въпроси за достинекс и спирането на кърмата

  • 1 692
  • 5
за спирането на кърмата лекарката ми изписа достинекс. едновременно с това лекувам и мастит с антибиотици. започнах достинекса с едно хапче понеделник вечер. във вторник цедях от гърдите в опит да разкарам бучките от мастита. в сряда пих още едно хапче. и съвсем малко цедих. оттогава не съм пипала гърдите. да, обаче те са на камък, ужасно ме болят, твърди са и не знам какво да правя. лекарката каза да не ги пипам, да не стимулирам кърмата. но имам чувството, че всяка сутрин се будя с все по-пълни и болезнени гърди.
много съм объркана. кърмата не спира, аз не цедя и не знам докога така. имам чувството, че ще се пръсна.
някой ползвал ли е тези хапчета и нормално ли е да е такова състояние на гърдите ми. страх ме е, че като спра антибиотика може да стане друго възпаление от толкова кърма. 
благодаря ви за помощта!
Виж целия пост
# 1
аз си спрях кърмата от 4 хапчета. първите 2 дни беше кошмарно направо ми идваше да се гръмна. наистина гледах да не си барам гърдите но понякога не се издържаше и изцеждах по съвсем малко колкото да се успокоиш, но не често (лекарката ми каза). към 3-4 ден всичко се оправи от самосебе си отвреме на време усещах нещо като стягане и от зърната излизаха по 1-2капки кърма. изтраи няколко дена, аз така се "пресуших" че лекарите не можеха да повярват
Виж целия пост
# 2
За хапчетата нищо не мога да ти кажа, защото дъщеря ми се отби постепенно, сама преди 2 месеца и кърмата ми също така постепенно си спря сама.

Мога да ти препоръчам веднага да вземеш една прясна зелка, да я държиш в храдилника и да слагаш зелеви листа на гърдите си, като пазиш зърната да са на въздух. Сменяш листата на всеки час, можеш (даже е препоръчително) да спиш със зелев лист в сутиена. Зелевото листо издърпва възпалението, намалява кърмата и ще помогне да разнесе бучките.
Друго средство е изварата - обезсолена. можеш да редуваш компрес със прясна извара със зелеви листа.
Ако не беше пила хапчета щях да те посъветвам да влезеш под горещият душ, да напариш хубаво гърдите и да цедиш, докато не остане и бучица, и после да действаш с компресите, но при положение че вече си пила хапчетата незнам дали е удачно да цедиш. Във всеки случай, ако продължават да се втвърдяват гърдите може би трябва да поизцедиш малко , колкото да освободиш напрежението.


Бягай веднага за зелка и след това прави всичко останало.
Виж целия пост
# 3
дънди, а през какъв интервал пи хапчетата. аз се притеснявам, че две хапчета са ми крайно недостатъчно. но лекарката каза да чакам до понеделник да ме види. въпросът е, че последното хапче пих в сряда и до понеделник ще стане много голяма пауза. а гърдите продължават да се пълнят. а и ти казваш, че за 3-4 дена са се оправили нещата. а при мен вече мина седмица.
зори, аз съм много препатила кърмачка. знам всичките методи за лекуване на бучки, защото ми се запушваха канали през ден. и за зелето, и лецитина и каквото се сетиш. благодаря все пак за съветите!
Виж целия пост
# 4
зори, аз съм много препатила кърмачка. знам всичките методи за лекуване на бучки, защото ми се запушваха канали през ден. и за зелето, и лецитина и каквото се сетиш. благодаря все пак за съветите!

Разбирам. Но все пак зелката ще облекчи положението, дакато хапчетата подействат.
Съжалявам за кърмаческите ти неприятности .
Виж целия пост
# 5
по половинка през 12часа. като рових да търся информация за тези хапчета имаше една мама която си е спряла кърмата от 8 хапчета. поразрови се и ти ако искаш. аз имах също много кърма спрях я на 7 ден след секциото.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия