дали да спонсорирам?

  • 932
  • 10
Моля, дайте ми съвет!
Става дума за 62 ОДЗ. Подала съм там, понеже ми е страшно близо до работата, а на 4.09 започвам. Малко сме назад в списъка, но когато обясних на госпожата, че работя наблизо и ще мога да си вземам детето на обяд и че става дума само за 3 дни в седмицата, тя ме увери, че ще направи "всичко възможно" да ни вземе октомври, но че не може да ми обещае на 100%.
Сега незнам дали очаква някакъв жест от моя страна и се чудя как да постъпя...
Не я знам какъв човек е и как ще реагира на пари, а и никога не съм го правила...
Казах и какво работя и намекнах, че може да разчита, ама много бегло, незнам дали стана ясно въобще.
Как мислите какво да направя?
А ако имате и конкретни мнения за  г-жа Малинова и 62 ОДЗ ще съм страшно благодарна Grinning
Виж целия пост
# 1
Мона,
според мен, ако има такава практика, г-жата веднага е щяла да поиска нещо!
При нас така се получи, вярно, че и те бяха на зор - и направо ни каза, че яслата има нужда от това и това, и естествено, детето ще бъде взето веднага!!!!
Дават и някакъв документ за спонсорство, който ние все още не сме си взели от счетоводството!


Целувки на Адам от нас!
Виж целия пост
# 2
Така както си пресъздала разговора не ми звучи като да очаква от теб нещо. Можеш докато говорите с нея да подчертаеш отново огромното си желание да ви приемат и да и кажеш, че си готова да помогнеш на гадината с нещо, от което има нужда. Ако са отворени за такива предложения и съответно могат да ти уредят място, едва ли ще ти откажат. Също до колкото знам в градините има отредена бройка за дарителство. Можеш да се заинтересуваш от него и по този начин да намекнеш за намеренията си.
Виж целия пост
# 3
Благодаря ви момичета за съветите Grinning
На следващия път ще я питам дали имат нужда от някакви дарения за градината.
А каква е тази "бройка за дарителство", че не разбрах?
Никой не ми писа за впечатления относно съответната госпожа, явно си е читава жената, не е корумпирана и по-добре да не се излагам директно да предлагам пари Wink
Някой има ли повече инфо за яслата там, че нещо не намерих много?
Виж целия пост
# 4
А каква е тази "бройка за дарителство", че не разбрах?

В една ясла докато чаках да ме приемат прочетох нещо като правилник, в който пишеше, че се допуска дарителство от родители,но имаше някаква ограничена бройка. Това си е някаква регламентирана форма, под която градините приемат средства, но нямам идея дали важи за всички. 
Виж целия пост
# 5
Ако в прав текст предложиш спонсорство няма да ти откажат.Вече всички градини така работят.Успех!
Виж целия пост
# 6
Ако в прав текст предложиш спонсорство няма да ти откажат.Вече всички градини така работят.Успех!

За държавни градини ли имаш предвид, че вземат с предимство децата на родители, които спонсорираат градината? Ами то ако не се чака ред, децата на родителите, които нямат възможност да спонсорират никога няма да се доредят до място в градината. Мисля, че нещо не си разбрала, не ми звучи правдоподобно  newsm78
Виж целия пост
# 7
Ами за съжаление така е. Спонсорираш градината (яслата) и внезапно се освобождава място. В нашата градина приемат неограничен брой дарители + задължителното спонсорство от40 лева на година + месечните консумативи. А директорката търсеше спонсор за Компютър (МОЖЕ  и втора ръка, както беше обявено.
Ние постъпихме със дарение - пердета ( за голямо разочарование  на госпожата).
Виж целия пост
# 8
Ами за съжаление така е. Спонсорираш градината (яслата) и внезапно се освобождава място. В нашата градина приемат неограничен брой дарители + задължителното спонсорство от40 лева на година + месечните консумативи. А директорката търсеше спонсор за Компютър (МОЖЕ  и втора ръка, както беше обявено.
Ние постъпихме със дарение - пердета ( за голямо разочарование  на госпожата).

Оооох, пак се налага да изкажа мнение, което няма да се хареса на болшинството от вас и ще ми наскачат. За мен е много грешна тактика както да се предлага подкуп така и да се взема. Става дума за корупция, която за БГ е огромен проблем, но като гледам се разраства. Мисля, че трябва да се спре тази порочна практика с предлагане и приемане на подаръци. Така се нарушават грубо човешките права и по-бедните мами почти остават без шансове за детска и изобщо им се нарушават купчина права, дадени от закона, но порадите корупция примерно, не могат да си ги използват. Голям е проблемът и хората зорлям си го правят по-голям... Не я виждам тази държава...  #Crazy
Виж целия пост
# 9

Оооох, пак се налага да изкажа мнение, което няма да се хареса на болшинството от вас и ще ми наскачат. За мен е много грешна тактика както да се предлага подкуп така и да се взема. Става дума за корупция, която за БГ е огромен проблем, но като гледам се разраства. Мисля, че трябва да се спре тази порочна практика с предлагане и приемане на подаръци. Така се нарушават грубо човешките права и по-бедните мами почти остават без шансове за детска и изобщо им се нарушават купчина права, дадени от закона, но порадите корупция примерно, не могат да си ги използват. Голям е проблемът и хората зорлям си го правят по-голям... Не я виждам тази държава...  #Crazy
Подкрепям NikiFin изцяло. Защо е необходимо да си купуваме приемането на децата ни. Аз съм много против тази практика. Така се стимулира корупцията. Ако много имаш желание за дарение, защо не го направиш анонимно? Защото няма да разбере директорката, нали, а това си е чист подкуп.
Учител съм и с ръка на сърцето заявявам , че не приемам и не бих приела такива подаръци.
От такива като вас никога няма да се оправим.
Виж целия пост
# 10
Ако в прав текст предложиш спонсорство няма да ти откажат.Вече всички градини така работят.Успех!
Това изобщо не е вярно.Стига вече с тази изтъркана схема.Погледнете в сайта на общината другата седмица и ще видите кои градини имат свободни места.А има такива в София.Като пишете ,че ВСИЧКИ градини приемат СЪС СПОНСОРСТВО имам предложение : ПИШЕТЕ КОИ И ПО КОЛКО И НА КОГО И КАК СТЕ ГИ ДАЛИ. Mr. Green Twisted Evil
              Ако искате ще отворя нова тема,но едва ли ще се пише нещо там.Вече има теми,които останаха без отговори ,а преди това се писаха празни приказки колкото щете. Mr. Green.Като сте занесли пакет салфетки или мокри кърпи не мислете,че сте дали спонсорство такива трябва да има задължително в багажа на детето ви./ако сте му изградили хигиенни навици  Mr. Green/
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия