възпалени гърди4ки

  • 872
  • 14
Имали ли сте такъв проблем?Гърди4ките на моито мъжле са подути,твърди и възпалени по4ти от раждането му.Първо по съвет на педито правихме компреси риванол,а сега минахме дори на антибиотик,за6тото не6тата се вло6ават.Двама независими изто4ници ни казаха 4е на техните деца  е помогнала ов4ата лой Sick.................Някои можели да ме посъветва не6то Tired.Благодаря предварително  bouquet
Виж целия пост
# 1
Как така възпалени? Самата кожа ли е възпалена, жлези ли нещо или белите дробове? Стана ми интересно от заглавието на темата защото такова нещо за първи път чувам.
Ако проблема е с белите дробове не мажи с овча лой а си намери маз от Язовец. По принцип сия против използването на маз, но когато няма начин съм го правила. Маже се само гръбчето много на тънко(веднага да попие) от горе се слага тънък бял лист хартия (но не вестник) силно надупчен с игла (дупка до дупка). Това само ако проблема е с белите дробове! Също така си прецени риска! Много деца са алергични към маз.
Виж целия пост
# 2
не не ,не става въпрос за гърдите като цяло отпред ,а за цицките наи просто казано.Цицките му пораснаха и един вид има мастит,кофти работа........................ Tired
Виж целия пост
# 3
Ами това минава .Не се притеснявай това са твоите и неговите хормони. Peace
Виж целия пост
# 4
Да, подуването се дължи на хормони, преминали от майчният в детският организъм.Пиенето на антибиотик заради това подуване ми се струва крайно ненужно.Гърдите на моят син също бях подути, не правех нищо, мина от самосебе си Peace
Виж целия пост
# 5
Да, подуването се дължи на хормони, преминали от майчният в детският организъм.Пиенето на антибиотик заради това подуване ми се струва крайно ненужно.Гърдите на моят син също бях подути, не правех нищо, мина от самосебе си Peace
Аз продълажавам да питам. За колко време ви минаха навас?Бяха ли станали като камък твърди?усе6та6е ли да го болят при допир?
Виж целия пост
# 6
Има такива на които им минава,а и такива които дори се налага да се цепят.Спомням си че в Недоносени ,Интензивен сектор на родилно отделение където работеше майка  ми маститите бяха нещо често срещано и между персонала се говореше че именно тази процедура е една от най неприятните.Освен на хормонална основа може да бъде причинено и от стафилокок,при което освен че ареолите се подуват значително ,но и забират.Когато се стигне до гнойно възпаление е по добре да се цепнат.Аз бих те посъветвала да не спираш с риваноловите компреси и ако можеш да се обърнеш към друг педиатър или неонатолог.Обикновенно тези които работят по болниците често се спречкват с подобни проблеми и знаят как да назначат адекватно лечение.
Обаче не се притеснявай,не е нищо сериозно,напротив..едно просто възпаление си е!
Само не мажи с лой и разни такива ,не си позвлявай самолечения върху детенцето ти ,дори и на другите точно това да е подобрило състоянието или да ги е излекувало.Може и да влошиш нещата и да стане още по голяма инфекция и тогава да стане сложно. Peace
Виж целия пост
# 7
Aми като начало спри да ги буташ. На Никол се беше бразувало нещо като малка бучица отдолу  Sad Много се бях притеснила. Отмина за около 10-20 дни /незнам кога точно тъй като лекарката ми забрани да ги бутам/. А, и всеки път когато ям пилешко месо пак се появява тази бучица. Пилетата ги тъпчат с хормони, така, че ако имаш възможност не консумирай пилешко.
Виж целия пост
# 8
Да, подуването се дължи на хормони, преминали от майчният в детският организъм.Пиенето на антибиотик заради това подуване ми се струва крайно ненужно.Гърдите на моят син също бях подути, не правех нищо, мина от самосебе си Peace

И на малкия му бяха подути,но си минаха от самосебеси-нищо не съм му правила или давала Wink
Виж целия пост
# 9
и ние имахме такъв проблем и правих компреси с реванол,така ми каза педиатърката.минаха за около4-5 дена.после още веднъж са се надували по-леко и пак с компреси спаднаха Peace
Виж целия пост
# 10
Първо и преди всичко спри да пипаш гърдичките! НЕ ПИПАЙ, НЕ МАЧКАЙ! Въобще, спри с всякакви механични интервенции върху гърдичките. Внимавай дори като го взимаш. Пиша ти всичко това, защото Наталия имаше такава хормонална криза т.е. твърди образования отдолу, още от раждането. До навършване на годинката се счита, че е нормално и не трябва да се прави нищо. Ако след годинката продължава да има гърдички се прави кансултация с детски еднокринолог. Когато ние ходихме на консултация Наталия тъкмо прохождаше и беше с такава каишка за прохождане, която лекарката ни накара да махнем и ни каза, че при хормонална криза, най-опасното е нараняване на гърдичките. И доколкото съм чела реванола не помага! Антибиотика пък, още по-малко!
Виж целия пост
# 11
. И доколкото съм чела реванола не помага!
незнам къде си го прочела,но определено помага.няма да пиша ако не съм сигурна ,че има ефект.все пак казах ,че на мойто дете му правихме компреси така и помогна Peace
Виж целия пост
# 12
"Ако проблема е с белите дробове не мажи с овча лой а си намери маз от Язовец. По принцип сия против използването на маз, но когато няма начин съм го правила. Маже се само гръбчето много на тънко(веднага да попие) от горе се слага тънък бял лист хартия (но не вестник) силно надупчен с игла (дупка до дупка). Това само ако проблема е с белите дробове! Също така си прецени риска! Много деца са алергични към маз."


Това го написах само в случай, че проблема е с белите дробове. В вашия случай не използвай никаква маз или лой.
Виж целия пост
# 13
не се спомням точно за колко време минаха, мислч че след като направи 1 месец, тогава.
Виж целия пост
# 14
На Гери минаха за седмица, но ни бяха предупредили да не слагаме никакви компреси и въобще да не ги докосваме Rolling Eyes
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия