Туптяща фонтанела !?

  • 3 998
  • 23
Момичета, от известно време забелязвам, че фонтанелата на бебка понякога тупти много силно. В началото мислех, че е само когато много плаче. Но и като не е плакала пак става така. Не мисля и че е от обезводняване, защото туптенето се появява и след кърмене. Иначе бебка изглежда здрава, пълни редовно памперсите и се смее често.
Но от какво може да е това туптене и повод ли е за притеснение?!
Виж целия пост
# 1
Не съм забелязвала да и тупти фонтанелата newsm78
Виж целия пост
# 2
Момичета, от известно време забелязвам, че фонтанелата на бебка понякога тупти много силно. В началото мислех, че е само когато много плаче. Но и като не е плакала пак става така. Не мисля и че е от обезводняване, защото туптенето се появява и след кърмене. Иначе бебка изглежда здрава, пълни редовно памперсите и се смее често.
Но от какво може да е това туптене и повод ли е за притеснение?!

Знам, че когато е изпъкнала фонтанелата си е повод за притеснение, но туптяща?! Все пак е добре да я види лекар - но как ще я преглежда - и идея си нямам Rolling Eyes Ще се опитам да открия някакво инфо по въпроса Peace
Виж целия пост
# 3
   Всички туптят,нормално еPeace
Виж целия пост
# 4
Ето това намерих от книгата "Книга за майката" на Христо Михов :
"Ако вашето бебе е болно, с висока Т, и наблюдателната майка забележи, че фонтанелата му е изпъкнала или напрегната, трябва незабавно да се обади на лекаря"
Но какво се има под "напрегната".... newsm78 Все пак - при Гери не е имало нещо подобно.
Виж целия пост
# 5
туптят си не е страшно, щом не е изпъкнала или вдлъбната Wink това си е пулса на бебчо. Ако се притесняваш звънни един телефон на педито и питай Wink
Виж целия пост
# 6
   Всички туптят,нормално еPeace
Споко  Peace
Виж целия пост
# 7
При нас е същото - много често съм я наблюдавала как тупти, особено силно е докато се кърмим. Не съм отдавала значение - обяснявам си го, че както й се движат ушичките докато суче - така пулсира и фонтанелката. Не мисля да се притеснявам.

но все пак ще следя темата newsm78
Дано не е нещо сериозно newsm17
Виж целия пост
# 8
Даааа туптят.Пулс е това.Нормално е.
Виж целия пост
# 9
Даааа туптят.Пулс е това.Нормално е.
Peace
Виж целия пост
# 10
Всички туптят . Няма страшно.  Преди време и аз страшно се бях притеснила.  Grinning а то нямало защо
Виж целия пост
# 11
  Няма страшно,нормално е.Това е пулса на бебчето.Повод за притеснение е,когато е или хлътнала или издута!
Виж целия пост
# 12
Нормално е и нашата туптеше  Peace
Виж целия пост
# 13
Нормално е!
Виж целия пост
# 14
И при нас се е случвало.Особено ние бяхме с една рошава прическа и много си личеше.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия