Как приемате форумите?

  • 1 846
  • 51
Изпаднах в размисъл, след като стана ясно, че познати имат информация за мен от форума - ще кажете - ами естествено, нетът е публично достъпен... Все пак сигурно ви е позната илюзията за анонимност - в нета човек някак се подвежда да пише неща, за които "в реала" би помислил повече, преди да разкрива.
В моя случай става дума за нещо съвсем безобидно, но въпросът е принципен - факт е, че човек трудно може да се надява да остане инкогнито на подобно място  Crazy
Та как е за вас? За мен отговорът е - използвам форумите като източник на информация и за забавление... оттук нататък почва спорната територия - споделянето, от което често имам нужда, а и има надежда човек да срещне разбиране, подкрепа и да намери съвет - но като цяло вече ми изглежда доста рисковано.
Горе-долу с това се изчерпват моите форумни "приоритети"  Laughing Но пък има хора, които явно намират в нета отдушник за отрицателните си емоции, или - може би отново в сферата на забавленията... не ми е много ясно - разиграват цели сценарии, направо "психоигрички"  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 1
как ги приемам - като начин за общуване  lalalala
инфо за всеки човек може да се събере от мнооооого места, стига някой да има желание за това  Wink
от форума всеки може да разбере ТОВА, което сам си написал  Mr. Green
Виж целия пост
# 2
Намирам познати или познати на познати във форума и научавам неща за тях (семейни неприятности, мъже-свекърви, т.н.).
Поради което внимавам аз какво пиша и споделям, защото и за мен може да се намери информация така, както аз намирам за тях...и да се стигне до конфузни ситуации.
Виж целия пост
# 3
инфо за всеки човек може да се събере от мнооооого места, стига някой да има желание за това  Wink
Ей това не ми харесва. Знам, че е така, ама за какъв дявол? Аз "работя" с информацията, която самите хора ми предоставят - другото ми прилича на някакви излишни детективски залитания  Rolling Eyes

от форума всеки може да разбере ТОВА, което сам си написал  Mr. Green
Естествено  Laughing Въпросът е ти защо си го написал - дали за да получиш съвет, примерно, или за да те разнасят после къде ли не... познай от няколко пъти аз по коя от тези причини бих писала  Crazy
Виж целия пост
# 4
Намирам познати или познати на познати във форума и научавам неща за тях (семейни неприятности, мъже-свекърви, т.н.).
Поради което внимавам аз какво пиша и споделям, защото и за мен може да се намери информация така, както аз намирам за тях...и да се стигне до конфузни ситуации.
И аз стигнах до същия извод, и това ми е неприятно. Първо - защото губя някакво място за споделяне (т.е. оказва се, че то никога не е съществувало по начина от моите представи), и второ - защото така излиза, че съм била доста наивна  Crazy
Виж целия пост
# 5
Откровено казано, внимавам какво споделям в личен план, щото няма да ми е приятно, разни недобронамерени познати, да злорадстват и да си въоразяват небивалици. Но сякаш не съм забелязал непознати познати, но кой знай!? Crazy
Форумите са мястото ми за  информация и развлечение, запознанства, положителни емоции...
Виж целия пост
# 6
В нета човек някак се подвежда да пише неща, за които "в реала" би помислил повече, преди да разкрива.

В нета или в реалността бих казала едни и същи неща, защото и в двата случая мисля, преди да говоря Hug Няма как някой от тук да знае повече неща, отколкото ако ме познава лично - колкото давам да ме опознават, толкова знаят за мен Mr. Green
Колкото до форумите - ами развлечение и източник на инфо Peace
Виж целия пост
# 7
В нета или в реалността бих казала едни и същи неща, защото и в двата случая мисля, преди да говоря Hug
Браво, много уравновесено  Wink А не ти ли се е случвало да си разстроена или ядосана, и да няма с кого да поговориш на живо в момента (примерно, посред нощ), и да се изкушиш да пуснеш тема във форума по тормозещия те въпрос? В такъв случай е доста вероятно сутринта да съжалиш... Crazy

Няма как някой от тук да знае повече неща, отколкото ако ме познава лично - колкото давам да ме опознават, толкова знаят за мен Mr. Green
Едва ли всички хора, които те познават, знаят еднакво много и еднакви неща за теб... за сравнение - бегъл познат и най-добрата ти приятелка  Crazy Та, ако класифицираш личната информация по някакъв начин - излиза, че на практика нищо в тази сфера не трябва да се пише във форум, поне за мен така излиза - защото, примерно, може да го прочете някой, който те познава и не е добронамерен - а има случаи, в които и непознати не са добронамерени... това не го разбирам, но съм го усещала.
Виж целия пост
# 8
Веднъж направих грешката да споделя нещо лично...след което веднага ме "разкриха".Оттогава гледам много много да не разказвам за личния си живот, а този форум ми е за забавление и за отмора Wink
Виж целия пост
# 9
Веднъж направих грешката да споделя нещо лично...след което веднага ме "разкриха".Оттогава гледам много много да не разказвам за личния си живот, а този форум ми е за забавление и за отмора Wink
Аз съм споделяла доста (на брой) лични неща във форума и това досега ми се е струвало ок - първо, защото единствените познати, за които знам, че четат във форума, са ми близки - или поне добронамерени - и второ, защото иначе ми се вижда безсмислено... не че не е интересно само да четеш, но е някак наполовина - нали идеята по принцип е общуването да е двустранно  Peace
Проблемът е там, че явно не всички споделят моите разбирания - а именно, ако получиш случайно информация за друг, да не я използваш и дори да не показваш, че я имаш - за мен това е невъзпитано. Примерно - ако някой говори по телефона пред мен, аз естествено чувам всичко, но никога не бих коментирала това, което е казал - а има хора, които го правят и не им пука... за мен е неприемливо  Crazy
Виж целия пост
# 10
по принцип всеки може да се изгаври с теб, когато си споделила нещо "искрено и лично"  Mr. Green
ако някой твой познат използва това злонамерено, срещу теб, то тогава - по-далече от такива познати, ще имаш едно наум  Thinking
но така, като не знаем подробности, само може да гадаем  Laughing
смени си ника, като искаш
а занапред просто не си го казвай на познати
Виж целия пост
# 11
използвам форумите като източник на информация и за забавление

Това е и моя отговор + до колкото мога помагам на останалите.

А относно тези, които са ме разпознали във форумите, нямам нищо против, нека ме четат. На когото му е интересно какво пиша, да чете.
Виж целия пост
# 12
по принцип всеки може да се изгаври с теб, когато си споделила нещо "искрено и лично"  Mr. Green
ако някой твой познат използва това злонамерено, срещу теб, то тогава - по-далече от такива познати, ще имаш едно наум  Thinking
но така, като не знаем подробности, само може да гадаем  Laughing
Ами аз казах, че в случая става дума за нещо съвсем несъществено... дори не е и особено лично  Laughing Но ме накара да се замисля, защото ставаше дума за човек, когото дори не помнех откъде познавам  Crazy а се срещаме и се оказва доста добре осведомен...  Confused
Така че не смятам да чакам, докато някой почне да използва злонамерено информацията срещу мен - просто ще спра да я давам... не ми харесва това състояние на нещата, но явно така ще бъде  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 13
А относно тези, които са ме разпознали във форумите, нямам нищо против, нека ме четат. На когото му е интересно какво пиша, да чете.
На мен също ми е интересно какво пишат другите и принципно нямам против да ме разпознаят (иначе не бих си сложила снимка, най-малкото  Laughing) - става дума за това, дали трябва да показваш, че имаш информация за другите, която те лично не са ти споделили. Според мен не трябва... но вероятно доста хора са на друго мнение.
Виж целия пост
# 14
В нета или в реалността бих казала едни и същи неща, защото и в двата случая мисля, преди да говоря Hug
Браво, много уравновесено  Wink А не ти ли се е случвало да си разстроена или ядосана, и да няма с кого да поговориш на живо в момента (примерно, посред нощ), и да се изкушиш да пуснеш тема във форума по тормозещия те въпрос? В такъв случай е доста вероятно сутринта да съжалиш... Crazy


Не, не ми се е случвало и да - всеки знае различни неща за мен, но всички взети заедно знаят само това, което искам да знаят. Лични неща, които са само мои или се отнасят до семейството ми не споделям  Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия