох (т.е. къде може да падне и да я заболи) и тя приближава мястото, сочи го и вика "ох-ох", но пак си ходи на същите места  Thinking

Иначе, наистина има каски за глава за малки деца, ако си по-спокойна пък вземи една и я ползвайте докато се научи да се пази  Hug
Виж целия пост
# 11
 Моята щерка все на главата си падаше. Синът сякаш по-успяваше да си я запази Laughing. Може и до инстинкт да е, не знам.
 Обаче при по-палави деца просто е така. Тичат, катерят се, висят, скачат, а инстинкта им за самосъхранение все още не "работи".
Виж целия пост
# 12
Ох и ние сме на вашето положение. Непрекъснато е със синини, обелени колене, а идеята за каска непрекъснато ме преследва, защото умирам от ужас като си удари главата, но и моят не търпи шапка и не знам. Трябва да сме всяка секунда до тях и пак има инциденти.
Виж целия пост
# 13
направо се изненадах като видях колко деца все така падат. сигурно ще кажете че е нормално ама майка ми казва че аз изобщо не съм си удряла главата до 3 години па макар и леко. явно е инстинтк и късмет, но като гледам Ема как пада и то все върху цимент направо се ужасявам
а какви са тия каски? ама как ли дете ходи с такова нещо незнам....
Виж целия пост
# 14
Няма как да ги опазим дребните.Моято постоянно пада,целия е охлузен.Даже и счупени зъбки има,както и цепнато чело/точно на Свети Валентин/Моля се да не го сполети нещо,наистина сериозно.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия