Споделете ....

  • 777
  • 3
Следите ли какви предавания и филми гледат дребосите?

Аз старателно изглеждам всеки филм и не всички получават одобрение  Simple Smile

Я, набързо да споделим какво ви е харесало и защо

Ще спомена 2:

- Телетъпис - чудесно за 2-3 годишни, жалко че вече не го дават

- Жива вода - май по Евроком от 9,30 - испанско е, за деца 5-7 годишни. Обсъждат се етично-морални въпроси на достъпен за деца език. Направила съм 3 касети на малката и тя гледа в захлас. Снощи заедно гледахме: Защо майките се карат? - Защото обичат децата, грижат се за тях и искат да ги предпазят от грешки  Simple Smile  Предупреждавам, че предаването има извесна "християнска" насоченост. Аз съм атеист, но признавам, че религията подкрепя добродетелите и с кеф го гледам.
Виж целия пост
# 1
Цитат на: dari
Следите ли какви предавания и филми гледат дребосите?


- Телетъпис - чудесно за 2-3 годишни, жалко че вече не го дават



Не зная дали влагаш ирония в името им или просто го произнасяш погрешно, но те се казват телеТАБИС (или телетъбис, както ви се хареса); иначе са си тъпички, разбира се, но децата ги обожават.   Вметката ми е доброжелателна; не я приемай като заяждане Wink
 Stuck Out Tongue  Лаура  Stuck Out Tongue
Виж целия пост
# 2
Аз нямам много време да следя какво дават по тиливизията. Май единствено "Мечо Пух" ми е направило доста добро впечетление.
Гледам малката да не седи много пред екрана, защото от нея и други деца знам, че в детската гледат видео почти всеки ден.... Все пак, ако решим да гледа детско, вземаме от видеотеката някое филмче /цена 1 лв/. Любими са ни тези на Дизни - "Снежанка", "Пинокиа", "Книга за джунглата", "Красавицата и звяра", "Немо", "Тигър". Малката харесва и поредицата за Барби. Аз не съм и голям фен, но тъй като са по сюжети от известни балити и с класическа музика ги гледаме и тях.
Виж целия пост
# 3
У нас е наложена строга цензура на гледането на телевизия. От 4 години на моят син не му е разрешено да гледа Картуун Нетуърк, а от няколко месеца и Фокс Кидс. Единствено безусловно разрешената телевизия е Анимъл Планет. Разрешени са и повечето детски по Канал 1, с БиТиВи също се действа избирателно. Тъй като е голям му се разрешава да гледа и някои филми за възрастни, но без насилие, еротични сцени и въобще спазваме предписанията за възрастта на зрителите, които са преди филма, което означава че гледа много малко неща.
Освен това контролираме и сърфирането в Интернет, както и свалянето на музика от нета.
Децата са много лесен обект за манипулиране. Те не могат да различат някои лоши неща, скрити зад уж добри намерения: тук визирам филми като Ю Ги О, Бей Блейд (мисля че така се казваше филма по БиТиВи за пумпалите) и някои други такива. С мъжа ми сме просто безкомпромисни по този въпрос, защото сме видяли вече лошото влияние на неподходящи за децата филми и предавания.
Моля да ме извините за изписването на английските имена на кирилица, ама ме мързи да превключвам  Embarassed
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия