Проблеми с шишето за вода

  • 411
  • 6
Здравейте момичета, отдавна се каня да ви пиша, но сега наистина имам въпрос, който се надявам да ми помогнете да разреша. Дъщеря ми е на 2 години, от 10 месеца насам сме без биба, която дъщеря ми забрави доста лесно. Бях много горда, че толкова бързо се справи с този проблем, но какво се оказа, че нашата хитруша започна постепенно да си компенсира липсата на бибата, с шишето с вода (отдавна не пие мляко и това е единственото шише, което използва). Когато видях, че започва да се привързва към него, започнах да я уча да пие от разни шишета с твърди накрайници и всякакви други варианти, но не би. В следствие на това започна почти непрекъснато да пие вода, не може да заспи без него, дере се  като че ли я колят, абе с 2 думи нищо друго не постигаме. Обяснявам й че вече е голяма, тя ми казва "Дааа мами, икам пийй , превод в ефир - "Да мами, искам да пия" и така не мърдаме и на йота напред. Така че ще съм ви благодарна за трикове, защото от това непрекъснато пиене, идва като последица че не можем да се научим да пишкаме без памперс, защото водата, която поема е доста голямо количество.
Благодаря ви предварително   bouquet
Лек и много хубав и по-топъл ден желая на всички
Виж целия пост
# 1
Може да обясниш първо отново, че е голяма и че вече другарчетата и пият от чаша...Но когато решиш да го махнеш, действай твърдо..Може също да инсценираш, че примерно голямото пиле го е взело, човека дето минава по улицата може същата работа да свърши. Но после не трябва да го показваш, може да е леко разстроена, но иначе няма как...
Виж целия пост
# 2
Дааа, обяснявам непрекъснато, че е голяма, че всички пият от чашка и т.н.. Многократно съм го крила, и успяваме да се заглавичкаме за около 2-3 часа, в които тя се занимава с нещо, но дойде ли време за сън, започва голямо пищене, вкове "пий, пий", докато накрая след 2 часа пищене, след като запчне да позеленява от писъци, аз кандисвам и й го давам. Хич не е леко разсроена... Знам, че не съм била достатъчно твърда, и знам че вреди и на зъбките и на още много неща, но не съм намерила удачния начин до момента Embarassed. Странното е че пие без проблеми сок от всякакви чаши, но водата не ще да я поема от друго шише.
Благодаря ти за отговора
Виж целия пост
# 3
Според мен нямате никакъв проблем и изобщо не се притеснявай, шишето си задоволява някаква потребност на детето, може да си го използва и доста дълго време. В стремежа си да му го отнемеш, просто го насърчаваш още повече. И за гърнето има време, пък и не мисля, че количеството вода има някаква връзка с нежеланието на малката да сяда на гърне, просто не и е дошъл момента. Аз опитах да приуча синът ми към гърнето, вече два месеца никакъв успех и просто прибрах гърнето, той си е с биберон, пие от шише, нямам намерение да си тормозя детето, заради някакви си норми - на 1.5г. да е без памперс, без биберон и т.н., е моето явно се развива в тези насоки с известно закъснение. Важното е да ми е жив и здрав, желая същото и на твоята принцеса.
Виж целия пост
# 4
Неее, определено не е поради това, че искам да  вкарам детето в някакви норми. това, което ме притеснява е, че дори и след като си е изпила водата, тя продължава да смуче празното шише...просто като биба. И когато й кажа, да ми даде шишенцето, че вече си е изпила водичката, тя почва нда си го иска и да иска да й сипвам вода, просто това е.
Виж целия пост
# 5
Значи тя просто наистина си е заместила бибата с шишето, то я успокоява, водичката и действа охлаждащо на венците, детето си е перфектно Hug.
Виж целия пост
# 6
 Grinning Благодаря ти, но така ми се искаше да го махна това шише...но ще продължим, пък то ще си му дойде времето и за това.
 Simple Smile
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия