Вечерно хранене след 1 годинка

  • 1 281
  • 16
Мами, помагайте че вече съм пред голяма дилема. Преди една седмица видях една книга за хранене на детето след годинка. Там пише, че вечер трябва да яде като на обяд - супа и второ. Той досега вечер яде мляко с една бисквитка вътре му слагам. Дали не му е малко?Иначе на обяд си яде супа и второ. Сутрин попара или юфка със сирене и масло. Следобяд разни кремчета или каша. Ама ако не му давам вечер млякото кога пък му го давам?В книгата пишеше сутрин кифла с мляко ShockedТой кифла не може да яде още....Кажете ми моля ви се какво да правя...
Виж целия пост
# 1
ние все още пием АМ вечер и ще го пием,докато иска.ако се притесняваш,че не му стига увеличи му грамажа Peace
Виж целия пост
# 2
Ние вечеряме супа към 19.30 часа и след като го изкъпем към 22 часа пие АМ (ако иска).
Виж целия пост
# 3
Щом детето си яде вечер мляко с бисквита и не се буди нощем спокойно може да продължи да вечеря това. Моята щерка това вечеряше до 2г8м, когато тръгна на ясла и отказа да пие мляко изобщо.

Другият вариянт е да дадеш първо супа, а преди лягане мляко. Но в този случай рискуваш детето да не си изпие млякото ако не е от ящните.

Така, че спокойно си продължавай с млякото с бисквитки, докато детето си го пие. Peace
Виж целия пост
# 4
Просто е-не чети толкова книги!Това в кръга на шегата, разбира се! Wink
Води се от детето си.Моята дъщеря никога не е ядяла супа и второ-нито на обяд,нито на вечеря.Смятам, че няма чак такова значение какво точно ще яде на вечеря-дали ще е супа или попара, или кифла, или кисело мляско с бисквити, или АМ+бисквити, или кисел и т.н.Варианти много,защо трябва всяка вечер да е едно и също?Хубаво е обаче да е нещо по-засищащо,а не например плодове,защото в противен случай обикновено се будят от глад през нощта.
За АМ преценяваш сама, пак според детето докога,колко пъти на ден и по колко.
Моята дъщеря е на година и 3 месеца.Откакто беше болна,целият й хранителен режим и всичките и добри хранителни навици отидоха не знам къде.СЕга яде 3 пъти на ден АМ,понякога се буди и нощем.Освен това хапва главно плодови пюрета,принцеси и сандвичи.Останалите неща съвсем ги отказва, особено тези, които се ядат с лъжица.И все пак не е отслабнала.
Не я насилвам!Предлагам-като не иска,не яде.
Това го казвам,за да те успокоя,че каквото и да направиш,няма да е грешно,ако се ръководиш от детето си.
Виж целия пост
# 5
И мен ме вълнува същия въпрос Thinking.Режима ни е също като вашия/Наси е на 1год.3м/ само дето на обят не ядем супа и второ,а или супа или второ Mr. Green,вечер си ядем мляко с 2 бисквити.Мисля ако започна да му давам примерно супа за вечеря млякото да му го давам за закуска като разнообразявам Rolling Eyes.
Виж целия пост
# 6
Силия започна да вечеря по този начин преди около месец и половина- два. Към 19 ч. яде едно бурканче супа със сухар или някаква манджичка, каквото е останало от обедното хранене. Към 20.30- 21ч., преди да заспи, изпива и около 200 мл мляко.
Виж целия пост
# 7
Синът ми на обяд хапва някаква манджичка, а вечер яде само супа със 2-3 сухара или кисело мляко с бисквити. Води се от детенцето, не обръщай много внимание на книгите. Peace
Виж целия пост
# 8
Към 19,30ч яде супа с хляб, преди заспиване към 21ч пие 150мл АМ.
Виж целия пост
# 9
Вечеря си нормална вечеря - манджа и после нещо друг, ако иска. Около годинката пиеше и адаптирано мляко, но го отказа и сега пие само сутринта.
Виж целия пост
# 10
Всичко е индивидуално - не се притеснявай, щом детето е ок с този режим - няма проблем Grinning
Дъщеря ми пие АМ сутрин като стане, не закусва, яде банан или ябълка между АМ и обяда, а обяда и вечерята са или супа или второ  Wink
Виж целия пост
# 11
Яна понякога яде супа, а друг път хапва кисело мляко  (АМ отказа още на годинка) с бисквитки за вечеря Peace
Виж целия пост
# 12
Викториа е на моменти. Понякога й давам супа за ве4еря към 18, най-късно 19 ч. Случвало се е да ми откаже млякото, за това давам само АМ за ве4еря. На обед няма никакъв начин да си изяде и супата и манджата. Според детето е. Peace
Виж целия пост
# 13
И аз се бях шашнала като прочетох като теб в книга какво трябва да яде дете на 1 год. Май сме чели една и съща книга Mr. Green Води се по детето, изпробвай разни варианти.

Моите си знаят млякото след банята и за заспиване, ще изчакам те да си го откажат сами.

Иначе отскоро им давам супата от кухнята към 20ч без хляб или нещо постно и леко, след това към 21-21,30ч пият АМ.
 На обяд едва изяждат основното, рядко искат и още нещо. Абсурд е да изядат цяла супа и цяло ядене на един път.
Виж целия пост
# 14
В 19.30 супа или посно ядене, а преди лягане млякото.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия