За коликите и пръцкането...

  • 4 732
  • 19
Мислите ли, че имат връзка. Откакто се засилиха коликите при нас, пръцкането е неописуемо. Милата се напъва и много пръцка вечер докато е неспокойна, през деня нещата се укротяват.
Бях чела, че при повечко изкарване на газове, коликите не били чак толкова силни, но аз нямам такива наблюдения.

Предварително ви благодаря за мненията!!
Виж целия пост
# 1
Коликите на практика са балончета въздух в червата, та не само има връзка между тях и пръцкането, ами връзката даже е голяма. Като пръцка детето е хубаво - значи изкарва тези балончета газове навън и на стомахчето и червата им олеква Simple Smile
Колкото повече колики - толкова повече пръцкане с една дума Simple Smile
Виж целия пост
# 2
Има връзка, и при моето бебе беше така като имаше колики. Много пръцкаше и се надуваше.
Виж целия пост
# 3
И моята бебка пръцка, когато има колики и ми се струва, че когато пръцка повече, по-малко страда от колики.
Виж целия пост
# 4
И ние много пръцкаме...колкото по силно пръцка като че ли по не го боли коремчето...абе и аз вече незнам ( взе ми се акъла с тези колики) Cry
Виж целия пост
# 5
Има ами.  Laughing  Коликите са газове, които излизат, като пръцкане. Щом пръцка детето, значи се е научило как да освобождава газове и му олеква.
Виж целия пост
# 6
Нашият много пръцка, а никога не е имал колики. Може би пръцкането му е помагало и за това не е получавал колики.
Виж целия пост
# 7
И моят хубостник пръцка,ама юнашки пръцка...Не знам дали има връзка някаква с коликите,ама виждам,че му е гот да си пръцка..Simple Smile..И някак леко и блажено му става на душицата..Simple Smile..Тъй че нека си пръцкат дечицата-лошо нема!:)
Виж целия пост
# 8
Цитат на: stpetrova
( взе ми се акъла с тези колики) Cry

и моя  Cry
Виж целия пост
# 9
На мен ми направи впечатление че когато и давах капки Саб 15 мин. преди хранене винаги последваше пръцкане Grinning .
Виж целия пост
# 10
И ние се измъчихме с коликите.Не съм вярвала че малко бебе може така силно да пръцка.Но това явно много ги облекчава,защото той плаче,повдигне се-пръцне и се усмихне Simple Smile
Виж целия пост
# 11
Цитат на: Катя (Сливен)
Нашият много пръцка, а никога не е имал колики. Може би пръцкането му е помагало и за това не е получавал колики.
Ние бяхме същата работа.Не сме имали колики,затова пък беше яко пръцкотене,ама олеквало му е на детенцето.
Виж целия пост
# 12
Цитат на: cucy
На мен ми направи впечатление че когато и давах капки Саб 15 мин. преди хранене винаги последваше пръцкане Grinning .

Доказателство че капките действат Simple Smile Това им е целта - да помогнат на червата да си изкарат газовете Simple Smile Хубаво е бебоците да пръцкат, радвайте се Simple Smile Ние тука (понеже имаме ужасни колики) изпадаме във възторг като почне да пръцка бебочка Simple SmileSimple Smile
Виж целия пост
# 13
Цитат на: Катя (Сливен)
Нашият много пръцка, а никога не е имал колики. Може би пръцкането му е помагало и за това не е получавал колики.

 и моите такаааа  #Milti  #Milti
Виж целия пост
# 14
При нас беше същата картинка.
Помагаха ни топлите кърпи /топлехме ги с ютията/ на корема. И я слагахме на коляното /коремчето и да е на твоето коляно/ като лекичко я тръскаш. Започва усилено пръцкане, но после има мира поне половин час и спи сладко.
КЪСМЕТ и дано помогне.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия