Преди няколко дни гледах една рецепта на Иван Звездев, която много ми допадна. Не успях да я запиша, но запомних основните неща и реших и да импровизирам и се получи нещо страхотно.

Ето рецептата:

необходими продукти:
2-3 тиквички
1 глава червено цвекло
1 глава червен лук
2-3 по-едри домати
връзка магданоз
връзка копър
глава чесън
50г сурови ядки по избор (аз ползвах слънчоглед)
50 мл зехтин
250г сирене
2/3 кофичка кис. мляко
1 белтък
200г кашкавал

Зелена подправка - нарязват се копъра и  магданоза на ситно, чесънът се пресова, добавят се зехтина и ядките и всичко това се обърква.
Нареждат се в намаслена тавичка един ред тиквички, нарязани на дължина. Отгоре се поръсва малко от зелената подправка и след това се реди един ред лук, нарязан на тънки кръгчета или полумесеца. Върху лука се реди един ред червено цвекло, нарязан на съвсем тънки кръгчета и върху него - пак от подправката. Отгоре се слага сиренето, след това се редят доматите. Върху тях - пак от подправката и след това се редят отново тиквички. Ако останат от зеленчуците - продължавате да редите, докато свършат. Яденето се запича за около 20 мин в сгорещена фурна (аз пека на максимум) и след това се залива с белтъка и киселото мляко. най-отгоре може да се поръси и с кашкавал и отново се пече до зачервяване.
Дано го обясних добре и се надявам да ви хареса!
Виж целия пост