Още въпроси за нощното кърмене

  • 422
  • 7
Мили мами,
Мойта бебка, която след седмица ще стане на 3 месеца, все още се буди през нощта да папа - заспива към 21-22 часа, след това се събужда веднъж към 4 и втори път към 7 часа. Винаги обаче папа само от едната гърда и заспива. Та въпросите ми са два:
1. Понеже така се получават по 6 часа пауза без стимулациа на гърда , трябва ли да ставам да изцеждам гърдата от която не е сукала. Ако не, няма ли опасност да ми намалее/спре кърмата ?
2. Споделете, вие вдигате ли бебоците за оригване след като сте ги кърмили нощем ? Мен ме е страх, че ако не се оригне нощем ще я боли коремчето, а от друга страна ми е жал да я разбуждам...
За протокола, през останалото време се храним на поискване, доста не често, на около 2 часа. Благодаря ви предварително за помощта !  bouquet
Виж целия пост
# 1
А защо винаги папа само от едната гърда  newsm78 Не ги ли редуваш ?
И Тони се буди горе-долу на същите интервали и като гледам сме и на една възраст  Wink Лягаме към 23 и до към 3-4 давам едната, колкото и да се буди, после се премествам от другия край на леглото и давам другата до към 7-8 сутринта.. или докато реши, че му се става  Mr. Green
Не го вдигам да се оригва - той спи по корем и като го изтърколя така след секунди се е оригнал, докато се намества, и продължава да спинка  Grinning
Виж целия пост
# 2
Казваш, че кърмиш иначе през два часа, което е напълно достатъчно да ти стимулира лактацията. Доколкото знам за да ти се запази лактацията е необходимо да имаш 6 кърмения за денонощие.
При мен Марти беше така до скоро - будеше се към 4 през нощта , изцокваше едната  цица и заспиваше, а аз другата е цедях, но просто защото иначе щях да се пръсна. ОТ две- три седмици въобще премахнаме нощното хранене и аз доскоро се будих да се цедя, но постепеннно го преодолях този проблем и сега изкарвам до сутринта, когато той изцоква едната цица и другата пак хартисва и се изцеждам, но вече сутринта. Peace Не съм забелязала да ми е намаляла кърмата.
Виж целия пост
# 3
Никога не съм уригвала детето през нощта и не съм се цедила. Бебчо рядко яде и от двете гърди. Ако усетя гърдите си препълнени просто ги предлагам на бебчо и той ми решава проблема...
Виж целия пост
# 4
1.Според собствения ми опит няма проблем ако кърмиш бебето си само от едната гърда, дори може да се каже, че бебето ще наддава повече, защото ще получава повече от по-мазното мляко.Дъщеря си кърмих само от едната гърда до 5 месеца и половина и наддаваше прекрасно, не съм имала проблеми с количеството на кърмата, а бяхме само на кърма.На две гърди на всяко хранене се наложи да минем след тежко боледуване, по време на което почти нищо не ядеше и кърмата ми доста намаля.Така след като оздравя се наложи да й давам и двете гърди, за да се наяжда.Така сме и досега Simple SmileЕдинствения недостатък при храненето на една гърда е , че другата гърда може да се препълни, ако си склонна към това.Аз за мой късмет не съм имала такива проблеми.така че според мен е въпрос на избор дали ще даваш едната или и двете гърди на всяко хранене!А омразното цедене го спрях 10 дни след раждането и не мисля, че ти има нужда да се цедиш-все пак кърмиш вече почти 3 месеца-лактацията трябва стабилно да се е установила!
2.Не съм държала бебето да се уригва при нощното хранене-нали целта е с кърменето да го приспиш отново-защо да го разбуждаш насила Wink! А първите три месеца Елица спеше върху гърдите ми, та така елиминирахме коликите и можеше да поспим и двете!
Виж целия пост
# 5
Няма нужда от изцеждане.
По повод оригването - въпреки, че моята принцеса се нуждаеше от дълги и старателни оригвания, нощем никога не съм го правила (поради физическа невъзможност - и аз съм човек), но нямаше никакви проблеми, а иначе повръщаше детето...
И аз хранех от една гърда, но някъде между 3 и 4 месец тя започна да си суче от двете и от тогава е така. Всъщност я подпомогнах в това й решение именно поради по-продължителните паузи, които се получаваха на някоя гърда. Болеше ме и меко казано ми беше некомфортно...
Виж целия пост
# 6
Щом през деня се кърмите често на поискване, няма опасност да намалее кърмата. Около 3-я месец кърмата вече се е регулирала според нуждите на бебето ти и се е установила стабилна лактация. И ние отдавна се кърмим нощем 1-2 пъти (с изключение на периодите на зъбоникнене).
Никога не съм уригвала нощем понеже дъщеря ми си спеше сучейки, как да и разваля съня. Проблеми никога не е имало.
Виж целия пост
# 7
А защо винаги папа само от едната гърда  newsm78 Не ги ли редуваш ?
И Тони се буди горе-долу на същите интервали и като гледам сме и на една възраст  Wink Лягаме към 23 и до към 3-4 давам едната, колкото и да се буди, после се премествам от другия край на леглото и давам другата до към 7-8 сутринта.. или докато реши, че му се става  Mr. Green
Не го вдигам да се оригва - той спи по корем и като го изтърколя така след секунди се е оригнал, докато се намества, и продължава да спинка  Grinning
Това е само през нощта, иначе денем ги редувам. Нощем очевидно са по-пълни от обичайно и се напапква само от едната и заспива. Благодаря ти много за отговора и целуни бебе Тони, много е сладък !
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия