пак за рибомунила-нова опаковка и нова дозировка?

  • 918
  • 4
Здравейте,
педиатърката ни изписа рибомунил за дъщеря ми-трябва да го пие преди тръгването и на градина. Досега не съм й давала имуностимулатори, въпреки, че тя доста боледува(а досега не е ходила на градина)
Купихме го, но се оказа, че вече е в нова опаковка-вътре са 12 таблетки(а преди са били4), а и дозировката е по 3 таблетки сутрин на гладно, а не по 1.
Въпросът ми е-как да й дам 3 хапченца наведнъж и то на гладно? Тя или ще ги изплюе или после ще ги повърне?
Вие как давате хапчета на децата си? Тя досега е пила лекарства само във вид на сироп и не сме имали проблеми, но не знам как ще и дам хапчетата. Още като ги видя и каза, че не ги иска.
Виж целия пост
# 1
Рибомунил сашета(прахчета) са 4 в опаковка. Хапчетата са по повече. Аз съм давала на малкчо прахчета и по принцип педиатрите изписват тях. Отделен е въпроса че на аптеката са ти дали от другия
вариант -на хапчета. 
Виж целия пост
# 2
Рибомунил сашета(прахчета) са 4 в опаковка. Хапчетата са по повече. Аз съм давала на малкчо прахчета и по принцип педиатрите изписват тях. Отделен е въпроса че на аптеката са ти дали от другия
вариант -на хапчета. 

 Peace
Явно аптекарката не е обърнала внимание, че на рецептата отдолу е спомената възрастта на детето. Естествено е, че трябва да е на сашети Рибомунила. Аз на дъщеря ми без проблем й го давам сутрин разтворено във вода прахчето.
Виж целия пост
# 3
Благодаря за отговорите! Като изпием тази опаковка, ще купя сашета.
Виж целия пост
# 4
Благодаря за отговорите! Като изпием тази опаковка, ще купя сашета.
Доколкото знам, дозата за възрастни е 3 таблетки дневно в продължение на 4 дни.
На дъщеря ми (9 г.) давам по таблетка и половина по лекарско предписание.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия